Prečítanie za 30 sekúnd: Chisen OPzS2-420
• Model a špecifikácie: Chisen OPzS2-420 | 2V 420Ah (C10) | Tubulárna zalievaná batéria
• Technológia: tubulárna kladná doska + kvapalný zriedený elektrolyt kyseliny sírovej + konštrukcia s odvetrávacou zátkou (normy uvedené v §4)
• Hlavné výhody: životnosť v cykloch 1500-2500 cyklov (80% DOD) / konštrukčná životnosť pri plaviacom nabíjaní 20+ rokov (25°C)
• Typické aplikácie: telekomunikačné základňové stanice (najmä s obsluhou) + PV/veterné zásobníky energie + UPS dátových centier + železnica + námorná doprava
Chisen OPzS2-420 je 2V 420Ah tubulárna zalievaná batéria.
Technologická línia: tubulárna kladná doska + kvapalný zriedený elektrolyt kyseliny sírovej + konštrukcia s odvetrávacou zátkou (normy uvedené v §4).
Aplikačné scenáre: OPzS2-420 je 2V článok. 24 článkov v sérii vytvorí 48V systém / 54 článkov v sérii vytvorí 108V systém (kompatibilný s 110V) / 108 článkov v sérii vytvorí 216V systém (kompatibilný s 220V) / 190 článkov v sérii vytvorí 380V trojfázový jednosmerný systém.
Oblasti použitia: telekomunikácie / káblová televízia / energetika / bezpečnosť / UPS / riadiace zariadenia / zdravotnícke zariadenia / železnica / PV / alternatívna energia.
|
Výhoda
|
Technická realizácia
|
Hodnota pre zákazníka
|
|
Konštrukcia tubulárnej kladnej dosky
|
Tubulárna kladná doska + zalievaný typ + priehľadná nádoba zo SAN plastu
|
Životnosť v cykloch 1500-2500 cyklov (80% DOD)
|
|
Konštrukčná životnosť pri plaviacom nabíjaní 20+ rokov
|
Plaviace napätie 2.24V/článok (25°C), vyrovnávacie nabíjanie 2.35-2.40V
|
TCO lepší ako AGM
|
|
Vizuálna údržba na mieste
|
Priehľadná nádoba na kontrolu hladiny elektrolytu a stavu dosiek na mieste; dolievanie každých 3-6 mesiacov
|
Vhodné pre obsluhované miestnosti, železnicu, námornú dopravu
|
|
Pokrytie viacerými normami
|
6 medzinárodných/regionálnych/odvetvových noriem (pozri §4)
|
Predajné do 60+ krajín
|
Značka Chisen CHISEN bola založená v roku 2002, špecializuje sa na tubulárne batérie už 20+ rokov, vyváža do 60+ krajín a dodáva priemyselným zákazníkom v sektoroch telekomunikácií / energetiky / dátových centier / PV / železnice / zdravotníctva.
Tabuľka nižšie je rýchly prehľad kľúčových špecifikácií OPzS2-420 (podrobné normy v §4, aplikačné scenáre v §7, podrobnosti o plaviacom napätí v §12).
|
Parameter
|
Hodnota
|
Norma / Poznámka
|
|
Menovité napätie
|
2V(DC)
|
|
|
Menovitá kapacita
|
420Ah(C₁₀)
|
|
|
Model
|
OPzS2-420
|
|
|
Séria
|
管式富液蓄电池(Tubular Flooded Battery)
|
|
|
Použiteľné normy
|
IEC 60896 + DIN 40736-1 + GB/T 19638 等 6 项(详见 §4)
|
|
|
Rozmery (D × Š × V)
|
145 × 206 × 470 mm
|
|
|
Celková výška (vrátane svoriek)
|
525 mm
|
|
|
Typ svoriek
|
Φ20-M8
|
|
|
Uťahovací moment svoriek
|
10-12 N·m
|
|
|
Prevádzková teplota (vybíjanie)
|
-40°C ~ 60°C
|
|
|
Prevádzková teplota (nabíjanie)
|
-30°C ~ 55°C
|
|
|
Prevádzková teplota (skladovanie)
|
-25°C ~ 45°C
|
|
|
Napätie v režime nabíjania (float)
|
2.24V/cell (25°C)
|
|
|
Teplotná kompenzácia nabíjacieho napätia (float)
|
-3.3mV/°C/cell
|
|
|
Vyrovnávacie napätie
|
2.35-2.40V/cell (25°C)
|
|
|
Teplotná kompenzácia vyrovnávacieho napätia
|
-5mV/°C/cell
|
|
|
Cyklické nabíjacie napätie
|
2.35-2.40V/cell (25°C)
|
|
|
Maximálny nabíjací prúd
|
84A
|
|
|
Maximálny vybíjací prúd (5 s)
|
1000A
|
|
|
Miera samovybíjania
|
3% / 月(可搁置 9-12 个月 无需充电,25°C)
|
|
|
Vnútorný odpor (plne nabitá / 25 °C)
|
0.56 mΩ
|
|
|
Skratový prúd
|
3500A
|
|
|
Cyklická životnosť
|
1500-2500 次(放电深度 80%)
|
|
|
Konštrukčná životnosť pri nabíjaní (float)
|
20+ 年(25°C)
|
|
|
Doprava / námorná preprava
|
IMDG Class 8 / UN2794 / MSDS
|
|
|
Certifikácie
|
按客户需求合作办理(详见 §4)
|
|
Pomenovanie modelov Chisen OPzS2-420 sa riadi nemeckou normou DIN 40736-1 (tubulárna zalievaná) + medzinárodnou normou IEC 60896. OPz je skratka nemeckého slova "Ortsfeste Panzerplatten", čo znamená "stacionárna tubulárna pancierová doska".
Porovnávacia tabuľka významu písmen OPzV / OPzS (definícia podľa DIN 40736-1):
|
Písmeno
|
Nemecký celý názov / význam
|
Technický význam
|
|
OPz
|
Ortsfeste Panzerplatten / stacionárna tubulárna pancierová doska
|
Kladná doska = tubulárna doska
|
|
S
|
V = Valve Regulated / V = Vented
|
Otvorený typ / zalievaný / odvetrávacia zátka
|
|
2
|
Napätie článku 2V
|
48V = 24 článkov / 110V = 54 článkov / 220V = 108 článkov v sérii
|
|
100
|
Kapacita 420Ah (C10 / 10-hodinový režim)
|
Vybitie na 1.80V/článok pri 10-hodinovom režime
|
Chisen OPzS2-420 spĺňa nasledujúcich 6 medzinárodných / regionálnych / odvetvových noriem (základ návrhu produktu). Zhoda s normami = predajná zhoda + colné odbavenie + úspešné verejné obstarávanie na prvýkrát.
|
Norma
|
Číslo
|
Rozsah použitia
|
|
Medzinárodná IEC
|
IEC 60896-11:2002
|
Stacionárne odvetrávané (zalievané) batérie
|
|
Nemecká DIN
|
DIN 40736-1:1985
|
Stacionárne batérie s tubulárnou kladnou doskou (zlatý štandard)
|
|
Čínska národná norma
|
GB/T 19638.2-2014
|
Stacionárne odvetrávané batérie (zhoda pre predaj na trhu)
|
|
Čínsky telekom
|
YD/T 1360
|
Záložné napájanie telekomunikačných operátorov (odporúčaná zhoda)
|
|
Európska
|
Eurobat Long Life
|
Európska klasifikácia životnosti batérií (> 12 rokov plaviace nabíjanie)
|
|
UK / Severná Amerika
|
BS 6290 Part 4 / UL 1989
|
Trh záložného napájania UK / Severnej Ameriky
|
Poznámka: certifikáty kontroly tretej strany / osobitné certifikácie cieľovej krajiny (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) možno zabezpečiť podľa požiadaviek zákazníka (podporované hlavnými agentúrami ako SGS / TUV / BV / CTI).
Návrh fyzickej štruktúry Chisen OPzS2-420 (jadrom je tubulárna kladná doska; životnosť v cykloch je 1.5-2x vyššia ako pri batériách s plochou doskou):
|
Komponent
|
Materiál / špecifikácia
|
Popis
|
|
Kladná mriežka
|
Tlakovo liata tubulárna kladná doska s nízkoantimónovou zliatinou
|
Sklolaminátová trubica obaľuje zliatinu Pb-Sb
|
|
Záporná mriežka
|
Záporná doska s nanesenou pastou z olovenej-vápenatej zliatiny
|
Zlepšuje využitie aktívneho materiálu
|
|
Separátor
|
Kompozitný separátor z PVC s nízkym odporom
|
Nízky odpor / vysoká pórovitosť / odolnosť voči starnutiu
|
|
Elektrolyt
|
Vysoko čistá zriedená kyselina sírová s nízkou hustotou
|
Hustota 1.24 ± 0.01 g/cm3 (plne nabitá)
|
|
Nádoba
|
Priehľadný SAN plast
|
Viditeľná hladina elektrolytu a stav dosiek
|
|
Veko
|
Vysokopevná ABS živica
|
Utesnené / spomaľujúce horenie
|
|
Kyselinovzdorný odvetrávač
|
Lievikový kyselinovzdorný odvetrávač
|
S filtráciou kyseliny a nehorľavou, výbuchuvzdornou funkciou
|
|
Odvetrávacia zátka
|
Výbuchuvzdorná odvetrávacia zátka
|
Automatická regulácia tlaku (0.05-0.15 MPa)
|
Výhoda priehľadnej nádoby OPzS: výšku hladiny elektrolytu + zmenu farby dosiek (detekcia sulfatácie) možno pozorovať priamo na mieste
Séria Chisen OPzS — 18 modelov od 100Ah do 3000Ah (tubulárna zalievaná / Tubular Flooded). Všetky spĺňajú normy IEC 60896-11 + DIN 40736-1 + GB/T 19638.2-2014. Modely v rámci rovnakej série možno flexibilne kombinovať v sérii a vytvoriť rôzne napäťové systémy (48V = 24 článkov / 110V = 54 článkov / 220V = 108 článkov / 380V = 190 článkov).
|
Položka
|
OPzV (Tubular GEL VRLA)
|
OPzS (Tubular Flooded)
|
|
Elektrolyt
|
Gél na báze nano kremíka (pevný, netekutý)
|
Zriedená kyselina sírová 1.24 g/cm3 (kvapalná)
|
|
Kladná doska
|
Tlakovo liata tubulárna (zliatina Pb-Ca)
|
Tlakovo liata tubulárna (nízkoantimónová zliatina Pb-Sb)
|
|
Platná norma DIN
|
DIN 40472:2015 (tubulárna, s ventilovou reguláciou)
|
DIN 40736-1:1985 (tubulárna zalievaná)
|
|
Nádoba
|
ABS spomaľujúce horenie UL94 V-0 (nepriehľadná)
|
Priehľadný SAN plast (viditeľná hladina elektrolytu)
|
|
Skratový prúd (100Ah)
|
1700 A
|
1500 A
|
|
Vnútorný odpor (20°C)
|
0.0011 Ohm (1.1 mΩ)
|
0.001 Ohm (1.0 mΩ)
|
|
Max. nabíjací prúd
|
30 A (0.30C10)
|
20 A (0.20C10)
|
|
Rýchlosť samovybíjania (20°C, plne nabitá)
|
2%/mesiac
|
3%/mesiac
|
|
Plaviace napätie (25°C)
|
2.25-2.27V/článok
|
2.24V/článok
|
|
Vyrovnávacie napätie (25°C)
|
2.30-2.35V/článok
|
2.35-2.40V/článok
|
II. Environmentálna adaptabilita (4 riadky):
|
Parameter / dimenzia
|
OPzV GEL s ventilovou reguláciou
|
OPzS zalievaná
|
|
Prevádzková teplota (vybíjanie)
|
-40°C ~ 65°C (gél odoláva vysokým teplotám)
|
-40°C ~ 60°C
|
|
Prevádzková teplota (nabíjanie)
|
-30°C ~ 65°C
|
-30°C ~ 55°C
|
|
Kapacita – teplota (40°C)
|
približne 105%
|
108%
|
|
Kapacita - teplota (-20°C)
|
približne 55%
|
približne 65% (odhad)
|
III. Životnosť a cyklovanie (4 riadky):
|
Rozmer parametra
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Životnosť vo float režime (25°C)
|
20+ rokov
|
20+ rokov (vyžaduje pravidelné dolievanie)
|
|
Životnosť vo float režime (30°C)
|
približne 10 rokov
|
8-10 rokov
|
|
Cyklická životnosť (DOD 80%)
|
≥ 1500 cyklov
|
1500-2500 cyklov
|
|
Cyklická životnosť (DOD 50%)
|
2200+ cyklov
|
2500-4000 cyklov
|
IV. Údržba a inštalácia (4 riadky):
|
Rozmer parametra
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Dolievanie vody
|
Bezúdržbová (nie je potrebné dolievanie)
|
Dolievajte každých 3-6 mesiacov (destilovaná voda)
|
|
Emisia kyselinovej hmly
|
Minimálna (ventilovo regulovaná utesnená + kyselinový filter)
|
Vyššia (zaplavená + prieduch s filtrom)
|
|
Orientácia inštalácie
|
Vertikálna / horizontálna / bočná (nie obrátená)
|
Musí byť vertikálna (elektrolyt by unikal)
|
|
Kontrola na mieste
|
Nie je možná (nepriehľadná nádoba)
|
Možná (priehľadná nádoba na kontrolu hladiny kvapaliny / dosiek)
|
V. Komerčné aspekty a rozhodovanie (4 riadky):
|
Rozmer parametra
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Nákupná cena (relatívna)
|
Vyššia (+15-25% oproti OPzS)
|
Nižšia (vyspelá technológia)
|
|
Náklady na údržbu (20 rokov)
|
Veľmi nízke (bezúdržbová)
|
Stredné (práca + destilovaná voda)
|
|
TCO (20 rokov)
|
Stredné (vyššia nákupná cena + nízka údržba)
|
Nízke (nižšia nákupná cena + stredná údržba)
|
|
Hodnota recyklácie
|
Vysoká (olovo recyklovateľné)
|
Vysoká (olovo recyklovateľné)
|
VI. Záver výberového rozhodovania (ak vám záleží na X → vyberte Y):
|
Obava / aplikačný scenár
|
Odporúčaná voľba
|
Dôvod
|
|
Bezobslužné / vzdialené / ostrovné / pohraničné základňové stanice
|
OPzV
|
Bezúdržbová + vertikálna/horizontálna/bočná inštalácia + ventilová regulácia utesnenia (40% úspora na prevádzke a údržbe)
|
|
Tropické / púštne / extrémne vysokoteplotné miestnosti (trvalo >45°C)
|
OPzV
|
Gél odoláva vysokým teplotám (nabíjanie -30~65°C oproti OPzS -30~55°C)
|
|
Aplikácie s hlbokým cyklovaním (PV denne 1 cyklus pri 80% DOD)
|
OPzS
|
O 50% vyššia cyklická životnosť (2500 oproti 1500 cyklom)
|
|
Veľké dátové centrá UPS (>500 kVA vysoký výkon)
|
OPzS
|
Dlhá životnosť pri hlbokom cyklovaní (1500-2500 cyklov) + veľká kapacita (2000+ Ah) znižuje počet článkov v sérii
|
|
Mobilné zariadenia / šikmá inštalácia / vozidlové batérie
|
OPzV
|
Vertikálna/horizontálna/bočná inštalácia (ventilovo regulovaná, bez úniku)
|
|
Priehľadná kontrola / údržba na mieste (obsluhované miestnosti s pravidelnou obhliadkou)
|
OPzS
|
Priehľadná nádoba SAN + prieduch s filtrom (viditeľná údržba + filtrácia kyselinovej hmly)
|
Porovnanie typov batérií Chisen OPzS vo veľkých priemyselných scenároch skladovania energie a záložného napájania s odporúčaniami pre výber:
Tabuľka výberového rozhodovania (ak je vaša aplikácia X → odporúčané Y): veľké dátové centrum UPS (>500 kVA) / železničná signalizácia / núdzové osvetlenie / hlavné ovládanie lode / obsluhované miestnosti → OPzS (zaplavený typ s dlhšou životnosťou + nižšou cenou + vyšším skratovým prúdom). UPS dátového centra / 5G základňová stanica / PV skladovanie energie / bezobslužné / vzdialené nasadenie → OPzV. Automobilové štartovanie / e-biky / motocykle / malé UPS / krátke zálohovanie (<30 min) → AGM plochá doska.
|
Porovnávaná položka
|
OPzS (trúbková zaplavená)
|
OPzV (trúbková gélová ventilovo regulovaná)
|
AGM (plochá doska ventilovo regulovaná)
|
|
Štruktúra kladnej dosky
|
Trúbková
|
Trúbková
|
Plochá doska
|
|
Elektrolyt
|
Zriedená kyselina sírová (zaplavená)
|
Nano gél (GEL)
|
AGM sklolaminát
|
|
Ventilovo regulovaná
|
Nie (otvorená + prieduch)
|
Áno (utesnená)
|
Áno (utesnená)
|
|
Bezúdržbová
|
Vyžaduje dolievanie (3-6 mesiacov)
|
Bezúdržbová
|
Bezúdržbová
|
|
Cyklická životnosť (80% DOD)
|
1500-2500 cyklov
|
≥ 1500 cyklov
|
500-1000 cyklov
|
|
Schopnosť vysokoprúdového vybíjania
|
Stredná (1500-1600A)
|
Silná (1500-1700A)
|
Stredná (800-1500A)
|
|
Orientácia inštalácie
|
Musí byť vertikálna
|
Vertikálna/horizontálna/bočná
|
Vertikálna/horizontálna/bočná
|
|
Priehľadná nádoba na kontrolu
|
Áno (priehľadná SAN)
|
Nie (nepriehľadná ABS)
|
Nie (nepriehľadná ABS)
|
|
Typické aplikácie
|
Veľké UPS / železnica / loď / núdzové osvetlenie
|
UPS / základňová stanica / PV / bezobslužné
|
Automobilové štartovanie / malé UPS / e-biky
|
|
Relatívna cena
|
Nízka
|
Stredná
|
Nízka
|
Kapacita batérie (Ah) = výkon záťaže (W) × doba zálohovania (h) ÷ napätie zbernice (V) ÷ účinnosť meniča ÷ teplotný koeficient
Kde: účinnosť meniča UPS 0.85 / DC záťaž 1.0; teplotný koeficient 25°C = 1.0 / 35°C = 0.85 / 45°C = 0.70 (zníženie výkonu pri vysokých teplotách); odporúčaná rezerva 20-30%.
Príklad 1: telekomunikačná základňová stanica, systém 48V, zálohovanie 4-8h a potom prepnutie na generátor. Záťaž 1 kW, zálohovanie 4h, zbernica 48V, účinnosť 0.85, teplota 25°C. Kapacita = 1000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 98Ah. Odporúčané: OPzV2-100 (24 článkov v sérii pre 48V), rezerva 2%.
Príklad 2: PV skladovanie pripojené do siete / ostrovné, systém 5kW, zálohovanie 4h. Záťaž 5 kW, zálohovanie 4h, zbernica 48V, účinnosť 0.85, teplota 25°C. Kapacita = 5000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 490Ah. Odporúčané: OPzV2-500 (24 článkov v sérii pre 48V), rezerva 2%.
Príklad 3: 110V DC rozvádzač, zálohovanie 10h. Záťaž 0.5 kW, zálohovanie 10h, zbernica 110V, účinnosť 1.0 (DC záťaž), teplota 25°C. Kapacita = 500 × 10 ÷ 110 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 45Ah. Odporúčané: OPzV2-100 (54 článkov v sérii pre 108V), rezerva 100%.
Príklad 4: 220V trojfázové jednosmerné priemyselné napájanie, zálohovanie 30 min pri plnom zaťažení. Záťaž 100 kW, zálohovanie 0.5h, zbernica 220V, účinnosť 1.0, teplota 25°C. Kapacita = 100000 × 0.5 ÷ 220 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 227Ah. Odporúčané: OPzV2-250 (108 článkov v sérii pre 220V), rezerva 10%.
Ďalšie sériové konfigurácie (48V = 24 článkov / 110V = 54 článkov / 220V = 108 článkov / 380V = 190 článkov) sú podrobne uvedené v aplikačných scenároch §7.
Parametre konfigurácie aplikácií solárnych / veterných systémov (merané podľa CHISEN špecifikácie p1):
|
Parameter
|
Nastavená hodnota
|
Popis
|
|
Odpojenie pri nadmernom napätí
|
2.45 ± 0.01V/článok @25°C
|
Odpojenie pri nadmernom napätí (nabíjanie dokončené / solárny regulátor odpojí batériu)
|
|
Vyrovnávacie napätie
|
2.40 ± 0.01V/článok @25°C
|
Vyrovnávacie napätie (pravidelné vyrovnávanie, každých 30-60 dní)
|
|
Napätie opätovného pripojenia panelov
|
2.25 ± 0.005V/článok @25°C
|
Napätie opätovného pripojenia solárnych panelov (opätovné pripojenie po zotavení z float režimu)
|
|
Nastavenie plaviacieho napätia
|
2.27 ± 0.005V/článok @25°C
|
Plaviace napätie (ustálený stav samostatného PV napájania)
|
|
Alarm nízkeho napätia
|
1.95 ± 0.005V/článok @25°C
|
Alarm nízkeho napätia (záťaž sa čoskoro odpojí)
|
|
Odpojenie pri nízkom napätí
|
1.90 ± 0.005V/článok @25°C
|
Odpojenie pri nízkom napätí (záťaž odpojená na ochranu batérie pred nadmerným vybitím)
|
|
Napätie opätovného pripojenia záťaže
|
2.09 ± 0.01V/článok @25°C
|
Napätie opätovného pripojenia záťaže (opätovné pripojenie po zotavení z nadmerného vybitia)
|
|
Koeficient teplotnej kompenzácie
|
-3 ~ -5 mV/°C/článok
|
Koeficient teplotnej kompenzácie (float -3.3mV, vyrovnávanie -5mV)
|
Bezplatné inžinierske dimenzovanie: pošlite „systémové napätie + výkon záťaže + doba zálohovania + prevádzková teplota" na sales@chisen.cn a do 24 hodín dostanete kompletný excelovský hárok s dimenzovaním + cenovú ponuku.
Tabuľka výkonov vybíjania Chisen OPzS2-420 pre viac kapacít / viac výkonov (merané podľa CHISEN špecifikácie p2, 20°C medzné napätie 1.80V):
|
Čas vybíjania
|
Vybíjací prúd / výkon
|
Kapacita (Ah)
|
Výkon (W/článok)
|
|
1 HR
|
50A
|
50 Ah
|
108 W/článok
|
|
3 HR
|
25A
|
75 Ah
|
137 W/článok
|
|
5 HR
|
17A
|
85 Ah
|
163 W/článok
|
|
10 HR
|
10A
|
100 Ah
|
198 W/článok
|
|
24 HR
|
4.45A
|
107 Ah
|
214 W/článok
|
|
48 HR
|
2.31A
|
111 Ah
|
220 W/článok
|
|
72 HR
|
1.6A
|
115 Ah
|
225 W/článok
|
|
100 HR
|
1.2A
|
120 Ah
|
240 W/článok
|
|
120 HR
|
1.02A
|
122 Ah
|
247 W/článok
|
|
240 HR
|
0.54A
|
130 Ah
|
261 W/článok
|
Krok 1 Potvrďte systémové napätie + počet článkov v sérii: telekomunikačná základňová stanica / PV / UPS / železnica / medicína / námorníctvo → 24 článkov v sérii (systém 48V) / 54 článkov (108V, kompatibilné so 110V DC rozvádzačmi) / 108 článkov (216V, kompatibilné s 220V priemyselným napájaním) / 190 článkov (380V trojfázové jednosmerné UPS dátového centra).
Krok 2 Vyberte kapacitu: vypočítajte podľa vzorca „kapacita batérie = výkon záťaže × doba zálohovania ÷ napätie zbernice ÷ účinnosť meniča ÷ teplotný koeficient" → vyberte najbližšiu štandardnú kapacitu (100 / 200 / 300 / 500 / 1000 / 1500 / 2000 / 3000 Ah), ponechajte rezervu 20-30%.
Krok 3 Skontrolujte cyklickú životnosť + typ batérie: float zálohovanie (základňová stanica / UPS) → OPzV (bezúdržbová 20+ rokov); hlboké cyklovanie (PV denný cyklus) → OPzV alebo OPzS (trúbková ≥1500 cyklov); vysoký prúd (UPS dátového centra > 500 kVA) → OPzS (skrat 1500A+).
Krok 4 Skontrolujte rozmery + hmotnosť: rozmery OPzV2-100 103×206×390mm / hmotnosť 13.2kg (vrátane elektrolytu), rozmery OPzS2-420 103×206×409mm / hmotnosť 12.6kg (vrátane elektrolytu); ponechajte ≥ 50mm odstup pre odvod tepla pri batériových skriniach / regáloch.
Krok 5 Vyberte popredajný servis + certifikácie: verejné súťaže / colné odbavenie vyžadujú príslušné národné normy (pozri §4); odporúčané CHISEN (značka 20+ rokov + skúsenosti s exportom do 60+ krajín + pomoc s certifikáciami v cieľovej krajine na požiadanie).
Cyklická životnosť Chisen OPzS2-420 je 1500-2500 cyklov (80% DOD, testovacie podmienky IEC 60896-11, 25°C). Kombinácia trúbkovej + zaplavenej konštrukcie je najväčšou výhodou OPzS — 1.5-2x dlhšia životnosť ako AGM s plochou doskou a o 30-50% vyššia ako ventilovo regulovaná OPzV (pretože kladný aktívny materiál je lepšie udržiavaný).
Porovnanie cyklickej životnosti trúbkovej vs plochej kladnej dosky (DIN 40736 + merané):
|
Hĺbka vybitia (DOD)
|
OPzS zaplavená (trúbková)
|
OPzV ventilovo regulovaná (trúbková)
|
AGM plochá doska (ventilovo regulovaná)
|
|
80% DOD (hlboké cyklovanie)
|
1500-2500 cyklov
|
≥ 1500 cyklov
|
500-1000 cyklov
|
|
50% DOD (stredné cyklovanie)
|
2500-4000 cyklov
|
2200+ cyklov
|
750-1500 cyklov
|
|
30% DOD (plytké cyklovanie)
|
4500-6500 cyklov
|
3500+ cyklov
|
1500-3000 cyklov
|
|
Float pohotovostný režim (bez cyklovania)
|
20-25 rokov (25°C)
|
20+ rokov (25°C)
|
10-15 rokov (25°C)
|
|
Aplikačný scenár
|
Hĺbka vybitia
|
Počet cyklov
|
Roky prevádzky
|
|
Float zálohovanie / veľké UPS / obsluhovaná miestnosť s pravidelným dolievaním
|
0% DOD
|
—
|
20+ rokov
|
|
Železničná signalizácia / núdzové osvetlenie / solárne ostrovné systémy
|
60% DOD
|
2000+ cyklov
|
8-12 rokov
|
|
Vysokoprúdové pulzné vybíjanie UPS
|
30% DOD
|
3500+ cyklov
|
12+ rokov
|
|
Štartovanie dieselového motora (vysoký skratový prúd)
|
5% DOD
|
> 10000 cyklov
|
15+ rokov
|
Zaplavený typ OPzS vyžaduje dolievanie vody každých 3-6 mesiacov, ale náklady na údržbu sú vyvážené 1.5-2x dlhšou životnosťou; z pohľadu TCO (celkových nákladov na vlastníctvo) OPzS prekonáva OPzV vo veľkých scenároch UPS / železnice / námorníctva.
Doplatok v25: kombinovaná demonštrácia cyklickej životnosti a nákladov životného cyklu TCO (typický záložný systém 48V 420Ah, celkové náklady na vlastníctvo za 20 rokov):
|
Položka nákladov
|
OPzV
|
OPzS
|
AGM plochá doska ventilovo regulovaná
|
|
|
Trúbková gélová ventilovo regulovaná (Chisen)
|
Trúbková zaplavená (Chisen)
|
|
|
Počiatočné nákupné náklady (vrátane inštalácie)
|
Stredné (trúbkový gél)
|
Nižšie (trúbková zaplavená / vyspelý proces)
|
Najnižšie (plochá doska ventilovo regulovaná)
|
|
Konštrukčná životnosť
|
20+ rokov (float 25°C)
|
20-25 rokov (float 25°C, s pravidelnou údržbou)
|
8-12 rokov (float 25°C)
|
|
Výmeny potrebné za 20 rokov
|
0-krát (kúpte raz, používajte celý život)
|
0-krát (bez výmeny za 20 rokov pri dobrej údržbe)
|
1-2-krát (okolo 8. roku / 16. roku)
|
|
Ročné náklady na údržbu
|
Veľmi nízke (bezúdržbové, iba čistenie)
|
Stredné (doplnenie + čistenie každých 3-6 mesiacov)
|
Stredné (monitorovanie napätia + čistenie)
|
|
20-ročné celkové náklady na vlastníctvo (TCO)
|
Stredné (stredná obstarávacia cena + nízka údržba)
|
Nižšie (nízka obstarávacia cena + stredná údržba)
|
Vysoké (nízka obstarávacia cena + krátka životnosť vyžadujúca viacero výmen)
|
Kľúčový záver B2B: rúrkové batérie stoja na začiatku približne 1.5-2x viac ako ploché dosky AGM, ale vydržia 2x+ dlhšie a 20-ročné TCO je o 30-40% nižšie ako pri AGM.
Štandardné plávacie napätie Chisen OPzS2-420 je 2.24V/článok (25°C) a vyžaduje teplotnú kompenzáciu plávania -3.3mV/°C/článok.
V_float (skutočná teplota) = 2.24V + (-3.3mV/°C) × (skutočná teplota - 25°C)
|
Teplota okolia
|
Vzorec výpočtu
|
Kompenzované plávacie napätie
|
|
25°C (referencia)
|
2.24V (bez kompenzácie)
|
2.24V
|
|
15°C
|
2.24 + (-3.3mV × -10)
|
2.27V
|
|
35°C
|
2.24 + (-3.3mV × 10)
|
2.21V
|
|
45°C
|
2.24 + (-3.3mV × 20)
|
2.17V
|
|
55°C
|
2.24 + (-3.3mV × 30)
|
2.14V
|
Napätie cyklického nabíjania (namiesto vyrovnávacieho nabíjania): 2.35-2.40V/článok (@25°C) s kompenzáciou -5mV/°C/článok, maximálny prúd 20A. Účel: cyklická prevádzka (fotovoltaika mimo siete, periodické aplikácie).
Požiadavka na presnosť plávacieho napätia: ±1% (±25mV); prekročenie tohto rozsahu výrazne skracuje životnosť batérie.
Plávací prúd: < 5mA/Ah (špecifikácia Chisen), t. j. plávací prúd batérie 420Ah < 500mA.
Prevádzková teplota Chisen OPzS2-420 podľa scenára (klasifikácia podľa technického listu): vybíjanie -40°C ~ 60°C, nabíjanie -30°C ~ 55°C (nabíjanie je prísnejšie ako vybíjanie), skladovanie -25°C ~ 45°C. Optimálna prevádzková teplota 25°C (definičný bod menovitej kapacity).
Vplyv teploty na kapacitu (presná tabuľka Capacity Affected by Temp z technického listu OPzS, kapacita 10HR):
|
Teplota okolia
|
Kapacita (10HR)
|
Odporúčanie pre použitie
|
|
40°C
|
108%
|
Mierny nárast kapacity pri vysokej teplote (intenzívnejšia iónová aktivita tekutého elektrolytu)
|
|
25°C
|
100%
|
Referencia menovitej kapacity (konštrukčná životnosť 20 rokov)
|
|
0°C
|
85%
|
Kapacita znížená o 15% pri nízkej teplote
|
|
-15°C
|
65%
|
Kapacita znížená o 35% pri extrémne nízkej teplote (zvyšuje sa viskozita elektrolytu)
|
OPzS batérie s tekutým elektrolytom majú plávaciu životnosť 20 rokov pri štandardnej teplote 25°C; plávacia životnosť sa znižuje na polovicu pri každom zvýšení teploty o 10°C (Arrheniov zákon). To znamená 35°C ≈ 10 rokov / 45°C ≈ 5 rokov. Batérie s tekutým elektrolytom sú citlivejšie na teplotu ako OPzV s reguláciou ventilu (zrýchlené odparovanie elektrolytu).
Požiadavky na používanie vo vysokej nadmorskej výške (GB/T 19638): ≤ 3000m bežné používanie bez špeciálneho zaobchádzania; > 3000m, kapacita znížená o 8% na každých 1000m nadmorskej výšky; extrémne vysoká nadmorská výška (> 5000m) vyžaduje špeciálnu úpravu na mieru (tesnenie pre nízky tlak + zosilnená nádoba).
Požiadavka na teplotne kompenzované plávacie napätie: 25°C = 2.24V/článok / -3.3mV/°C/článok. Nabíjacie stupne navyše používajú kompenzáciu -5mV/°C.
Miera samovybíjania Chisen OPzS2-420 je 3%/mesiac (nameraná hodnota z technického listu CHISEN, skladovaná plne nabitá pri 20°C — poznámka: priemysel bežne používa ako referenciu 25°C, technický list používa 20°C).
Krivka charakteristík samovybíjania podľa skladovacej teploty (namerané podľa Self Discharge Characteristics z technického listu CHISEN):
|
Skladovacia teplota
|
Po 6 mesiacoch
|
Po 12 mesiacoch
|
Po 18 mesiacoch
|
Po 24 mesiacoch
|
|
|
zostávajúca kapacita
|
zostávajúca kapacita
|
zostávajúca kapacita
|
zostávajúca kapacita
|
|
10°C
|
približne 90%
|
približne 82%
|
približne 75%
|
približne 68%
|
|
20°C
|
približne 82%
|
približne 70%
|
potrebné doplnenie
|
potrebné doplnenie
|
|
30°C
|
približne 65%
|
potrebné doplnenie
|
potrebné doplnenie
|
potrebné doplnenie
|
|
40°C
|
približne 48%
|
potrebné doplnenie
|
potrebné doplnenie
|
potrebné doplnenie
|
Trvanlivosť skladovania podľa skladovacej teploty (bez dobíjania): pri 20°C možno skladovať 1 rok (OPzV) / 9-12 mesiacov (OPzS) so zostávajúcou kapacitou 65-75%; pri 25°C skladovanie 1 rok (OPzV) / 9-12 mesiacov (OPzS); pri 35°C iba 6-9 mesiacov pred potrebou dobíjania, zostávajúca kapacita 60-70%; pri 45°C iba 3 mesiace pred potrebou dobíjania, zostávajúca kapacita 55-65%; pri 15°C 18-24 mesiacov bez dobíjania, zostávajúca kapacita 65%+; pri extrémnom chlade -20°C možno skladovať 24+ mesiacov bez dobíjania.
Odporúčania pre skladovanie: skladujte plne nabité v suchom, vetranom prostredí s teplotou -25°C ~ 45°C, vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu, organickým rozpúšťadlám a korozívnym plynom. Vykonávajte podporné nabíjanie každých 3-6 mesiacov (konštantné napätie 2.27V/článok (OPzV) / 2.24V/článok (OPzS) po dobu 24 hodín). Batérie skladované viac ako 12 mesiacov musia pred opätovným uvedením do prevádzky prejsť skúškou kapacity.
Odporúčaný maximálny nabíjací prúd Chisen OPzS2-420: 25A (maximálne povolené, namerané podľa špecifikácie).
Tabuľka odporúčaných nabíjacích parametrov (IEC 60896 + GB/T 19638):
|
Nabíjací stupeň
|
Napätie (25°C)
|
Obmedzenie prúdu
|
Scenár použitia
|
|
Plávanie
|
2.25-2.27V/článok (OPzV) / 2.24V/článok (OPzS)
|
< 5mA/Ah (≈0.5A)
|
Záložné napájanie / plávací pohotovostný režim
|
|
Vyrovnávacie
|
2.30-2.35V/článok (OPzV) / 2.35-2.40V/článok (OPzS)
|
≤ 0.25C10 A
|
Raz za mesiac / dobíjanie zaostávajúceho článku
|
|
Cyklické nabíjanie
|
2.35-2.40V/článok
|
≤ 0.20C10 A
|
Fotovoltické ukladanie energie / hlboký cyklus
|
|
Podporné (solárne)
|
2.35V±0.005V/článok
|
≤ 0.20C10 A
|
Solárne/veterné ukladanie energie (núdzové nabíjanie)
|
Teplotná kompenzácia nabíjania: nabíjacie napätie sa riadi plávacím napätím s kompenzáciou -3.3mV/°C/článok (plávanie / vyrovnávanie s nezávislou kompenzáciou -5mV/°C/článok).
Posúdenie ukončenia nabíjania: batéria sa považuje za plne nabitú, keď nabíjací prúd klesne pod 0.5% C10.
|
Vybíjací prúd I(A)
|
Konečné napätie Vpc
|
Scenár použitia
|
|
I < 0.05C
|
≥ 1.90Vpc
|
Veľmi malý prúd, dlhodobé vybíjanie (záložné monitorovanie)
|
|
0.05C ≤ I < 0.08C
|
≥ 1.85Vpc
|
Malý prúd, plávacia záloha
|
|
0.08C ≤ I < 0.2C
|
≥ 1.80Vpc
|
Štandardné vybíjanie 10HR
|
|
0.2C ≤ I < 0.6C
|
≥ 1.75Vpc
|
Vybíjanie stredným prúdom 5HR
|
|
0.6C ≤ I < 1.0C
|
≥ 1.70Vpc
|
Vybíjanie vysokým prúdom 1HR
|
|
1.0C ≤ I < 2.0C
|
≥ 1.60Vpc
|
Vysokovýkonové impulzné vybíjanie
|
Chisen OPzS2-420 podporuje služby komplexnej individualizácie OEM / ODM na jednom mieste. Všetky úpravy neovplyvňujú výkon štandardných špecifikácií.
Individualizácia farby nádoby
Vlastná ABS nádoba podľa Pantone kódu farby zákazníka (štandardná sivobiela + červená/modrá/zelená/žltá/oranžová + farba špecifikovaná zákazníkom)
Sitotlač LOGO
Logo zákazníka vytlačené na nádobe (bez jazykového obmedzenia, možno prispôsobiť v akomkoľvek jazyku)
Laserové označenie
Laserové označenie na bočnej strane krytu batérie (model / sériové číslo / dátum výroby / kód zákazníka / čiarový kód)
Balenie farebná škatuľa / neutrálna škatuľa
Štandardná farebná škatuľa + neutrálna vonkajšia škatuľa, prispôsobiteľné Logo / farba / čiarový kód / proti falšovaniu štítok
Individualizácia štítku
Štítok batérie vysádzaný podľa požiadaviek zákazníka (bez jazykového obmedzenia, možno prispôsobiť v akomkoľvek jazyku)
Výmena svoriek
Φ16-M6 / Φ20-M8 / Φ24-M10 tri možnosti (štandard Φ20-M8)
Vylepšenie tesnenia svoriek
Štandard + trojité tesnenie + protivýbuchový kyselinový filter (OPzS s voliteľným odvetrávaním odolným voči kyseline)
Protokoly o skúškach tretej strany
Voliteľná predlodná kontrola SGS / TUV / BV + úplný protokol o skúške IEC 60896
Údaje o MOQ a dodacích lehotách: vzorová objednávka od 1 kusu (dopyt e-mailom); malá dávka 24 kusov (24V systém 12 článkov + 12 náhradných) / 48 kusov (48V systém 24 článkov + 24 náhradných); veľká dávka 200+ kusov (viacero kombinácií napätí s úplnou individualizáciou OEM). Konkrétne dodacie lehoty + podrobnosti o záruke nájdete v kontaktných informáciách na konci.
Chisen OPzS2-420 FAQ (25 položiek). Každá pokrýva najčastejšie kladené otázky priemyselných terénnych inžinierov, zahŕňajúce technické parametre, dimenzovanie, objednávanie, prepravu a popredajný servis.
Nastavenie plávacieho napätia OPzS2-420?
Štandardné plávacie napätie 2.24V/článok @25°C, musí sa použiť teplotná kompenzácia -3.3mV/°C/článok (IEC 60896-11).
Životnosť cyklov OPzS2-420?
1500-2500 cyklov (80% DOD, 25°C), plávacia pohotovostná životnosť 20-25 rokov. Konštrukcia rúrkovej kladnej dosky je hlavnou výhodou (1.5-2x vyššia ako pri plochej doske AGM).
Rozsah prevádzkových teplôt OPzS2-420?
-40~60°C vybíjanie / -30~55°C nabíjanie / -25~45°C skladovanie (optimálne 25°C). Typ s tekutým elektrolytom má lepšie nízkoteplotné vlastnosti ako typ s reguláciou ventilu (vyššia zachovaná kapacita pri nízkych teplotách).
Miera samovybíjania OPzS2-420?
3%/mesiac (namerané podľa technického listu CHISEN, skladované plne nabité pri 20°C), možno skladovať 9-12 mesiacov bez dobíjania. Olovené batérie s kvapalným elektrolytom majú mierne vyššie samovybíjanie ako batérie s reguláciou ventilov v dôsledku odparovania kyseliny sírovej.
Aký typ batérie je OPzS2-420?
Olovená batéria s rúrkovými (tubulárnymi) kladnými doskami a kvapalným elektrolytom (flooded vented), rúrková štruktúra kladnej dosky, kvapalný zriedený elektrolyt kyseliny sírovej, konštrukcia s otvorenou odvzdušňovacou zátkou.
Aký je rozdiel medzi OPzS2-420 a OPzV2-100?
OPzS je otvorený typ s kvapalným elektrolytom, ktorý vyžaduje pravidelné dolievanie (každé 3-6 mesiacov), odporúča sa vertikálna inštalácia; OPzV je GEL typ s reguláciou ventilov, bezúdržbový (vertikálna/horizontálna/bočná inštalácia, nie prevrátená). OPzV má vyšší skratový prúd (1700A oproti 1500A), OPzS má mierne nižší vnútorný odpor (0.001 oproti 0.0011 Ohm), OPzS je lacnejší (vyspelá technológia).
Aký je vnútorný odpor batérie OPzS2-420?
Približne 0.95 mΩ pri plnom nabití (25°C), skratový prúd približne 1500A.
Aký je spôsob nabíjania batérie OPzS2-420?
Odporúča sa nabíjanie konštantným napätím a konštantným prúdom (CC-CV), udržiavacie nabíjanie 2.24V / vyrovnávacie nabíjanie 2.30-2.35V / cyklické nabíjanie 2.35-2.40V. Maximálny nabíjací prúd 25A.
Aké sú podmienky skladovania batérie OPzS2-420?
-25°C ~ 45°C suché, vetrané prostredie, vyhnite sa úniku elektrolytu alebo zamrznutiu. Odporúča sa skladovať plne nabité.
Ktoré národné normy sa vzťahujú na OPzS2-420?
Pozri §4 pre zoznam platných noriem (6+ medzinárodných / regionálnych / priemyselných noriem).
Aká je hmotnosť batérie OPzS2-420?
9.0kg (19.8 lbs), s elektrolytom / bez elektrolytu podľa potreby; bez obalu / bez svoriek.
Aké sú rozmery batérie OPzS2-420?
Dĺžka 103mm × šírka 206mm × výška 409mm (namerané podľa technického listu CHISEN, vrátane svoriek).
Aký je uťahovací moment svoriek batérie OPzS2-420?
10-12 N·m (skrutková svorka Φ20-M8).
Aký je skratový prúd batérie OPzS2-420?
Približne 1500A (pri 25°C plne nabité), spĺňa požiadavky ochrany proti skratu veľkých UPS.
Aká je konštrukčná životnosť batérie OPzS2-420?
20-25 rokov (pri 25°C udržiavacie napätie 2.24V, teplotná kompenzácia -3.3mV/°C).
Ako si vybrať medzi OPzS2-420 a AGM s plochými doskami?
Rúrková kladná doska vydrží dlhšie (1500+ cyklov oproti 500-1000 cyklom), vhodná pre dlhodobé projekty / kritické záložné napájanie; AGM s plochou doskou je lacnejšia, vhodná pre krátkodobé / rozpočtovo citlivé aplikácie. Pozri kapitolu §11 TCO.
V akej polohe sa inštaluje batéria OPzS2-420?
Musí sa inštalovať vertikálne (aby sa predišlo úniku elektrolytu), nie je vhodná do stiesnených skriňových priestorov. Odporúča sa špeciálna batériová skriňa alebo stojan.
Ako často sa dolieva elektrolyt do batérie OPzS2-420?
Dolievajte každé 3-6 mesiacov (v závislosti od okolitej teploty + nabíjacieho napätia). Používajte deionizovanú alebo destilovanú vodu.
Je kapacita batérie OPzS2-420 ovplyvnená teplotou?
40°C = 108% / 25°C = 100% / 0°C = 85% / -15°C = 65% kapacity (rýchlosť vybíjania 10HR).
Aké dokumenty sú potrebné na export batérie OPzS2-420?
Štandardné dokumenty: baliaci list + obchodná faktúra + CO osvedčenie o pôvode + MSDS + UN2794 prepravné posúdenie. Špeciálne certifikáty cieľovej krajiny (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) možno zabezpečiť na požiadanie.
Aká je minimálna objednávka (MOQ) batérie OPzS2-420?
Vzorka 1 ks / systém 24V 12 článkov / systém 48V 24 článkov / systém 110V 54 článkov / systém 220V 108 článkov. Pri hromadnom odbere 200+ kusov platí veľkoobchodná cena.
Aká je dodacia lehota batérie OPzS2-420?
O cenovú ponuku požiadajte e-mailom na sales@chisen.cn (dodacia lehota sa posudzuje podľa množstva + cieľovej krajiny + predpokladaného dátumu dodania).
Aká je záruka na batériu OPzS2-420?
Základná záruka 24 mesiacov (od inštalácie a uvedenia do prevádzky). Predĺženie na 36 mesiacov je rokovateľné pri verejnom obstarávaní.
Podporuje OPzS2-420 OEM customizáciu?
Áno, OEM/ODM komplexná customizácia na jednom mieste: farba nádoby, sieťotlač LOGA, laserové značenie, farebné škatuľové balenie, úprava štítkov, výmena svoriek. MOQ 50-100 kusov.
Je v cene batérie OPzS2-420 zahrnutá doprava?
Cena EXW z výrobného závodu; námorná preprava sa kalkuluje podľa cieľového prístavu (FOB/CIF/DDP voliteľné). O cenovú ponuku kontaktujte sales@chisen.cn.
Odporúčania Chisen OPzS2-420 pre každodenné používanie + údržbu (praktická príručka pre inžinierov). Dodržiavanie týchto špecifikácií môže výrazne predĺžiť životnosť batérie na 20+ rokov:
1. Výber nabíjačky: musí sa použiť priemyselná inteligentná nabíjačka (s pulznou desulfatáciou, zodpovedajúca napätiu systému 12V/24V/48V); udržiavacie nabíjanie 2.24V/článok (25°C) + teplotná kompenzácia -3.3mV/°C/článok; vyrovnávacie nabíjanie 2.35-2.40V/článok (raz za mesiac, < 24h); maximálny nabíjací prúd 25A (podľa nameranej hodnoty z PDF technického listu, používať s obmedzením prúdu), aby sa predišlo poškodeniu dosiek vysokým prúdom.
2. Prostredie inštalácie: inštalácia do batériovej skrine / stojana, nad zemou ≥ 100mm (ochrana pred vlhkosťou), od steny ≥ 50mm (odvod tepla); prevádzková teplota -40°C ~ 60°C (vybíjanie) / -30°C ~ 55°C (nabíjanie); nad 45°C je potrebné nútené vetranie; vo výške > 3000m sa kapacita znižuje o 8% na každých 1000m (GB/T 19638); držte mimo zdrojov tepla + priameho slnečného žiarenia + korozívnych plynov.
3. Pravidelná kontrola (týždenne / mesačne pre vzdialené lokality): skontrolujte uťahovací moment pripojenia svoriek 10-12 N·m, žiadne uvoľnenie / oxidáciu / prehriatie (meranie teploty infračerveným teplomerom); kontrola nádoby na vydutie / únik / praskliny (OPzS s kvapalným elektrolytom, bežne bez úniku, ale skontrolujte hladinu kvapaliny); odchýlka napätia článkov < ±0.05V (pri prekročení prejdite do vyrovnávacieho nabíjania); rozdiel teploty nádoby oproti okoliu < 5°C (pri prekročení skontrolujte pripojenia / nabíjanie); každých 3-6 mesiacov skontrolujte hladinu elektrolytu a hustotu.
4. Špecifikácie dlhodobého skladovania: skladujte plne nabité pri -25°C ~ 45°C v suchom, vetranom prostredí (vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu); každé 3-6 mesiacov vykonajte dobíjanie (konštantné napätie 2.24V/článok × 24h); miera samovybíjania 3%/mesiac (25°C), ak batéria nebola nabíjaná 9-12 mesiacov, pred opätovným použitím je potrebný test kapacity; batérie skladované viac ako 2 roky sa odporúča používať so zníženou kapacitou.
5. Riešenie problémov: pokles kapacity > 20% (oproti nominálnej) — vykonajte vyrovnávacie nabíjanie 24h na opravu, ak neúčinné, vymeňte; abnormálne udržiavacie napätie (> 2.4V alebo < 2.2V/článok) — skontrolujte nabíjačku + teplotnú kompenzáciu; vydutie / únik / zápach — okamžite ukončite používanie a kontaktujte popredajný servis CHISEN; skrat / opačné zapojenie — skontrolujte poistku + označenie polarity (červená kladná, čierna záporná); hustota elektrolytu < 1.20 — doplňte destilovanú vodu.
6. Aktivácia prvýkrát použitých / dlhodobo nepoužívaných batérií: úplne nové batérie z výroby — najprv skontrolujte hladinu elektrolytu + hustotu, v prípade potreby doplňte destilovanú vodu na štandardnú hladinu; batérie nepoužívané viac ako 6 mesiacov: najprv vybite malým prúdom 0.05C na 1.80V/článok, potom nabite podľa bežnej nabíjacej krivky; sériové batériové banky (48V / 110V / 220V) vyžadujú pred uvedením do prevádzky "vyrovnávanie zhody článkov", aby sa zabezpečila odchýlka napätia článkov < 0.05V.
7. Bezpečnostné opatrenia: vyhnite sa súčasnému dotyku kladnej a zápornej svorky kovovým náradím (skratový prúd 1500A je smrteľný); v priestoroch nabíjania zákaz otvoreného ohňa (nabíjanie olovených batérií produkuje vodík, riziko výbuchu pri otvorenom ohni); noste ochranné okuliare + rukavice odolné voči kyselinám (elektrolyt obsahuje zriedenú kyselinu sírovú; pri zasiahnutí očí ich vyplachujte čistou vodou 15 minút a vyhľadajte lekársku pomoc); batérie na konci životnosti zlikvidujte podľa postupov pre nebezpečný tovar UN2794 (nedemontujte a nerozlievajte elektrolyt).
Výrobné závody CHISEN + globálny systém služieb (prečo si vybrať Chisen).
1. Rozsah výroby: značka CHISEN založená v roku 2002, viac ako 20 rokov špecializácie na rúrkové (tubulárne) batérie; kompletný produktový rad s 200+ modelmi pokrývajúci všetky napäťové úrovne 2V / 6V / 8V / 12V, kapacita 4Ah-3000Ah; hlavné modely na sklade 100,000+ kusov (okamžitá expedícia).
2. Globálna servisná sieť: skúsenosti s exportom do 60+ krajín (Čína / juhovýchodná Ázia / Európa / Afrika / Blízky východ / Latinská Amerika / Stredná Ázia / Oceánia); priemyselné projekty v telekomunikáciách / energetike / dátových centrách / fotovoltike / železničnej doprave; 7×24 viacjazyčná technická podpora (angličtina / čínština / španielčina / francúzština / arabčina / ruština / vietnamčina); odpoveď na e-mail do 12h / kompletná cenová ponuka do 24h / návrh komplexného projektu do 48h.
3. Kontrola kvality: certifikácie podľa požiadaviek zákazníka (rozsah certifikácie určuje zákazník); 100% továrenská kontrola pred odoslaním (test kapacity + test vnútorného odporu + test napätia + kontrola vzhľadu); štatistické riadenie procesov SPC pri kľúčových procesoch (nanášanie dosiek / montáž skupín / formovanie / tesnenie); spolupráca so SGS / TUV / BV / CTI pri tretej strane pred odoslaním podľa požiadaviek zákazníka.
4. Podpora exportu: prvotné colné dokumenty (obchodná faktúra / baliaci list / CO osvedčenie o pôvode / MSDS / UN2794 prepravné posúdenie / kompletný testovací protokol IEC 60896); viacjazyčná technická dokumentácia (EN / CN / ES / FR / AR / RU); pomoc so špeciálnymi certifikátmi cieľovej krajiny na požiadanie: SONCAP (Nigéria) / PVOC (Keňa) / SASO (Saudská Arábia) / BIS (India) / ESMA (Spojené arabské emiráty).
5. Politika dlhodobej spolupráce: vyhradený technický zástupca pre dlhodobých zákazníkov; strategickí partneri OEM môžu zdieľať obchodné kontakty + podporu pri školení.
6. Záväzok udržateľnosti: olovené batérie sú recyklovateľné; certifikácie podľa požiadaviek zákazníka (rozsah certifikácie určuje zákazník); súlad s EU RoHS / REACH / WEEE (neobmedzený export do Európy).
[CHISEN Battery] Viac ako 20 rokov špecializácie na export rúrkových (tubulárnych) batérií / overené zákazníkmi vo viac ako 60+ krajinách.
Spôsoby kontaktu:
1. E-mailový dopyt: sales@chisen.cn (kompletná cenová ponuka + návrh dimenzovania do 24h)
2. Telefón / WhatsApp: +86 131 6622 6999
3. Webová stránka: https://www.chisen.cn