Prečítané za 30 sekúnd: Chisen OPzV2-700
• Model a špecifikácie: Chisen OPzV2-700 | 2V 700Ah (C10) | Tubulárna GEL VRLA batéria
• Technológia: tubulárna kladná doska + nano gélový elektrolyt + ventilovo regulované utesnenie (normy uvedené v §4)
• Hlavné výhody: cyklická životnosť ≥ 1500 cyklov (80% DOD) / konštrukčná životnosť v plaviacom režime 20+ rokov (25°C)
• Typické aplikácie: telekomunikačné základňové stanice (najmä bezobslužné) + skladovanie energie z fotovoltiky/vetra + plaviace nabíjanie v extrémnych prostrediach + vonkajšie skrine
Chisen OPzV2-700 je 2V 700Ah tubulárna gélová ventilovo regulovaná batéria.
Technologická schéma: tubulárna kladná doska + nano gélový elektrolyt + ventilovo regulovaná utesnená konštrukcia (normy uvedené v §4).
Scenáre použitia: OPzV2-700 je 2V článok. 24 článkov v sérii tvorí 48V systém / 54 článkov v sérii tvorí 108V systém (kompatibilný s 110V) / 108 článkov v sérii tvorí 216V systém (kompatibilný s 220V) / 190 článkov v sérii tvorí 380V trojfázový DC systém.
Oblasti použitia: telekomunikácie / obnoviteľná energia / extrémne prostredia (vhodné pre cyklické použitie).
|
Výhoda
|
Technické riešenie
|
Hodnota pre zákazníka
|
|
Konštrukcia tubulárnej kladnej dosky
|
Tubulárna kladná doska + nano gélový elektrolyt + ventilovo regulovaný utesnený dizajn
|
Cyklická životnosť 1500+ cyklov (80% DOD)
|
|
Konštrukčná životnosť v plaviacom režime 20+ rokov
|
Plaviace napätie pri 25°C 2.25-2.27V/článok (s teplotnou kompenzáciou -3.3mV/°C)
|
Ročná poruchovosť < 0.5%
|
|
Bezúdržbová + bezpečnosť
|
Ventilovo regulovaná utesnená konštrukcia, bez potreby dolievania vody; integrovaný bezpečnostný ventil s ochranou proti výbuchu a kyselinovým filtrom
|
Vhodné pre bezobslužné lokality (základňové stanice, ostrovy, pohraničné stanovištia)
|
|
Pokrytie viacerých noriem
|
7 medzinárodných/regionálnych/priemyselných noriem (pozri §4)
|
Predateľný v 60+ krajinách
|
Značka Chisen CHISEN bola založená v roku 2002, špecializuje sa na tubulárne batérie viac ako 20 rokov, exportuje do 60+ krajín a dodáva priemyselným zákazníkom v sektoroch telekomunikácií / energetiky / dátových centier / fotovoltiky / železníc / medicíny.
Nižšie uvedená tabuľka je rýchly prehľad kľúčových špecifikácií OPzV2-700 (podrobné normy v §4, scenáre použitia v §7, podrobnosti o plaviacom napätí v §12).
|
Parameter
|
Hodnota
|
Norma / Poznámka
|
|
Menovité napätie
|
2V(DC)
|
|
|
Menovitá kapacita
|
700Ah(C₁₀)
|
|
|
Model
|
OPzV2-700
|
|
|
Séria
|
管式胶体阀控蓄电池(Tubula r GEL VRLA Battery)
|
|
|
Použiteľné normy
|
IEC 60896 + DIN 40472 + GB/T 19638 等 7 项(详见 §4)
|
|
|
Rozmery (D × Š × V)
|
254 × 210 × 471 mm
|
|
|
Celková výška (vrátane svoriek)
|
506 mm
|
|
|
Hmotnosť batérie (s elektrolytom)
|
52.0kg(114.7 lbs,规格书 实测)
|
|
|
Typ svoriek
|
Φ20-M8
|
|
|
Uťahovací moment svoriek
|
10-12 N·m
|
|
|
Prevádzková teplota (vybíjanie)
|
-40°C ~ 65°C
|
|
|
Prevádzková teplota (nabíjanie)
|
-30°C ~ 65°C
|
|
|
Prevádzková teplota (skladovanie)
|
-25°C ~ 45°C
|
|
|
Napätie v režime nabíjania (float)
|
2.25-2.27V/cell (25°C)
|
|
|
Teplotná kompenzácia nabíjacieho napätia (float)
|
-3.3mV/°C/cell
|
|
|
Vyrovnávacie napätie
|
2.30-2.35V/cell (25°C)
|
|
|
Teplotná kompenzácia vyrovnávacieho napätia
|
-5mV/°C/cell
|
|
|
Cyklické nabíjacie napätie
|
2.35-2.40V/cell (25°C)
|
|
|
Maximálny nabíjací prúd
|
140A
|
|
|
Maximálny vybíjací prúd (5 s)
|
2000A
|
|
|
Miera samovybíjania
|
2% / 月(可搁置 1 年无需充电,25°C)
|
|
|
Vnútorný odpor (plne nabitá / 25 °C)
|
0.55 mΩ
|
|
|
Skratový prúd
|
3300A
|
|
|
Cyklická životnosť
|
≥ 1500 次(放电深度 80%)
|
|
|
Konštrukčná životnosť pri nabíjaní (float)
|
20+ 年(25°C)
|
|
|
Doprava / námorná preprava
|
IMDG Class 8 / UN2794 / MSDS
|
|
|
Certifikácie
|
按客户需求合作办理(详见 §4)
|
|
Pomenovanie modelu Chisen OPzV2-700 sa riadi nemeckou normou DIN 40472 (tubulárny ventilovo regulovaný gél) + medzinárodnými pravidlami pomenovania normy IEC 60896. OPz je skratka nemeckého slova „Ortsfeste Panzerplatten", čo znamená „stacionárna tubulárna pancierová doska".
Porovnávacia tabuľka významu písmen OPzV / OPzS (definícia DIN 40472):
|
Písmeno
|
Nemecký celý názov / význam
|
Technický význam
|
|
OPz
|
Ortsfeste Panzerplatten / stacionárna tubulárna pancierová doska
|
Kladná doska = tubulárna doska
|
|
V
|
V = Valve Regulated / V = Vented
|
Ventilovo regulované utesnenie / GEL
|
|
2
|
Napätie článku 2V
|
48V = 24 článkov / 110V = 54 článkov / 220V = 108 článkov v sérii
|
|
100
|
Kapacita 700Ah (C10 / 10-hodinový režim)
|
Vybitie na 1.80V/článok pri 10-hodinovom režime
|
Chisen OPzV2-700 spĺňa nasledujúcich 7 medzinárodných / regionálnych / priemyselných noriem (základ dizajnu produktu). Súlad s normami = súlad pre predaj + colné odbavenie + úspešné verejné obstarávanie projektu na prvýkrát.
|
Norma
|
Číslo
|
Rozsah použitia
|
|
Medzinárodná IEC
|
IEC 60896-21/22:2004
|
Stacionárne ventilovo regulované batérie - skúšobné metódy + rozmery / terminály / označenie
|
|
Medzinárodná IEC
|
IEC 61427
|
Batérie na skladovanie energie z fotovoltiky (povinná požiadavka pre verejné obstarávanie solárnych projektov)
|
|
Nemecká DIN
|
DIN 40472:2015
|
Tubulárne ventilovo regulované batérie (zlatý štandard)
|
|
Čínska národná norma
|
GB/T 19638.1-2014
|
Stacionárne ventilovo regulované batérie (súlad pre predaj na trhu)
|
|
Čínsky telekom
|
YD/T 1360
|
Záložné napájanie telekomunikačných operátorov (povinné pre výberové konania)
|
|
Európska
|
Eurobat Long Life
|
Európska klasifikácia životnosti batérií (> 12 rokov plaviaci režim)
|
|
UK / Severná Amerika
|
BS 6290 Part 4 / UL 1989
|
Britský / severoamerický trh záložného napájania
|
Poznámka: certifikáty kontroly tretej strany / špeciálne certifikácie cieľovej krajiny (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) možno zabezpečiť podľa požiadaviek zákazníka (podporované poprednými agentúrami ako SGS / TUV / BV / CTI).
Dizajn fyzickej štruktúry Chisen OPzV2-700 (tubulárna kladná doska je jadrom; cyklická životnosť je 1.5-2x vyššia ako pri batériách s plochou doskou):
|
Komponent
|
Materiál / Špecifikácia
|
Popis
|
|
Kladná mriežka
|
Tlakovo liatá tubulárna mriežka, zliatina Pb-Ca
|
Sklolaminátová trubica obaľuje kladný aktívny materiál (PbO2)
|
|
Záporná mriežka
|
Radiálna záporná mriežka, zliatina Pb-Ca
|
Zlepšuje využitie aktívneho materiálu
|
|
Separátor
|
Importovaný PVC kompozitný separátor
|
Nízky odpor / vysoká pórovitosť / odolný voči starnutiu
|
|
Elektrolyt
|
Vysokočistý nano gélový elektrolyt
|
SiO2 fumed gél + H2SO4
|
|
Nádoba
|
Vysokopevnostný ABS plast
|
Trieda spomaľovania horenia UL94 V-0
|
|
Veko
|
Vysokopevnostná ABS živica
|
Utesnené / spomaľujúce horenie
|
|
Tesnenie terminálu
|
Trojitá tesniaca konštrukcia
|
Epoxid + gumový krúžok + krúžok proti úniku
|
|
Bezpečnostný ventil
|
Integrovaná ochrana proti výbuchu / kyselinový filter
|
Automatická regulácia tlaku (0.1-0.2 MPa)
|
Nepriehľadná nádoba OPzV: kontrola na mieste pomocou napätia na svorkách + meranie teploty infračerveným žiarením (bez potreby otvárať veko)
Séria Chisen OPzV — 18 modelov od 100Ah do 3000Ah (tubulárny gélový ventilovo regulovaný / Tubular GEL VRLA). Všetky spĺňajú normy IEC 60896-21/22 + DIN 40472 + GB/T 19638.1-2014. Modely v rámci tej istej série možno flexibilne kombinovať v sérii a vytvárať rôzne napäťové systémy (48V = 24 článkov / 110V = 54 článkov / 220V = 108 článkov / 380V = 190 článkov).
|
Položka
|
OPzV (Tubulárna GEL VRLA)
|
OPzS (tubulárna zaplavená)
|
|
Elektrolyt
|
Gél na báze nano oxidu kremičitého (pevný, netekutý)
|
Zriedená kyselina sírová 1.24 g/cm3 (kvapalina)
|
|
Kladná doska
|
Tlakovo liaty tubulárny (zliatina Pb-Ca)
|
Tlakovo liaty tubulárny (zliatina Pb-Sb s nízkym obsahom antimónu)
|
|
Použiteľná norma DIN
|
DIN 40472:2015 (tubulárna ventilovo regulovaná)
|
DIN 40736-1:1985 (tubulárna zaplavená)
|
|
Nádoba
|
ABS spomaľujúci horenie UL94 V-0 (nepriehľadný)
|
Priehľadný plast SAN (viditeľná hladina kvapaliny)
|
|
Skratový prúd (100Ah)
|
1700 A
|
1500 A
|
|
Vnútorný odpor (20°C)
|
0.0011 Ohm (1.1 mΩ)
|
0.001 Ohm (1.0 mΩ)
|
|
Maximálny nabíjací prúd
|
30 A (0.30C10)
|
20 A (0.20C10)
|
|
Rýchlosť samovybíjania (20°C, plne nabitá)
|
2%/mesiac
|
3%/mesiac
|
|
Plaviace napätie (25°C)
|
2.25-2.27V/článok
|
2.24V/článok
|
|
Vyrovnávacie napätie (25°C)
|
2.30-2.35V/článok
|
2.35-2.40V/článok
|
II. Environmentálna adaptabilita (4 riadky):
|
Parameter
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Prevádzková teplota (vybíjanie)
|
-40°C ~ 65°C (gél odoláva vysokým teplotám)
|
-40°C ~ 60°C
|
|
Prevádzková teplota (nabíjanie)
|
-30°C ~ 65°C
|
-30°C ~ 55°C
|
|
Kapacita - teplota (40°C)
|
približne 105%
|
108%
|
|
Kapacita - teplota (-20°C)
|
približne 55%
|
približne 65% (odhad)
|
III. Životnosť a cyklovanie (4 riadky):
|
Parameter dimenzie
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Plávajúca životnosť (25°C)
|
20+ rokov
|
20+ rokov (vyžaduje pravidelné dolievanie)
|
|
Plávajúca životnosť (30°C)
|
približne 10 rokov
|
8-10 rokov
|
|
Cyklická životnosť (DOD 80%)
|
≥ 1500 cyklov
|
1500-2500 cyklov
|
|
Cyklická životnosť (DOD 50%)
|
2200+ cyklov
|
2500-4000 cyklov
|
IV. Údržba a inštalácia (4 riadky):
|
Parameter dimenzie
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Dolievanie vody
|
Bezúdržbová (netreba dolievať)
|
Dolievať každé 3-6 mesiacov (destilovaná voda)
|
|
Emisia kyselinovej hmly
|
Minimálna (ventilovo regulované utesnenie + kyselinový filter)
|
Vyššia (zaplavená + prieduch s filtrom)
|
|
Orientácia inštalácie
|
Vertikálna / horizontálna / bočná (nie hore nohami)
|
Musí byť vertikálna (elektrolyt by vytekol)
|
|
Kontrola na mieste
|
Nie je možná (nepriehľadná nádoba)
|
Možná (priehľadná nádoba na kontrolu hladiny / dosiek)
|
V. Komerčné a rozhodovacie hľadiská (4 riadky):
|
Parameter dimenzie
|
OPzV GEL ventilovo regulovaná
|
OPzS zaplavená
|
|
Obstarávacia cena (relatívna)
|
Vyššia (+15-25% oproti OPzS)
|
Nižšia (vyspelá technológia)
|
|
Náklady na údržbu (20 rokov)
|
Veľmi nízke (bezúdržbová)
|
Stredné (práca + destilovaná voda)
|
|
TCO (20 rokov)
|
Stredné (vyššia obstarávacia cena + nízka údržba)
|
Nízke (nižšia obstarávacia cena + stredná údržba)
|
|
Recyklačná hodnota
|
Vysoká (olovo recyklovateľné)
|
Vysoká (olovo recyklovateľné)
|
VI. Záver výberového rozhodnutia (ak vám záleží na X → zvoľte Y):
|
Obava / scenár použitia
|
Odporúčaná voľba
|
Dôvod
|
|
Neobsluhované / vzdialené / ostrovné / pohraničné základňové stanice
|
OPzV
|
Bezúdržbová + vertikálna/horizontálna/bočná inštalácia + ventilovo regulované utesnenie (úspora 40% O&M)
|
|
Tropické / púštne / extrémne vysokoteplotné miestnosti (>45°C trvalo)
|
OPzV
|
Gél odoláva vysokým teplotám (nabíjanie -30~65°C oproti OPzS -30~55°C)
|
|
Hlbokocyklické aplikácie (PV denne 1 cyklus pri 80% DOD)
|
OPzS
|
O 50% vyššia cyklická životnosť (2500 oproti 1500 cyklom)
|
|
Veľké dátové centrá s UPS (>500 kVA vysoký výkon)
|
OPzS
|
Dlhý hlbokocyklický život (1500-2500 cyklov) + veľká kapacita (2000+ Ah) znižuje počet sériových článkov
|
|
Mobilné zariadenia / naklonená inštalácia / vozidlové batérie
|
OPzV
|
Vertikálna/horizontálna/bočná inštalácia (ventilovo regulovaná, bez úniku)
|
|
Priehľadná kontrola / údržba na mieste (obsluhované miestnosti s pravidelnou obchôdzkou)
|
OPzS
|
Priehľadná nádoba SAN + prieduch s filtrom (viditeľná údržba + filtrácia kyselinovej hmly)
|
Porovnanie troch typov olovených batérií Chisen OPzV / OPzS / AGM vo veľkých priemyselných energetických úložiskách a záložných napájacích scenároch s odporúčaniami výberu:
Tabuľka výberového rozhodnutia (ak je vaša aplikácia X → odporúčané Y): dátové centrum UPS / 5G základňová stanica / PV energetické úložisko / neobsluhované / vzdialené nasadenie → OPzV (rúrková gélová ventilovo regulovaná, bezúdržbová + vertikálna/horizontálna/bočná inštalácia). Veľké dátové centrum UPS (>500 kVA) / železničná signalizácia / núdzové osvetlenie / lodná hlavná riadiaca / obsluhované miestnosti → OPzS (zaplavená s dlhšou životnosťou + nižšími nákladmi + vyšším skratovým prúdom). Automobilový štart / e-bicykle / motocykle / malé UPS / krátke zálohovanie (<30 min) → AGM plochá doska (najnižšie náklady).
|
Porovnávacia položka
|
OPzV (rúrková gélová ventilovo regulovaná)
|
OPzS (rúrková zaplavená)
|
AGM (plochá doska ventilovo regulovaná)
|
|
Štruktúra kladnej dosky
|
Rúrková
|
Rúrková
|
Plochá doska
|
|
Elektrolyt
|
Nano gél (GEL)
|
Zriedená kyselina sírová (zaplavená)
|
AGM sklenené vlákno
|
|
Ventilovo regulovaná
|
Áno (utesnená)
|
Nie (otvorená + prieduch)
|
Áno (utesnená)
|
|
Bezúdržbová
|
Bezúdržbová
|
Vyžaduje dolievanie (3-6 mesiacov)
|
Bezúdržbová
|
|
Cyklická životnosť (80% DOD)
|
≥ 1500 cyklov
|
1500-2500 cyklov
|
500-1000 cyklov
|
|
Vysokoprúdová vybíjacia schopnosť
|
Silná (1500-1700A)
|
Stredná (1500-1600A)
|
Stredná (800-1500A)
|
|
Orientácia inštalácie
|
Vertikálna/horizontálna/bočná
|
Musí byť vertikálna
|
Vertikálna/horizontálna/bočná
|
|
Typické aplikácie
|
UPS / základňová stanica / PV / neobsluhované
|
Veľké UPS / železnica / loď / núdzové
|
Automobilový štart / malé UPS / e-bicykle
|
|
Relatívna cena
|
Stredná
|
Nízka
|
Nízka
|
|
Environmentálna zhoda
|
RoHS / REACH / WEEE
|
RoHS / REACH / WEEE
|
RoHS / REACH / WEEE
|
Kapacita batérie (Ah) = výkon záťaže (W) × doba zálohovania (h) ÷ napätie zbernice (V) ÷ účinnosť meniča ÷ teplotný koeficient
Kde: účinnosť meniča UPS 0.85 / DC záťaž 1.0; teplotný koeficient 25°C = 1.0 / 35°C = 0.85 / 45°C = 0.70 (zníženie výkonu pri vysokej teplote); odporúča sa rezerva 20-30%.
Príklad 1: telekomunikačná základňová stanica 48V systém, zálohovanie 4-8h potom prepnutie na generátor. Záťaž 1 kW, zálohovanie 4h, zbernica 48V, účinnosť 0.85, teplota 25°C. Kapacita = 1000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 98Ah. Odporúčané: OPzV2-700 (24 článkov v sérii pre 48V), rezerva 2%.
Príklad 2: PV sieťové/ostrovné úložisko 5kW systém, zálohovanie 4h. Záťaž 5 kW, zálohovanie 4h, zbernica 48V, účinnosť 0.85, teplota 25°C. Kapacita = 5000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 490Ah. Odporúčané: OPzV2-500 (24 článkov v sérii pre 48V), rezerva 2%.
Príklad 3: 110V DC panel, zálohovanie 10h. Záťaž 0.5 kW, zálohovanie 10h, zbernica 110V, účinnosť 1.0 (DC záťaž), teplota 25°C. Kapacita = 500 × 10 ÷ 110 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 45Ah. Odporúčané: OPzV2-700 (54 článkov v sérii pre 108V), rezerva 100%.
Príklad 4: 220V trojfázový DC priemyselný rozvod, zálohovanie 30 min pri plnom zaťažení. Záťaž 100 kW, zálohovanie 0.5h, zbernica 220V, účinnosť 1.0, teplota 25°C. Kapacita = 100000 × 0.5 ÷ 220 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 227Ah. Odporúčané: OPzV2-250 (108 článkov v sérii pre 220V), rezerva 10%.
Viac sériových konfigurácií (48V = 24 článkov / 110V = 54 článkov / 220V = 108 článkov / 380V = 190 článkov) je podrobne uvedených v §7 scenároch použitia.
Parametre konfigurácie aplikácie solárneho / veterného systému (zmerané podľa CHISEN špecifikačného listu s.1):
|
Parameter
|
Nastavená hodnota
|
Popis
|
|
Odpojenie pri prepätí
|
2.45 ± 0.01V/článok @25°C
|
Odpojenie pri prepätí (nabíjanie dokončené / solárny regulátor odpojí batériu)
|
|
Regulačné/vyrovnávacie napätie
|
2.40 ± 0.01V/článok @25°C
|
Vyrovnávacie napätie (periodické vyrovnávanie, každých 30-60 dní)
|
|
Napätie opätovného pripojenia poľa
|
2.25 ± 0.005V/článok @25°C
|
Napätie opätovného pripojenia solárneho poľa (opätovné pripojenie po plávajúcej obnove)
|
|
Nastavenie plávajúceho napätia
|
2.27 ± 0.005V/článok @25°C
|
Plávajúce napätie (ustálený stav autonómneho napájania PV)
|
|
Nízkonapäťový alarm
|
1.95 ± 0.005V/článok @25°C
|
Nízkonapäťový alarm (záťaž sa čoskoro odpojí)
|
|
Odpojenie pri nízkom napätí
|
1.90 ± 0.005V/článok @25°C
|
Odpojenie pri nízkom napätí (záťaž odpojená na ochranu batérie pred nadmerným vybitím)
|
|
Napätie opätovného pripojenia záťaže
|
2.09 ± 0.01V/článok @25°C
|
Napätie opätovného pripojenia záťaže (opätovné pripojenie po obnove z nadmerného vybitia)
|
|
Teplotný kompenzačný koeficient
|
-3 ~ -5 mV/°C/článok
|
Teplotný kompenzačný koeficient (plávajúce -3.3mV, vyrovnávacie -5mV)
|
Bezplatný inžiniersky návrh veľkosti: pošlite "napätie systému + výkon záťaže + doba zálohovania + prevádzková teplota" na sales@chisen.cn, do 24 hodín dostanete kompletný Excel list s návrhom veľkosti + cenovú ponuku.
Krok 1 Potvrďte napätie systému + počet článkov v sérii: telekomunikačná základňová stanica / PV / UPS / železnica / medicína / námorné → 24 článkov v sérii (48V systém) / 54 článkov (108V, kompatibilné s 110V DC panelmi) / 108 článkov (216V, kompatibilné s 220V priemyselným napájaním) / 190 článkov (380V trojfázové DC UPS dátového centra).
Krok 2 Vyberte kapacitu: vypočítajte vzorcom "kapacita batérie = výkon záťaže × doba zálohovania ÷ napätie zbernice ÷ účinnosť meniča ÷ teplotný koeficient" → vyberte najbližšiu štandardnú kapacitu (100 / 200 / 300 / 500 / 1000 / 1500 / 2000 / 3000 Ah), rezervujte 20-30% rezervu.
Krok 3 Skontrolujte cyklickú životnosť + typ batérie: plávajúce zálohovanie (základňová stanica / UPS) → OPzV (bezúdržbová 20+ rokov); hlboký cyklus (PV denný cyklus) → OPzV alebo OPzS (rúrková ≥1500 cyklov); vysoký prúd (UPS dátového centra > 500 kVA) → OPzS (skratový 1500A+).
Krok 4 Skontrolujte rozmery + hmotnosť: OPzV2-700 rozmery 103×206×390mm / hmotnosť 13.2kg (vrátane elektrolytu), OPzS2-100 rozmery 103×206×409mm / hmotnosť 12.6kg (vrátane elektrolytu); rezervujte ≥ 50mm vzdialenosť na odvod tepla pre batériové skrine / regály.
Krok 5 Vyberte popredajný servis + certifikácie: projektové ponuky / colné konanie vyžaduje zodpovedajúce národné normy (pozri §4); CHISEN odporúčané (značka 20+ rokov + skúsenosti s exportom do 60+ krajín + pomoc s certifikáciami cieľových krajín na požiadanie).
Cyklická životnosť Chisen OPzV2-700 ≥ 1500 cyklov (80% DOD, štandardné testovacie podmienky IEC 60896-21, 25°C). Konštrukcia rúrkovej kladnej dosky je kľúčová výhoda — pri rovnakej kapacite je cyklická životnosť 1.5-2x vyššia ako u batérií s plochou doskou.
Porovnanie cyklickej životnosti rúrkovej vs plochej kladnej dosky (DIN 40472 + zmerané):
|
Hĺbka vybitia (DOD)
|
Rúrková (Chisen OPzV/OPzS)
|
Plochá doska (AGM)
|
Rozdiel životnosti
|
|
80% DOD (hlboký cyklus)
|
1500-2500 cyklov
|
500-1000 cyklov
|
×1.5-2.5
|
|
50% DOD (stredný cyklus)
|
2200-3500 cyklov
|
750-1500 cyklov
|
×2-3
|
|
30% DOD (plytký cyklus)
|
3500-6500 cyklov
|
1500-3000 cyklov
|
×2-3
|
|
Plávajúci pohotovostný režim (bez cyklovania)
|
20+ rokov (25°C)
|
10-15 rokov (25°C)
|
×1.5-2
|
|
Scenár použitia
|
Hĺbka vybitia
|
Počet cyklov
|
Roky prevádzky
|
|
Telekomunikačná základňová stanica 4-8h zálohovanie potom prepnutie na generátor
|
50% DOD
|
2200+ cyklov
|
6-7 rokov
|
|
PV sieťové/ostrovné úložisko (denný hlboký cyklus)
|
80% DOD
|
1500+ cyklov
|
4+ rokov
|
|
UPS vysokoprúdové impulzné vybíjanie (zálohovanie)
|
30% DOD
|
3500+ cyklov
|
10+ rokov
|
|
Plávajúci pohotovostný režim (základňová stanica / jadrový EPS)
|
0% DOD
|
—
|
20+ rokov (25°C)
|
Princíp fungovania rúrkovej kladnej dosky:
Sklenená trubica úplne obaľuje kladný aktívny materiál (PbO2), čím zabraňuje odpadávaniu a deformácii aktívneho materiálu a predlžuje hlbokocyklickú životnosť. Toto je kľúčový konštrukčný bod normy DIN 40472.
Presná krivka cyklickej životnosti Chisen OPzV vs DOD (zmerané podľa CHISEN špecifikačného listu, 25°C, plávajúce 2.23V/článok, testovacie podmienky IEC 60896-21):
|
Hĺbka vybitia
|
Cyklická životnosť
|
Scenár použitia
|
Zodpovedajúce roky (1 cyklus denne)
|
|
20% DOD
|
5500 cyklov
|
UPS impulzné vybíjanie / časté prepínanie telekomunikačnej základňovej stanice
|
15+ rokov
|
|
30% DOD
|
4000 cyklov
|
Plytký cyklus núdzový / čiastočné zálohovanie
|
11+ rokov
|
|
50% DOD
|
2500 cyklov
|
Stredné cyklovanie / solárny ostrovný systém
|
7+ rokov
|
|
80% DOD
|
≥ 1500 cyklov (nominálne)
|
Hlboký cyklus (nominálne OPzV / špecifikáciou zmerané 1300 cyklov)
|
3.5+ rokov
|
|
100% DOD
|
800 cyklov
|
Úplné vybitie (núdzový stav)
|
2+ rokov
|
prídavok v25: kombinovaná demonštrácia cyklickej životnosti a nákladov životného cyklu TCO (typický 48V 700Ah záložný systém, celkové náklady na vlastníctvo za 20 rokov):
|
Nákladová položka
|
OPzV
|
OPzS
|
AGM plochá doska ventilovo regulovaná
|
|
|
Rúrková gélová ventilovo regulovaná (Chisen)
|
Rúrková zaplavená (Chisen)
|
|
|
Počiatočné obstarávacie náklady (vrátane inštalácie)
|
Stredné (rúrkový gél)
|
Nižšie (rúrková zaplavená / vyspelý proces)
|
Najnižšie (plochá doska ventilovo regulovaná)
|
|
Konštrukčná životnosť
|
20+ rokov (25°C plávajúce)
|
20-25 rokov (25°C plávajúce, s pravidelnou údržbou)
|
8-12 rokov (25°C plávajúce)
|
|
Výmeny potrebné za 20 rokov
|
0-krát (kúpte raz, použite na celý život)
|
0-krát (žiadna výmena za 20 rokov pri dobrej údržbe)
|
1-2-krát (okolo 8. roka / 16. roka)
|
|
Ročné náklady na údržbu
|
Veľmi nízke (bezúdržbová, len čistenie)
|
Stredné (dolievanie + čistenie každé 3-6 mesiacov)
|
Stredné (monitorovanie napätia + čistenie)
|
|
Celkové náklady na vlastníctvo (TCO) za 20 rokov
|
Stredné (stredná obstarávacia cena + nízka údržba)
|
Nižšie (nízka obstarávacia cena + stredná údržba)
|
Vysoké (nízka obstarávacia cena + krátka životnosť vyžadujúca viacnásobné výmeny)
|
B2B kľúčový záver: rúrkové batérie stoja približne 1.5-2x viac na začiatku ako AGM ploché dosky, ale vydržia 2x+ dlhšie a 20-ročné TCO je o 30-40% nižšie ako pri AGM.
Štandardné plávajúce napätie Chisen OPzV2-700 je 2.25-2.27V/cell (25°C, vyrovnávanie s nezávislou kompenzáciou -5mV/°C) a vyžaduje teplotnú kompenzáciu plávajúceho napätia -3.3mV/°C/cell.
Vzorec teplotnej kompenzácie plávajúceho napätia (IEC 60896-21:2004):
V_float (aktuálna teplota) = 2.27V + (-3.3mV/°C) × (aktuálna teplota - 25°C)
|
Teplota okolia
|
Výpočtový vzorec
|
Kompenzované plávajúce napätie
|
|
25°C (referencia)
|
2.27V (bez kompenzácie)
|
2.25-2.27V
|
|
15°C
|
2.27 + (-3.3mV × -10)
|
2.30V
|
|
35°C
|
2.27 + (-3.3mV × 10)
|
2.24V
|
|
45°C
|
2.27 + (-3.3mV × 20)
|
2.20V
|
|
55°C
|
2.27 + (-3.3mV × 30)
|
2.17V
|
Vyrovnávacie napätie (nezávislá kompenzácia): 2.30-2.35V/cell (@25°C) s kompenzáciou -5mV/°C/cell. Účel: dobitie zaostávajúcich článkov / raz za mesiac, po vyrovnávaní prepnite späť na plávajúce nabíjanie.
Požiadavka na presnosť plávajúceho napätia: ±1% (±25mV); prekročenie tohto rozsahu výrazne skracuje životnosť batérie.
Plávajúci prúd: < 5mA/Ah (špecifikácia Chisen), t. j. plávajúci prúd batérie 700Ah < 500mA.
Prevádzková teplota Chisen OPzV2-700 podľa scenára (klasifikácia v technickom liste): vybitie -40°C ~ 65°C (gélový elektrolyt má lepšiu odolnosť voči teplote ako zaplavené batérie), nabíjanie -30°C ~ 65°C (horná teplotná hranica spĺňa aplikácie v tropických oblastiach), skladovanie -25°C ~ 45°C (najprísnejšia podmienka skladovania). Optimálna prevádzková teplota 25°C (definičný bod menovitej kapacity).
Vplyv teploty na kapacitu (nameraná krivka kapacity v závislosti od teploty z technického listu OPzV, kapacita 10HR):
|
Teplota okolia
|
Kapacita (10HR)
|
Odporúčanie pre aplikáciu
|
|
50°C
|
približne 107%
|
Horná teplotná hranica, životnosť výrazne znížená (životnosť sa zníži na polovicu pri každých 10°C nad 30°C)
|
|
40°C
|
približne 105%
|
Prevádzka pri vysokej teplote, vyžaduje sa nútené vetranie (životnosť približne 5 rokov)
|
|
25°C
|
100%
|
Referencia menovitej kapacity (konštrukčná životnosť 20 rokov)
|
|
0°C
|
približne 80%
|
Prevádzka pri nízkej teplote, mierne zníženie kapacity
|
|
-20°C
|
približne 55%
|
Prevádzka pri extrémne nízkej teplote, výrazná strata kapacity (nevhodné na vybíjanie vysokým prúdom)
|
Vplyv teploty na životnosť pri plávajúcom nabíjaní (nameraná krivka teploty v závislosti od životnosti plávajúceho nabíjania z technického listu):
|
Prevádzková teplota
|
Životnosť pri plávajúcom nabíjaní
|
Vhodný scenár
|
|
20°C
|
približne 22 rokov
|
Ideálna serverovňa / podzemná telekomunikačná stanica / klimatizovaná základňová stanica
|
|
25°C
|
20 rokov
|
Menovitá životnosť (definičný bod technického listu)
|
|
30°C
|
približne 10 rokov
|
Vonkajšia skriňa (bez klimatizácie), zvážte teplotnú kompenzáciu + zníženie výkonu
|
|
40°C
|
približne 5 rokov
|
Serverovňa v púšti / na náhornej plošine (nútené vetranie + tienenie)
|
|
50°C
|
približne 2 roky
|
Extrémne podmienky (neodporúča sa, životnosť batérie < 3 roky)
|
Požiadavky na používanie vo vysokej nadmorskej výške (GB/T 19638): ≤ 3000m bežné používanie bez špeciálneho zaobchádzania; > 3000m, kapacita znížená o 8% na každých 1000m nadmorskej výšky; extrémne vysoká nadmorská výška (> 5000m) vyžaduje špeciálnu úpravu (tesnenie pre nízky tlak + vystužená nádoba).
Požiadavka na teplotne kompenzované plávajúce napätie: 25°C = 2.25-2.27V/cell / -3.3mV/°C/cell. Nabíjacie stupne navyše používajú kompenzáciu -5mV/°C.
Rýchlosť samovybíjania Chisen OPzV2-700 je 2%/mesiac (nameraná hodnota z technického listu CHISEN, skladované plne nabité pri 20°C — poznámka: priemysel bežne používa 25°C ako referenciu, technický list používa 20°C).
Charakteristická krivka samovybíjania podľa teploty skladovania (namerané charakteristiky samovybíjania z technického listu CHISEN):
|
Teplota skladovania
|
Po 6 mesiacoch
|
Po 12 mesiacoch
|
Po 18 mesiacoch
|
Po 24 mesiacoch
|
|
|
zostávajúca kapacita
|
zostávajúca kapacita
|
zostávajúca kapacita
|
zostávajúca kapacita
|
|
10°C
|
približne 92%
|
približne 85%
|
približne 80%
|
približne 75%
|
|
20°C
|
približne 88%
|
približne 78%
|
približne 70%
|
približne 60%
|
|
30°C
|
približne 70%
|
približne 50%
|
vyžaduje sa dobitie
|
vyžaduje sa dobitie
|
|
40°C
|
približne 55%
|
vyžaduje sa dobitie
|
vyžaduje sa dobitie
|
vyžaduje sa dobitie
|
Skladovateľná doba podľa teploty skladovania (bez nabíjania): pri 20°C sa môže skladovať 1 rok (OPzV) / 9-12 mesiacov (OPzS) so zostávajúcou kapacitou 65-75%; pri 25°C skladované 1 rok (OPzV) / 9-12 mesiacov (OPzS); pri 35°C len 6-9 mesiacov pred potrebou nabitia, zostávajúca kapacita 60-70%; pri 45°C len 3 mesiace pred potrebou nabitia, zostávajúca kapacita 55-65%; pri 15°C 18-24 mesiacov bez nabíjania, zostávajúca kapacita 65%+; pri extrémnom chlade -20°C sa môže skladovať 24+ mesiacov bez nabíjania.
Odporúčania pre skladovanie: skladujte plne nabité v suchom, vetranom prostredí pri -25°C ~ 45°C, vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu, organickým rozpúšťadlám a korozívnym plynom. Vykonajte zrýchlené nabitie každé 3-6 mesiacov (konštantné napätie 2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS) počas 24 hodín). Batérie skladované viac ako 12 mesiacov musia pred opätovným uvedením do prevádzky prejsť testom kapacity.
Odporúčaný maximálny nabíjací prúd Chisen OPzV2-700: 30A (maximálne povolený, namerané podľa špecifikácie).
Tabuľka odporúčaných nabíjacích parametrov (IEC 60896 + GB/T 19638):
|
Nabíjací stupeň
|
Napätie (25°C)
|
Prúdový limit
|
Scenár aplikácie
|
|
Plávajúce nabíjanie
|
2.25-2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS)
|
< 5mA/Ah (≈0.5A)
|
Záložné napájanie / plávajúca pohotovosť
|
|
Vyrovnávacie nabíjanie
|
2.30-2.35V/cell (OPzV) / 2.35-2.40V/cell (OPzS)
|
≤ 0.25C10 A
|
Raz za mesiac / dobitie zaostávajúceho článku
|
|
Cyklické nabíjanie
|
2.35-2.40V/cell
|
≤ 0.20C10 A
|
Fotovoltické skladovanie energie / hlboký cyklus
|
|
Zrýchlené nabíjanie (solárne)
|
2.35V±0.005V/cell
|
≤ 0.20C10 A
|
Skladovanie solárnej/veternelj energie (núdzové nabíjanie)
|
Teplotná kompenzácia nabíjania: nabíjacie napätie nasleduje plávajúce napätie, s kompenzáciou -3.3mV/°C/cell (plávajúce / vyrovnávacie nabíjanie s nezávislou kompenzáciou -5mV/°C/cell).
Posúdenie ukončenia nabíjania: batéria sa považuje za plne nabitú, keď nabíjací prúd klesne pod 0.5% C10.
|
Vybíjací prúd I(A)
|
Koncové napätie Vpc
|
Scenár aplikácie
|
|
I < 0.05C
|
≥ 1.90Vpc
|
Dlhodobé vybíjanie veľmi malým prúdom (záložné monitorovanie)
|
|
0.05C ≤ I < 0.08C
|
≥ 1.85Vpc
|
Plávajúca záloha s malým prúdom
|
|
0.08C ≤ I < 0.2C
|
≥ 1.80Vpc
|
Štandardné vybíjanie 10HR
|
|
0.2C ≤ I < 0.6C
|
≥ 1.75Vpc
|
Vybíjanie stredným prúdom 5HR
|
|
0.6C ≤ I < 1.0C
|
≥ 1.70Vpc
|
Vybíjanie vysokým prúdom 1HR
|
|
1.0C ≤ I < 2.0C
|
≥ 1.60Vpc
|
Pulzné vybíjanie s vysokým výkonom
|
Chisen OPzV2-700 podporuje služby komplexných úprav na mieru OEM / ODM (one-stop). Všetky úpravy neovplyvňujú výkon štandardnej špecifikácie.
Úprava farby nádoby
Vlastná ABS nádoba podľa kódu farby Pantone zákazníka (štandardná sivobiela + červená/modrá/zelená/žltá/oranžová + farba určená zákazníkom)
Sieťotlač LOGO
Logo zákazníka vytlačené na nádobe (bez jazykového obmedzenia, je možné prispôsobiť v akomkoľvek jazyku)
Laserové značenie
Laserové značenie na bočnej strane krytu batérie (model / sériové číslo / dátum výroby / kód zákazníka / čiarový kód)
Balenie vo farebnej škatuľke / neutrálnej škatuľke
Štandardná farebná škatuľka + neutrálna vonkajšia škatuľka, prispôsobiteľné logo / farba / čiarový kód / ochranná proti falšovaniu etiketa
Úprava etikety
Etiketa batérie vysadená podľa požiadaviek zákazníka (bez jazykového obmedzenia, je možné prispôsobiť v akomkoľvek jazyku)
Výmena svoriek
Φ16-M6 / Φ20-M8 / Φ24-M10 tri možnosti (štandard Φ20-M8)
Vylepšené tesnenie svoriek
Štandard + trojité tesnenie + kyselinovzdorný filter proti výbuchu (OPzS s voliteľným odvetrávaním odolným voči kyseline)
Správy z testov tretej strany
Voliteľná predodchodová kontrola SGS / TUV / BV + kompletná správa z testu IEC 60896
Údaje o MOQ a dodacej lehote: vzorková objednávka od 1 kusu (dopyt e-mailom); malá séria 24 kusov (systém 24V: 12 článkov + 12 náhradných) / 48 kusov (systém 48V: 24 článkov + 24 náhradných); veľká séria 200+ kusov (viacero kombinácií napätia s kompletnou úpravou OEM). Konkrétne dodacie lehoty + podrobnosti o záruke nájdete v kontaktných informáciách na konci.
FAQ Chisen OPzV2-700 (25 položiek). Každá pokrýva najčastejšie kladené otázky od priemyselných inžinierov v teréne, zahŕňajúce technické parametre, dimenzovanie, objednávanie, prepravu a popredajný servis.
Nastavenie plávajúceho napätia OPzV2-700?
Štandardné plávajúce napätie 2.25-2.27V/cell @25°C, musí sa použiť teplotná kompenzácia -3.3mV/°C/cell (IEC 60896-21).
OPzV2-700 cyklická životnosť?
≥ 1500 cyklov (80% DOD, 25°C), životnosť v udržiavacom režime 20+ rokov. Konštrukcia rúrkových kladných dosiek je kľúčovou výhodou (1.5-2x vyššia ako pri plochých doskách AGM).
OPzV2-700 rozsah prevádzkovej teploty?
-40~65°C vybíjanie / -30~65°C nabíjanie / -25~45°C skladovanie (optimálne 25°C). Gélový ventilom regulovaný OPzV má lepšiu teplotnú odolnosť ako zaplavený typ.
OPzV2-700 rýchlosť samovybíjania?
2%/mesiac (merané podľa špecifikácie CHISEN, skladované plne nabité pri 20°C), možno skladovať 1 rok bez dobíjania.
OPzV2-700 typ batérie?
Rúrková gélová VRLA (ventilom regulovaná olovená) batéria, konštrukcia rúrkových kladných dosiek, gélový elektrolyt, ventilom regulované utesnené prevedenie.
Rozdiel medzi OPzV2-700 a OPzS2-100?
OPzV je ventilom regulovaný utesnený GEL, bezúdržbový; OPzS je zaplavený otvorený typ vyžadujúci pravidelné dolievanie (uprednostňuje sa vertikálna poloha). OPzV má vyšší skratový prúd (1700A oproti 1500A), OPzS má o niečo nižší vnútorný odpor (0.001 oproti 0.0011 Ohm), OPzS je lacnejší (zrelý proces).
OPzV2-700 vnútorný odpor?
Približne 1.1 mΩ pri plnom nabití (25°C), skratový prúd približne 1700A.
OPzV2-700 spôsob nabíjania?
Odporúčané nabíjanie konštantným napätím a konštantným prúdom (CC-CV), udržiavacie 2.25-2.27V / vyrovnávacie 2.30-2.35V / cyklické 2.35-2.40V. Maximálny nabíjací prúd 30A.
OPzV2-700 podmienky skladovania?
-25°C ~ 45°C suché, vetrané prostredie; pri skladovaní do 6 mesiacov nie je potrebné dobíjanie. Pri skladovaní > 6 mesiacov sa odporúča plné nabitie (2.25-2.27V/článok × 24h).
Ktoré národné normy sa vzťahujú na OPzV2-700?
Pozri §4 pre zoznam platných noriem (7+ medzinárodných / regionálnych / priemyselných noriem).
OPzV2-700 hmotnosť?
13.0kg (28.7 lbs) vrátane elektrolytu (merané podľa špecifikácie CHISEN); bez obalu / bez svoriek.
OPzV2-700 rozmery?
Dĺžka 103mm × šírka 206mm × výška 390mm (merané podľa špecifikácie CHISEN, vrátane svoriek).
OPzV2-700 uťahovací moment svoriek?
10-12 N·m (svorka so skrutkou Φ20-M8).
OPzV2-700 skratový prúd?
Približne 1700A (plne nabité pri 25°C), spĺňa požiadavky na skratovú ochranu veľkých UPS.
OPzV2-700 konštrukčná životnosť v udržiavacom režime?
20+ rokov (udržiavacie napätie 2.25-2.27V pri 25°C, teplotná kompenzácia -3.3mV/°C).
Ako si vybrať medzi OPzV2-700 a plochou doskou AGM?
Rúrková kladná doska vydrží dlhšie (1500+ cyklov oproti 500-1000 cyklom), vhodná pre dlhodobé projekty / kritické záložné napájanie; plochá doska AGM je lacnejšia, vhodná pre krátkodobé / rozpočtovo citlivé projekty. Pozri kapitolu TCO v §11.
OPzV2-700 orientácia inštalácie?
Môže byť inštalovaná vertikálne / horizontálne / na bok (nie hore nohami), vhodná do stiesnených rozvádzačových priestorov. Ventilom regulované utesnené prevedenie OPzV nemá riziko úniku elektrolytu.
Potrebuje OPzV2-700 dolievanie vody?
Nie. Ventilom regulované utesnené prevedenie OPzV + gélový elektrolyt nevyžaduje počas celej životnosti dolievanie.
Je kapacita OPzV2-700 ovplyvnená teplotou?
40°C = 105% / 25°C = 100% / 0°C = 80% / -20°C = 55% kapacity (rýchlosť vybíjania 10HR, podľa krivky závislosti kapacity od teploty v špecifikácii CHISEN).
Aké dokumenty sú potrebné na export OPzV2-700?
Štandardné dokumenty: baliaci list + obchodná faktúra + CO osvedčenie o pôvode + MSDS + UN2794 dopravné posúdenie. So špeciálnymi certifikáciami cieľovej krajiny (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) vieme pomôcť na požiadanie.
OPzV2-700 MOQ (minimálne množstvo objednávky)?
Vzorka 1 ks / 24V systém 12 článkov / 48V systém 24 článkov / 110V systém 54 článkov / 220V systém 108 článkov. Pri odbere 200+ ks platí veľkoobchodná cena.
OPzV2-700 dodacia lehota?
Kontaktujte prosím e-mailom sales@chisen.cn pre cenovú ponuku (dodacia lehota sa posudzuje podľa množstva + cieľovej krajiny + očakávaného dátumu dodania).
OPzV2-700 záruka?
24-mesačná základná záruka (od inštalácie a uvedenia do prevádzky). Predĺženie na 36 mesiacov je rokovateľné pri tendri.
Podporuje OPzV2-700 OEM prispôsobenie?
Áno, OEM/ODM komplexné prispôsobenie na jednom mieste: farba nádoby, sieťotlač LOGO, laserové označenie, balenie do farebnej škatuľky, úprava štítkov, výmena svoriek. MOQ 50-100 ks.
Je v cene OPzV2-700 zahrnutá doprava?
EXW cena z výroby; námorná doprava sa kótuje podľa cieľového prístavu (FOB/CIF/DDP voliteľné). Kontaktujte prosím sales@chisen.cn pre cenovú ponuku.
Odporúčania pre každodenné používanie + údržbu Chisen OPzV2-700 (praktická príručka pre inžinierov). Dodržiavanie týchto špecifikácií môže výrazne predĺžiť životnosť batérie na 20+ rokov:
1. Výber nabíjačky: musí sa použiť priemyselná inteligentná nabíjačka (s funkciou impulznej desulfatácie, zodpovedajúca napätiu systému 12V/24V/48V); udržiavacie 2.25-2.27V/článok (25°C) + teplotná kompenzácia -3.3mV/°C/článok; vyrovnávacie 2.30-2.35V/článok (raz za mesiac, < 24h); maximálny nabíjací prúd 30A (podľa nameranej hodnoty v PDF špecifikácii, používať s obmedzením prúdu), aby sa predišlo vplyvu vysokého prúdu na dosky.
2. Prostredie inštalácie: inštalácia do batériovej skrine / stojana, nad zemou ≥ 100mm (ochrana pred vlhkosťou), od steny ≥ 50mm (odvod tepla); prevádzková teplota -40°C ~ 65°C (vybíjanie) / -30°C ~ 65°C (nabíjanie); nad 45°C je potrebné nútené vetranie a chladenie; nadmorská výška > 3000m, kapacita sa znižuje o 8% na každých 1000m (GB/T 19638); držte mimo zdrojov tepla + priameho slnečného žiarenia + korozívnych plynov.
3. Pravidelná kontrola (týždenne / mesačne pri vzdialených lokalitách): skontrolujte uťahovací moment spojov svoriek 10-12 N·m, či nie sú uvoľnené / zoxidované / prehriate (meranie infračerveným teplomerom); kontrola nádoby na vydutie / únik / praskliny (OPzV ventilom regulované utesnené, bežne bez úniku); odchýlka napätia článkov < ±0.05V (pri prekročení prejdite do vyrovnávacieho režimu); rozdiel teploty nádoby oproti okoliu < 5°C (pri prekročení skontrolujte spoje / nabíjanie).
4. Špecifikácie dlhodobého skladovania: skladujte plne nabité pri -25°C ~ 45°C v suchom, vetranom prostredí (vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu); vykonajte dobíjacie nabitie každé 3-6 mesiacov (konštantné napätie 2.25-2.27V/článok × 24h); rýchlosť samovybíjania 2%/mesiac (25°C), pred opätovným použitím je potrebný test kapacity, ak batéria nebola nabíjaná viac ako 1 rok; batérie skladované viac ako 2 roky sa odporúča používať so zníženou kapacitou.
5. Odstraňovanie porúch: pokles kapacity > 20% (oproti menovitej) — vykonajte vyrovnávacie nabitie na 24h na opravu, ak nie je účinné, vymeňte; abnormálne udržiavacie napätie (> 2.4V alebo < 2.2V/článok) — skontrolujte nabíjačku + teplotnú kompenzáciu; vydutie / únik / zápach — okamžite zastavte používanie a kontaktujte popredajný servis CHISEN; skrat / obrátené zapojenie — skontrolujte poistku + označenie polarity (červená plus, čierna mínus).
6. Aktivácia prvého použitia / dlhodobo nepoužívaných batérií: úplne nové batérie z výroby možno nainštalovať a prevádzkovať ihneď po prevzatí (VRLA ventilom regulované utesnené, bez kroku dolievania elektrolytu); batérie nepoužívané viac ako 6 mesiacov: najprv vybite malým prúdom 0.05C na 1.80V/článok, potom nabíjajte podľa bežnej nabíjacej krivky; sériové zostavy (48V / 110V / 220V) vyžadujú pred uvedením do prevádzky „vyrovnanie párovaných článkov", aby sa zabezpečila odchýlka napätia článkov < 0.05V.
7. Bezpečnostné opatrenia: vyhnite sa súčasnému dotyku kladných aj záporných svoriek kovovými nástrojmi (skratový prúd 1700A je smrteľný); v nabíjacích priestoroch zákaz otvoreného ohňa (nabíjanie olovených batérií produkuje vodík, pri otvorenom ohni hrozí výbuch); noste ochranné okuliare + rukavice odolné voči kyselinám (elektrolyt obsahuje zriedenú kyselinu sírovú; pri zasiahnutí oplachujte oči čistou vodou 15 minút a vyhľadajte lekársku pomoc); batérie na konci životnosti likvidujte podľa postupov pre nebezpečný tovar UN2794 (nedemontujte ani nerozlievajte elektrolyt).
Továreň CHISEN + globálny servisný systém (prečo si vybrať Chisen).
1. Veľkosť továrne: značka CHISEN založená v roku 2002, 20+ rokov špecializácie na rúrkové batérie; 200+ modelov kompletnej produktovej rady pokrývajúcich všetky napäťové úrovne 2V / 6V / 8V / 12V, kapacita 4Ah-3000Ah; hlavné modely na sklade 100,000+ ks (okamžitá expedícia).
2. Globálna servisná sieť: skúsenosti s exportom do 60+ krajín (Čína / juhovýchodná Ázia / Európa / Afrika / Blízky východ / Latinská Amerika / Stredná Ázia / Oceánia); priemyselné projekty v telekomunikáciách / energetike / dátových centrách / fotovoltike / železnici; 7×24 viacjazyčná technická podpora (angličtina / čínština / španielčina / francúzština / arabčina / ruština / vietnamčina); odpoveď e-mailom do 12h / kompletná cenová ponuka do 24h / návrh komplexného projektu do 48h.
3. Kontrola kvality: certifikácie vybavované podľa požiadaviek zákazníka (rozsah certifikácie určuje zákazník); 100% výstupná kontrola z továrne pred expedíciou (test kapacity + test vnútorného odporu + test napätia + vizuálna kontrola); štatistické riadenie procesov SPC na kľúčových procesoch (pastovanie dosiek / montáž skupín / formovanie / utesnenie); spolupráca so SGS / TUV / BV / CTI na pred-expedičnej kontrole treťou stranou podľa požiadaviek zákazníka.
4. Exportná podpora: originálne colné dokumenty (obchodná faktúra / baliaci list / CO osvedčenie o pôvode / MSDS / UN2794 dopravné posúdenie / kompletný testovací protokol IEC 60896); viacjazyčná technická dokumentácia (EN / CN / ES / FR / AR / RU); pomoc so špeciálnymi certifikáciami cieľovej krajiny na požiadanie: SONCAP (Nigéria) / PVOC (Keňa) / SASO (Saudská Arábia) / BIS (India) / ESMA (SAE).
5. Politika dlhodobej spolupráce: vyhradený technický kontakt pre dlhodobých zákazníkov; strategickí partneri OEM môžu zdieľať obchodné príležitosti + podporu pri školení.
6. Záväzok udržateľnosti: olovené batérie sú recyklovateľné; certifikácie vybavované podľa požiadaviek zákazníka (rozsah certifikácie určuje zákazník); zhoda s EU RoHS / REACH / WEEE (neobmedzený export do Európy).
[CHISEN Battery] 20+ rokov špecializácie na export rúrkových batérií / overené zákazníkmi v 60+ krajinách.
Spôsoby kontaktu:
1. E-mailový dopyt: sales@chisen.cn (kompletná cenová ponuka + návrh dimenzovania do 24h)
2. Telefón / WhatsApp: +86 131 6622 6999
3. Webová stránka: https://www.chisen.cn