Chisen OPzV2-350 2V350Ah Akumulator VRLA GEL Tubular

udział
WeChat
Sinę Weibo
QQ
Przestrzeń QQ
Douban
Bar pocztowy Baidu
Akumulator Chisen OPzV2-350 to rurowy akumulator VRLA żelowy 2V 350Ah, zgodny z normami IEC 60896 / DIN 40472 / GB/T 19638, żywotność cykliczna ≥1500 cykli (80% DOD), projektowana żywotność przy podtrzymaniu 20+ lat (25°C). Konstrukcja regulowana zaworem, bezobsługowa, odpowiednia do stacji bazowych telekomunikacyjnych, zasilania rezerwowego, stacji bazowych 4G/5G, obiektów bezobsługowych, instalacji zdalnych i środowisk ekstremalnych. Bezpośrednio z fabryki, obsługa OEM/ODM, bezpłatny dobór i wycena w ciągu 24 godzin.
Szczegóły Produktu

Przeczytaj w 30 sekund: Chisen OPzV2-350

• Model i specyfikacja: Chisen OPzV2-350 | 2V 350Ah (C10) | Akumulator rurowy GEL VRLA

• Technologia: rurowa płyta dodatnia + elektrolit żelowy nano + uszczelnienie regulowane zaworem (normy w §4)

• Główne zalety: żywotność cykliczna ≥ 1500 cykli (80% DOD) / projektowana żywotność przy podtrzymaniu 20+ lat (25°C)

• Typowe zastosowania: stacje bazowe telekomunikacyjne (zwłaszcza bezobsługowe) + magazynowanie energii PV/wiatrowej + ładowanie podtrzymujące w ekstremalnych środowiskach + szafy zewnętrzne

  • §1 Chisen OPzV2-350 Definicja produktu i 4 główne zalety
  • Chisen OPzV2-350 to rurowy akumulator żelowy 2V 350Ah regulowany zaworem.

    Plan technologiczny: rurowa płyta dodatnia + elektrolit żelowy nano + uszczelniona konstrukcja regulowana zaworem (normy w §4).

    Scenariusze zastosowań: OPzV2-350 to ogniwo 2V. 24 ogniwa połączone szeregowo tworzą system 48V / 54 ogniwa połączone szeregowo tworzą system 108V (kompatybilny z 110V) / 108 ogniw połączonych szeregowo tworzy system 216V (kompatybilny z 220V) / 190 ogniw połączonych szeregowo tworzy trójfazowy system DC 380V.

    Obszary zastosowań: telekomunikacja / energia odnawialna / środowiska ekstremalne (odpowiednie do pracy cyklicznej).


    Zaleta
    Realizacja techniczna
    Wartość dla klienta
    Konstrukcja rurowej płyty dodatniej
    Rurowa płyta dodatnia + elektrolit żelowy nano + uszczelniona konstrukcja regulowana zaworem
    Żywotność cykliczna 1500+ cykli (80% DOD)
    Projektowana żywotność przy podtrzymaniu 20+ lat
    Napięcie podtrzymania 2.25-2.27V/cell w 25°C (z kompensacją temperaturową -3.3mV/°C)
    Roczny wskaźnik awaryjności < 0.5%
    Bezobsługowość + bezpieczeństwo
    Uszczelniona konstrukcja regulowana zaworem, bez uzupełniania wody; zintegrowany przeciwwybuchowy zawór bezpieczeństwa z filtrem kwasu
    Odpowiedni do obiektów bezobsługowych (stacje bazowe, wyspy, placówki graniczne)
    Szeroki zakres norm
    7 norm międzynarodowych/regionalnych/branżowych (patrz §4)
    Sprzedaż na rynkach 60+ krajów



    Marka Chisen CHISEN założona w 2002 r., od ponad 20 lat specjalizuje się w akumulatorach rurowych, eksport do 60+ krajów, dostawy dla klientów przemysłowych z sektorów: telekomunikacja / energetyka / centra danych / PV / kolejnictwo / medycyna.

  • §2 Chisen OPzV2-350 Szybka referencja głównych parametrów
  • Poniższa tabela to szybka referencja głównych parametrów OPzV2-350 (szczegółowe normy w §4, scenariusze zastosowań w §7, szczegóły napięcia podtrzymania w §12).


    Parametr
    Wartość
    Norma / Uwaga
    Napięcie znamionowe
    2V(DC)
    Pojemność znamionowa
    350Ah(C₁₀)
    Model
    OPzV2-350
    Seria
    管式胶体阀控蓄电池(Tubula r GEL VRLA Battery)
    Obowiązujące normy
    IEC 60896 + DIN 40472 + GB/T 19638 等 7 项(详见 §4)
    Wymiary (dł. × szer. × wys.)
    124 × 206 × 471 mm
    Wysokość całkowita (z zaciskami)
    506 mm
    Masa akumulatora (z elektrolitem)
    26.0kg(57.3 lbs,规格书实测)
    Typ zacisku
    Φ20-M8
    Moment dokręcenia zacisku
    10-12 N·m
    Temperatura pracy (rozładowanie)
    -40°C ~ 65°C
    Temperatura pracy (ładowanie)
    -30°C ~ 65°C
    Temperatura pracy (magazynowanie)
    -25°C ~ 45°C
    Napięcie podtrzymania
    2.25-2.27V/cell (25°C)
    Kompensacja temperaturowa podtrzymania
    -3.3mV/°C/cell
    Napięcie wyrównawcze
    2.30-2.35V/cell (25°C)
    Kompensacja temperaturowa wyrównania
    -5mV/°C/cell
    Napięcie ładowania cyklicznego
    2.35-2.40V/cell (25°C)
    Maksymalny prąd ładowania
    70A
    Maksymalny prąd rozładowania (5s)
    1500A
    Stopień samorozładowania
    2% / 月(可搁置 1 年无需充电,25°C)
    Rezystancja wewnętrzna (pełne naładowanie / 25°C)
    0.67 mΩ
    Prąd zwarciowy
    2850A
    Żywotność cykliczna
    ≥ 1500 次(放电深度 80%)
    Projektowana żywotność przy podtrzymaniu
    20+ 年(25°C)
    Transport / fracht morski
    IMDG Class 8 / UN2794 / MSDS
    Certyfikaty
    按客户需求合作办理(详见 §4)



  • §3 Chisen OPzV2-350 Zasady nazewnictwa modelu — objaśnienie liter OPzV i definicja DIN 40472
  • Nazewnictwo modelu Chisen OPzV2-350 opiera się na niemieckiej normie DIN 40472 (rurowy, regulowany zaworem, żelowy) + międzynarodowej normie IEC 60896. OPz to skrót niemieckiego słowa „Ortsfeste Panzerplatten", oznaczającego „stacjonarna rurowa płyta pancerna".

    Tabela porównawcza znaczenia liter OPzV / OPzS (definicja DIN 40472):


    Litera
    Pełna niemiecka nazwa / znaczenie
    Znaczenie techniczne
    OPz
    Ortsfeste Panzerplatten / stacjonarna rurowa płyta pancerna
    Płyta dodatnia = płyta rurowa
    V
    V = Valve Regulated / V = Vented
    Uszczelnienie regulowane zaworem / GEL
    2
    Napięcie ogniwa 2V
    48V = 24 ogniwa / 110V = 54 ogniwa / 220V = 108 ogniw szeregowo
    100
    Pojemność 350Ah (C10 / prąd 10-godzinny)
    Rozładowanie do 1.80V/cell przy 10-godzinnym prądzie



  • §4 Chisen OPzV2-350 Lista obowiązujących norm międzynarodowych / europejskich / chińskich / brytyjskich / północnoamerykańskich
  • Chisen OPzV2-350 spełnia następujące 7 norm międzynarodowych / regionalnych / branżowych (podstawa projektowa produktu). Zgodność z normami = zgodność sprzedażowa + odprawa celna + jednoetapowa akceptacja w przetargach.


    Norma
    Numer
    Zakres zastosowania
    Międzynarodowa IEC
    IEC 60896-21/22:2004
    Stacjonarne akumulatory regulowane zaworem - metody badań + wymiary / zaciski / oznakowanie
    Międzynarodowa IEC
    IEC 61427
    Akumulatory do magazynowania energii PV (twardy wymóg w przetargach projektów solarnych)
    Niemiecka DIN
    DIN 40472:2015
    Rurowe akumulatory regulowane zaworem (złoty standard)
    Chińska norma krajowa
    GB/T 19638.1-2014
    Stacjonarne akumulatory regulowane zaworem (zgodność sprzedażowa na rynku)
    Chińska telekomunikacyjna
    YD/T 1360
    Zasilanie rezerwowe operatorów telekomunikacyjnych (obowiązkowe w przetargach)
    Europejska
    Eurobat Long Life
    Europejska klasyfikacja żywotności akumulatorów (> 12 lat podtrzymania)
    Wielka Brytania / Ameryka Północna
    BS 6290 Część 4 / UL 1989
    Rynek zasilania rezerwowego w Wielkiej Brytanii / Ameryce Północnej



    Uwaga: certyfikaty kontroli stron trzecich / specjalne certyfikaty kraju docelowego (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) mogą być uzyskane wg wymagań klienta (wsparcie czołowych agencji, takich jak SGS / TUV / BV / CTI).

  • §5 Chisen OPzV2-350 Budowa fizyczna i materiały (rurowa płyta dodatnia a płyta płaska)
  • Projekt budowy fizycznej Chisen OPzV2-350 (rurowa płyta dodatnia jest rdzeniem; żywotność cykliczna 1.5-2x wyższa niż akumulatorów z płytą płaską):


    Komponent
    Materiał / Spec
    Opis
    Krata dodatnia
    Odlewana ciśnieniowo krata rurowa, stop Pb-Ca
    Rurka z włókna szklanego otacza dodatnią masę czynną (PbO2)
    Krata ujemna
    Promieniowa krata ujemna, stop Pb-Ca
    Zwiększa wykorzystanie masy czynnej
    Separator
    Importowany separator kompozytowy PVC
    Niska rezystancja / wysoka porowatość / odporność na starzenie
    Elektrolit
    Wysokoczysty elektrolit żelowy nano
    Żel SiO2 pirogeniczny + H2SO4
    Obudowa
    ABS o wysokiej wytrzymałości
    Klasa ognioodporności UL94 V-0
    Pokrywa
    Żywica ABS o wysokiej wytrzymałości
    Uszczelniona / ognioodporna
    Uszczelnienie zacisku
    Potrójna konstrukcja uszczelnienia
    Epoksyd + pierścień gumowy + pierścień przeciwprzeciekowy
    Zawór bezpieczeństwa
    Zintegrowany przeciwwybuchowy / filtr kwasu
    Automatyczna regulacja ciśnienia (0.1-0.2 MPa)



    Nieprzezroczysta obudowa OPzV: kontrola na miejscu przez pomiar napięcia zacisków + pomiar temperatury podczerwienią (bez otwierania pokrywy)

  • §6 Chisen OPzV Series — pełna tabela specyfikacji 18 modeli, 100Ah-3000Ah
  • Chisen OPzV Series — 18 modeli od 100Ah do 3000Ah (rurowy żelowy regulowany zaworem / Tubular GEL VRLA). Wszystkie spełniają normy IEC 60896-21/22 + DIN 40472 + GB/T 19638.1-2014. Modele w tej samej serii można elastycznie łączyć szeregowo, tworząc różne systemy napięciowe (48V = 24 ogniwa / 110V = 54 ogniwa / 220V = 108 ogniw / 380V = 190 ogniw).


    Element
    OPzV (rurowy GEL VRLA)
    OPzS (rurowy zalewany)
    Elektrolit
    Żel na bazie krzemionki nano (stały, niepłynny)
    Rozcieńczony kwas siarkowy 1.24 g/cm3 (ciecz)
    Płyta dodatnia
    Odlewana ciśnieniowo rurowa (stop Pb-Ca)
    Odlewana ciśnieniowo rurowa (stop Pb-Sb, niska antymonowa)
    Obowiązująca norma DIN
    DIN 40472:2015 (rurowy regulowany zaworem)
    DIN 40736-1:1985 (rurowy zalewany)
    Obudowa
    ABS ognioodporny UL94 V-0 (nieprzezroczysta)
    SAN przezroczysty (widoczny poziom cieczy)
    Prąd zwarciowy (100Ah)
    1700 A
    1500 A
    Rezystancja wewnętrzna (20°C)
    0.0011 Ohm (1.1 mΩ)
    0.001 Ohm (1.0 mΩ)
    Maksymalny prąd ładowania
    30 A (0.30C10)
    20 A (0.20C10)
    Stopień samorozładowania (20°C, pełne naładowanie)
    2%/miesiąc
    3%/miesiąc
    Napięcie podtrzymania (25°C)
    2.25-2.27V/cell
    2.24V/cell
    Napięcie wyrównawcze (25°C)
    2.30-2.35V/cell
    2.35-2.40V/cell



    II. Adaptacja środowiskowa (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Temperatura pracy (rozładowanie)
    -40°C ~ 65°C (żel wytrzymuje wysoką temp.)
    -40°C ~ 60°C
    Temperatura pracy (ładowanie)
    -30°C ~ 65°C
    -30°C ~ 55°C
    Pojemność - temperatura (40°C)
    ok. 105%
    108%
    Pojemność - temperatura (-20°C)
    ok. 55%
    ok. 65% (szacunkowo)



    III. Żywotność i praca cykliczna (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Żywotność przy podtrzymaniu (25°C)
    20+ lat
    20+ lat (wymaga okresowego uzupełniania)
    Żywotność przy podtrzymaniu (30°C)
    ok. 10 lat
    8-10 lat
    Żywotność cykliczna (DOD 80%)
    ≥ 1500 cykli
    1500-2500 cykli
    Żywotność cykliczna (DOD 50%)
    2200+ cykli
    2500-4000 cykli



    IV. Obsługa i instalacja (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Uzupełnianie wody
    Bezobsługowy (bez uzupełniania)
    Uzupełniać co 3-6 miesięcy (woda destylowana)
    Emisja mgły kwasowej
    Minimalna (uszczelnienie regulowane zaworem + filtr kwasu)
    Większa (zalewany + odpowietrznik z filtrem)
    Orientacja instalacji
    Pionowa / pozioma / boczna (nie do góry nogami)
    Tylko pionowa (elektrolit mógłby wyciec)
    Kontrola na miejscu
    Niemożliwa (nieprzezroczysta obudowa)
    Możliwa (przezroczysta obudowa do sprawdzania poziomu cieczy / płyt)



    V. Aspekty handlowe i decyzyjne (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Koszt zakupu (względny)
    Wyższy (+15-25% vs OPzS)
    Niższy (dojrzała technologia)
    Koszt utrzymania (20 lat)
    Bardzo niski (bezobsługowy)
    Średni (praca + woda destylowana)
    TCO (20 lat)
    Średni (wyższy zakup + niskie utrzymanie)
    Niski (niższy zakup + średnie utrzymanie)
    Wartość recyklingu
    Wysoka (ołowiu)
    Wysoka (ołowiu)



    VI. Wniosek decyzyjny do wyboru (jeśli zależy Ci na X → wybierz Y):


    Zagadnienie / scenariusz zastosowania
    Zalecany wybór
    Powód
    Bezobsługowe / odległe / wyspiarskie / przygraniczne stacje bazowe
    OPzV
    Bezobsługowy + instalacja pionowa/pozioma/boczna + uszczelnienie regulowane zaworem (oszczędność O&M 40%)
    Pomieszczenia tropikalne / pustynne / o ekstremalnie wysokiej temperaturze (>45°C ciągle)
    OPzV
    Żel wytrzymuje wysoką temperaturę (ładowanie -30~65°C vs OPzS -30~55°C)
    Zastosowania głębokiego cyklu (PV codziennie 1 cykl przy 80% DOD)
    OPzS
    O 50% wyższa żywotność cykliczna (2500 vs 1500 cykli)
    Duże centra danych UPS (>500 kVA, wysoki prąd)
    OPzS
    Długa żywotność głębokiego cyklu (1500-2500 cykli) + duża pojemność (2000+ Ah) zmniejsza liczbę ogniw szeregowych
    Urządzenia mobilne / instalacja pochyła / akumulatory pojazdowe
    OPzV
    Instalacja pionowa/pozioma/boczna (regulowany zaworem, bez wycieków)
    Kontrola przezroczysta / obsługa na miejscu (pomieszczenia z personelem i regularnymi obchodami)
    OPzS
    Przezroczysta obudowa SAN + odpowietrznik z filtrem (widoczna obsługa + filtracja mgły kwasowej)



  • §9 Tabela decyzyjna wyboru akumulatora rurowego — porównanie OPzV / OPzS / AGM
  • Porównanie trzech typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych Chisen OPzV / OPzS / AGM w dużych przemysłowych magazynach energii i zasilaniu rezerwowym, z zaleceniami wyboru:

    Tabela decyzyjna (jeśli zastosowanie to X → zalecany Y): UPS centrum danych / stacja bazowa 5G / magazynowanie energii PV / obiekty bezobsługowe / instalacje zdalne → OPzV (rurowy żelowy regulowany zaworem, bezobsługowy + instalacja pionowa/pozioma/boczna). Duży UPS centrum danych (>500 kVA) / sygnalizacja kolejowa / oświetlenie awaryjne / sterownia statku / pomieszczenia z personelem → OPzS (typ zalewany, dłuższa żywotność + niższy koszt + wyższy prąd zwarciowy). Rozruch samochodów / e-rowery / motocykle / małe UPS / krótkie podtrzymanie (<30 min) → AGM płyta płaska (najniższy koszt).


    Element porównania
    OPzV (rurowy żelowy regulowany zaworem)
    OPzS (rurowy zalewany)
    AGM (płyta płaska regulowana zaworem)
    Struktura płyty dodatniej
    Rurowa
    Rurowa
    Płyta płaska
    Elektrolit
    Żel nano (GEL)
    Rozcieńczony kwas siarkowy (zalewany)
    Włókno szklane AGM
    Regulacja zaworem
    Tak (uszczelniony)
    Nie (otwarty + odpowietrznik)
    Tak (uszczelniony)
    Bezobsługowy
    Bezobsługowy
    Wymaga uzupełniania (co 3-6 miesięcy)
    Bezobsługowy
    Żywotność cykliczna (80% DOD)
    ≥ 1500 cykli
    1500-2500 cykli
    500-1000 cykli
    Zdolność rozładowania dużym prądem
    Wysoka (1500-1700A)
    Średnia (1500-1600A)
    Średnia (800-1500A)
    Orientacja instalacji
    Pionowa/pozioma/boczna
    Tylko pionowa
    Pionowa/pozioma/boczna
    Typowe zastosowania
    UPS / stacja bazowa / PV / bezobsługowe
    Duży UPS / kolej / statek / awaryjne
    Rozruch aut / mały UPS / e-rowery
    Cena względna
    Średnia
    Niska
    Niska
    Zgodność środowiskowa
    RoHS / REACH / WEEE
    RoHS / REACH / WEEE
    RoHS / REACH / WEEE



  • §10 Chisen OPzV2-350 Wzór doboru pojemności + parametry konfiguracji słonecznej i wiatrowej
  • Pojemność akumulatora (Ah) = moc obciążenia (W) × czas podtrzymania (h) ÷ napięcie szyny (V) ÷ sprawność falownika ÷ współczynnik temperaturowy

    Gdzie: sprawność falownika UPS 0.85 / obciążenie DC 1.0; współczynnik temperaturowy 25°C = 1.0 / 35°C = 0.85 / 45°C = 0.70 (obniżenie przy wysokiej temperaturze); zalecany margines 20-30%.

    Przykład 1: stacja bazowa telekomunikacyjna, system 48V, podtrzymanie 4-8h, następnie przełączenie na generator. Obciążenie 1 kW, podtrzymanie 4h, szyna 48V, sprawność 0.85, temperatura 25°C. Pojemność = 1000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 98Ah. Zalecenie: OPzV2-350 (24 ogniwa szeregowo dla 48V), margines 2%.

    Przykład 2: magazyn PV sieciowy/off-grid, system 5kW, podtrzymanie 4h. Obciążenie 5 kW, podtrzymanie 4h, szyna 48V, sprawność 0.85, temperatura 25°C. Pojemność = 5000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 490Ah. Zalecenie: OPzV2-500 (24 ogniwa szeregowo dla 48V), margines 2%.

    Przykład 3: panel DC 110V, podtrzymanie 10h. Obciążenie 0.5 kW, podtrzymanie 10h, szyna 110V, sprawność 1.0 (obciążenie DC), temperatura 25°C. Pojemność = 500 × 10 ÷ 110 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 45Ah. Zalecenie: OPzV2-350 (54 ogniwa szeregowo dla 108V), margines 100%.

    Przykład 4: trójfazowe przemysłowe zasilanie DC 220V, podtrzymanie pełnego obciążenia 30 min. Obciążenie 100 kW, podtrzymanie 0.5h, szyna 220V, sprawność 1.0, temperatura 25°C. Pojemność = 100000 × 0.5 ÷ 220 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 227Ah. Zalecenie: OPzV2-250 (108 ogniw szeregowo dla 220V), margines 10%.

    Więcej konfiguracji serii (48V = 24 ogniwa / 110V = 54 ogniwa / 220V = 108 ogniw / 380V = 190 ogniw) opisano w scenariuszach zastosowań §7.

    Parametry konfiguracji aplikacji systemów słonecznych / wiatrowych (pomiar z karty CHISEN s.1):


    Parametr
    Wartość zadana
    Opis
    Odłączenie nadnapięciowe
    2.45 ± 0.01V/cell @25°C
    Odłączenie nadnapięciowe (pełne ładowanie / kontroler solarny odłącza akumulator)
    Napięcie regulacji/wyrównania
    2.40 ± 0.01V/cell @25°C
    Napięcie wyrównawcze (okresowe wyrównywanie co 30-60 dni)
    Napięcie ponownego podłączenia tablicy
    2.25 ± 0.005V/cell @25°C
    Napięcie ponownego podłączenia tablicy solarnej (ponowne podłączenie po powrocie do podtrzymania)
    Ustawienie napięcia podtrzymania
    2.27 ± 0.005V/cell @25°C
    Napięcie podtrzymania (stan ustalony autonomicznego zasilania PV)
    Alarm niskiego napięcia
    1.95 ± 0.005V/cell @25°C
    Alarm niskiego napięcia (obciążenie ma zostać odłączone)
    Odłączenie niskiego napięcia
    1.90 ± 0.005V/cell @25°C
    Odłączenie niskiego napięcia (obciążenie odłączone w celu ochrony akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem)
    Napięcie ponownego podłączenia obciążenia
    2.09 ± 0.01V/cell @25°C
    Napięcie ponownego podłączenia obciążenia (ponowne podłączenie po powrocie z nadmiernego rozładowania)
    Współczynnik kompensacji temperatury
    -3 ~ -5 mV/°C/cell
    Współczynnik kompensacji temperaturowej (podtrzymanie -3.3mV, wyrównanie -5mV)



    Bezpłatny dobór inżynieryjny: wyślij „napięcie systemu + moc obciążenia + czas podtrzymania + temperaturę pracy" na adres sales@chisen.cn, otrzymasz kompletną tabelę doboru Excel + wycenę w ciągu 24 godzin.

    Krok 1 Potwierdź napięcie systemu + liczbę ogniw szeregowych: stacja bazowa telekomunikacyjna / PV / UPS / kolej / medycyna / morski → 24 ogniwa szeregowo (system 48V) / 54 ogniwa (108V, kompatybilne z panelami DC 110V) / 108 ogniw (216V, kompatybilne z zasilaniem przemysłowym 220V) / 190 ogniw (trójfazowy DC 380V do UPS centrum danych).

    Krok 2 Wybierz pojemność: oblicz wzorem „pojemność akumulatora = moc obciążenia × czas podtrzymania ÷ napięcie szyny ÷ sprawność falownika ÷ współczynnik temperaturowy" → wybierz najbliższą standardową pojemność (100 / 200 / 300 / 500 / 1000 / 1500 / 2000 / 3000 Ah), zarezerwuj margines 20-30%.

    Krok 3 Sprawdź żywotność cykliczną + typ akumulatora: podtrzymanie (stacja bazowa / UPS) → OPzV (bezobsługowy 20+ lat); głęboki cykl (codzienny cykl PV) → OPzV lub OPzS (rurowy ≥1500 cykli); wysoki prąd (UPS centrum danych > 500 kVA) → OPzS (zwarciowy 1500A+).

    Krok 4 Sprawdź wymiary + masę: OPzV2-350 wymiary 103×206×390mm / masa 13.2kg (z elektrolitem), OPzS2-100 wymiary 103×206×409mm / masa 12.6kg (z elektrolitem); zarezerwuj odstęp ≥ 50mm do odprowadzania ciepła w szafach / na stojakach.

    Krok 5 Wybierz serwis posprzedażowy + certyfikaty: przetarg / odprawa celna wymaga odpowiednich norm krajowych (patrz §4); zalecany CHISEN (marka 20+ lat + doświadczenie eksportowe do 60+ krajów + pomoc w certyfikatach kraju docelowego na żądanie).

  • §11 Chisen OPzV2-350 Szczegóły żywotności cyklicznej + porównanie kosztów cyklu życia TCO 20 lat (rurowy vs AGM)
  • Żywotność cykliczna Chisen OPzV2-350 ≥ 1500 cykli (80% DOD, warunki testowe normy IEC 60896-21, 25°C). Konstrukcja rurowej płyty dodatniej to kluczowa zaleta — przy tej samej pojemności żywotność cykliczna jest 1.5-2x wyższa niż akumulatorów z płytą płaską.

    Porównanie żywotności cyklicznej płyty rurowej i płaskiej (DIN 40472 + pomiary):


    Głębokość rozładowania (DOD)
    Rurowy (Chisen OPzV/OPzS)
    Płyta płaska (AGM)
    Różnica żywotności
    80% DOD (głęboki cykl)
    1500-2500 cykli
    500-1000 cykli
    ×1.5-2.5
    50% DOD (średni cykl)
    2200-3500 cykli
    750-1500 cykli
    ×2-3
    30% DOD (płytki cykl)
    3500-6500 cykli
    1500-3000 cykli
    ×2-3
    Podtrzymanie (bez cykli)
    20+ lat (25°C)
    10-15 lat (25°C)
    ×1.5-2
    Scenariusz zastosowania
    Głębokość rozładowania
    Liczba cykli
    Lata pracy
    Stacja bazowa telekomunikacyjna, podtrzymanie 4-8h, następnie przełączenie na generator
    50% DOD
    2200+ cykli
    6-7 lat
    Magazynowanie PV sieciowe/off-grid (codzienny głęboki cykl)
    80% DOD
    1500+ cykli
    4+ lata
    UPS, impulsowe rozładowanie dużym prądem (podtrzymanie)
    30% DOD
    3500+ cykli
    10+ lat
    Podtrzymanie (stacja bazowa / EPS jądrowy)
    0% DOD
    —
    20+ lat (25°C)



    Zasada działania rurowej płyty dodatniej:

    Rurka z włókna szklanego w pełni otacza dodatnią masę czynną (PbO2), zapobiegając jej osypywaniu się i deformacji, wydłużając żywotność głębokiego cyklu. To kluczowy punkt konstrukcyjny normy DIN 40472.

    Precyzyjna krzywa żywotności cyklicznej Chisen OPzV vs DOD (pomiar z karty CHISEN, 25°C, podtrzymanie 2.23V/cell, warunki testowe IEC 60896-21):


    Głębokość rozładowania
    Żywotność cykliczna
    Scenariusz zastosowania
    Odpowiednie lata (1 cykl dziennie)
    20% DOD
    5500 cykli
    Impulsowe rozładowanie UPS / częste przełączania stacji bazowych
    15+ lat
    30% DOD
    4000 cykli
    Awaryjny płytki cykl / częściowe podtrzymanie
    11+ lat
    50% DOD
    2500 cykli
    Średni cykl / solarne off-grid
    7+ lat
    80% DOD
    ≥ 1500 cykli (nominalnie)
    Głęboki cykl (nominalnie OPzV / pomiar 1300 cykli)
    3.5+ lat
    100% DOD
    800 cykli
    Pełne rozładowanie (warunki awaryjne)
    2+ lata



    Dodatek v25: połączona demonstracja żywotności cyklicznej i kosztów cyklu życia TCO (typowy system rezerwowy 48V 350Ah, 20-letni całkowity koszt posiadania):


    Element kosztu
    OPzV
    OPzS
    AGM płyta płaska regulowana zaworem
    Rurowy żelowy regulowany zaworem (Chisen)
    Rurowy zalewany (Chisen)
    Początkowy koszt zakupu (z instalacją)
    Średni (rurowy żelowy)
    Niższy (rurowy zalewany / dojrzały proces)
    Najniższy (płyta płaska regulowana zaworem)
    Projektowana żywotność eksploatacyjna
    20+ lat (podtrzymanie 25°C)
    20-25 lat (podtrzymanie 25°C, z regularną obsługą)
    8-12 lat (podtrzymanie 25°C)
    Wymiany w ciągu 20 lat
    0 razy (kup raz, używaj całe życie)
    0 razy (bez wymiany przez 20 lat przy dobrej obsłudze)
    1-2 razy (około roku 8 / roku 16)
    Roczny koszt utrzymania
    Bardzo niski (bezobsługowy, tylko czyszczenie)
    Średni (uzupełnianie + czyszczenie co 3-6 miesięcy)
    Średni (monitorowanie napięcia + czyszczenie)
    20-letni całkowity koszt posiadania (TCO)
    Średni (średni zakup + niskie utrzymanie)
    Niższy (niski zakup + średnie utrzymanie)
    Wysoki (niski zakup + krótka żywotność wymagająca wielu wymian)



    Kluczowy wniosek B2B: akumulatory rurowe kosztują na starcie ok. 1.5-2x więcej niż AGM z płytą płaską, ale działają 2x+ dłużej, a TCO za 20 lat jest o 30-40% niższe niż AGM.

  • §12 Chisen OPzV2-350 Ustawienie napięcia podtrzymania i wzór kompensacji temperaturowej
  • Standardowe napięcie podtrzymania Chisen OPzV2-350 to 2.25-2.27V/cell (25°C, wyrównanie z niezależną kompensacją -5mV/°C) i wymaga kompensacji temperaturowej podtrzymania -3.3mV/°C/cell.

    Wzór kompensacji temperaturowej napięcia podtrzymania (IEC 60896-21:2004):

    V_podtrzymania (rzeczywista temperatura) = 2.27V + (-3.3mV/°C) × (rzeczywista temperatura - 25°C)


    Temperatura otoczenia
    Wzór obliczeniowy
    Skompensowane napięcie podtrzymania
    25°C (odniesienie)
    2.27V (bez kompensacji)
    2.25-2.27V
    15°C
    2.27 + (-3.3mV × -10)
    2.30V
    35°C
    2.27 + (-3.3mV × 10)
    2.24V
    45°C
    2.27 + (-3.3mV × 20)
    2.20V
    55°C
    2.27 + (-3.3mV × 30)
    2.17V



    Napięcie wyrównawcze (niezależna kompensacja): 2.30-2.35V/cell (@25°C) z kompensacją -5mV/°C/cell. Cel: doładowanie opóźnionych ogniw / raz w miesiącu, po wyrównaniu wróć do podtrzymania.

    Wymóg dokładności napięcia podtrzymania: ±1% (±25mV); przekroczenie tego zakresu znacznie skraca żywotność akumulatora.

    Prąd podtrzymania: < 5mA/Ah (spec. Chisen), tj. prąd podtrzymania akumulatora 350Ah < 500mA.

  • §13 Chisen OPzV2-350 Zakres temperatur pracy (rozładowanie / ładowanie / magazynowanie)
  • Temperatura pracy Chisen OPzV2-350 wg scenariusza (klasyfikacja z karty specyfikacji): rozładowanie -40°C ~ 65°C (elektrolit żelowy ma lepszą odporność temperaturową niż zalewany), ładowanie -30°C ~ 65°C (górny limit temperatury spełnia wymagania regionów tropikalnych), magazynowanie -25°C ~ 45°C (najsurowszy warunek magazynowania). Optymalna temperatura pracy 25°C (punkt definicji pojemności znamionowej).

    Wpływ temperatury na pojemność (krzywa Pojemność vs Temperatura z karty OPzV, pomiar, pojemność 10HR):


    Temperatura otoczenia
    Pojemność (10HR)
    Zalecenie aplikacyjne
    50°C
    ok. 107%
    Limit wysokiej temperatury, żywotność znacznie skrócona (żywotność spada o połowę na każde 10°C powyżej 30°C)
    40°C
    ok. 105%
    Praca w wysokiej temperaturze, wymagana wymuszona wentylacja (żywotność ok. 5 lat)
    25°C
    100%
    Punkt odniesienia pojemności znamionowej (żywotność projektowa 20 lat)
    0°C
    ok. 80%
    Praca w niskiej temperaturze, niewielki spadek pojemności
    -20°C
    ok. 55%
    Praca w ekstremalnie niskiej temperaturze, znaczna utrata pojemności (nieodpowiedni do rozładowania dużym prądem)



    Wpływ temperatury na żywotność przy podtrzymaniu (krzywa Temperatura vs Żywotność przy podtrzymaniu z karty, pomiar):


    Temperatura pracy
    Żywotność przy podtrzymaniu
    Odpowiedni scenariusz
    20°C
    ok. 22 lat
    Idealna serwerownia / podziemna stacja telekomunikacyjna / klimatyzowana stacja bazowa
    25°C
    20 lat
    Żywotność znamionowa (punkt definicji z karty)
    30°C
    ok. 10 lat
    Szafa zewnętrzna (bez AC), rozważ kompensację temperaturową + obniżenie parametrów
    40°C
    ok. 5 lat
    Serwerownia pustynna / na płaskowyżu (wymuszona wentylacja + zacienienie)
    50°C
    ok. 2 lat
    Warunki ekstremalne (niezalecane, żywotność < 3 lat)



    Wymagania dla dużych wysokości (GB/T 19638): ≤ 3000m normalne użytkowanie bez specjalnych zabiegów; > 3000m, pojemność obniżona o 8% na każde 1000m wysokości; ekstremalna wysokość (> 5000m) wymaga specjalnej konfiguracji (uszczelnienie niskociśnieniowe + wzmocniona obudowa).

    Wymóg skompensowanego temperaturowo napięcia podtrzymania: 25°C = 2.25-2.27V/cell / -3.3mV/°C/cell. Etapy ładowania dodatkowo stosują kompensację -5mV/°C.

  • §14 Chisen OPzV2-350 Stopień samorozładowania i warunki magazynowania
  • Stopień samorozładowania Chisen OPzV2-350 wynosi 2%/miesiąc (wartość pomiarowa z karty CHISEN, magazynowanie w pełni naładowanego w 20°C — uwaga: w branży powszechnie przyjmuje się 25°C jako odniesienie, karta stosuje 20°C).

    Krzywa charakterystyki samorozładowania wg temperatury magazynowania (pomiar Charakterystyka samorozładowania z karty CHISEN):


    Temperatura magazynowania
    Po 6 miesiącach
    Po 12 miesiącach
    Po 18 miesiącach
    Po 24 miesiącach
    pozostała pojemność
    pozostała pojemność
    pozostała pojemność
    pozostała pojemność
    10°C
    ok. 92%
    ok. 85%
    ok. 80%
    ok. 75%
    20°C
    ok. 88%
    ok. 78%
    ok. 70%
    ok. 60%
    30°C
    ok. 70%
    ok. 50%
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie
    40°C
    ok. 55%
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie



    Dopuszczalny czas magazynowania wg temperatury (bez doładowania): w 20°C można przechowywać 1 rok (OPzV) / 9-12 miesięcy (OPzS) z pozostałą pojemnością 65-75%; w 25°C 1 rok (OPzV) / 9-12 miesięcy (OPzS); w 35°C tylko 6-9 miesięcy przed koniecznością doładowania, pozostała pojemność 60-70%; w 45°C tylko 3 miesiące przed koniecznością doładowania, pozostała pojemność 55-65%; w 15°C 18-24 miesięcy bez doładowania, pozostała pojemność 65%+; przy ekstremalnym mrozie -20°C można przechowywać 24+ miesięcy bez doładowania.

    Zalecenia magazynowania: przechowywać w pełni naładowany w suchym, wentylowanym środowisku -25°C ~ 45°C, unikać bezpośredniego nasłonecznienia, rozpuszczalników organicznych i gazów korozyjnych. Co 3-6 miesięcy wykonać ładowanie doładowujące (stałe napięcie 2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS) przez 24 godziny). Akumulatory przechowywane ponad 12 miesięcy przed ponownym uruchomieniem muszą przejść test pojemności.

  • §15 Chisen OPzV2-350 Maksymalny prąd ładowania i napięcie końcowe rozładowania
  • Zalecany maksymalny prąd ładowania Chisen OPzV2-350: 30A (maks. dozwolony, pomiar ze specyfikacji).

    Tabela zaleceń parametrów ładowania (IEC 60896 + GB/T 19638):


    Etap ładowania
    Napięcie (25°C)
    Limit prądu
    Scenariusz zastosowania
    Podtrzymanie
    2.25-2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS)
    < 5mA/Ah (≈0.5A)
    Zasilanie rezerwowe / podtrzymanie
    Wyrównanie
    2.30-2.35V/cell (OPzV) / 2.35-2.40V/cell (OPzS)
    ≤ 0.25C10 A
    Raz w miesiącu / doładowanie opóźnionych ogniw
    Ładowanie cykliczne
    2.35-2.40V/cell
    ≤ 0.20C10 A
    Magazynowanie energii PV / głęboki cykl
    Doładowanie (solarne)
    2.35V±0.005V/cell
    ≤ 0.20C10 A
    Magazynowanie energii słonecznej/wiatrowej (ładowanie awaryjne)



    Kompensacja temperaturowa ładowania: napięcie ładowania podąża za napięciem podtrzymania, z kompensacją -3.3mV/°C/cell (podtrzymanie / wyrównanie z niezależną kompensacją -5mV/°C/cell).

    Kryterium zakończenia ładowania: akumulator uważa się za w pełni naładowany, gdy prąd ładowania spadnie poniżej 0.5% C10.


    Prąd rozładowania I(A)
    Napięcie końcowe Vpc
    Scenariusz zastosowania
    I < 0.05C
    ≥ 1.90Vpc
    Bardzo mały prąd, długotrwałe rozładowanie (monitoring rezerwowy)
    0.05C ≤ I < 0.08C
    ≥ 1.85Vpc
    Podtrzymanie małym prądem
    0.08C ≤ I < 0.2C
    ≥ 1.80Vpc
    Standardowe rozładowanie 10HR
    0.2C ≤ I < 0.6C
    ≥ 1.75Vpc
    Rozładowanie średnim prądem 5HR
    0.6C ≤ I < 1.0C
    ≥ 1.70Vpc
    Rozładowanie dużym prądem 1HR
    1.0C ≤ I < 2.0C
    ≥ 1.60Vpc
    Impulsowe rozładowanie dużej mocy



  • §16 Chisen OPzV2-350 Personalizacja kompleksowa OEM / ODM
  • Chisen OPzV2-350 obsługuje kompleksowe usługi personalizacji OEM / ODM. Wszystkie modyfikacje nie wpływają na parametry standardowej specyfikacji.

    Personalizacja koloru obudowy

    Obudowa ABS wykonywana na zamówienie wg kodu koloru Pantone klienta (standardowa szaro-biała + czerwony/niebieski/zielony/żółty/pomarańczowy + kolor wskazany przez klienta)

    Sitodruk LOGO

    LOGO klienta drukowane na obudowie (bez ograniczeń językowych, dowolny język można spersonalizować)

    Znakowanie laserowe

    Znakowanie laserowe z boku pokrywy akumulatora (model / numer seryjny / data produkcji / kod klienta / kod kreskowy)

    Opakowanie kolorowe / neutralne

    Standardowe kolorowe pudełko + neutralne opakowanie zewnętrzne, możliwość personalizacji Logo / koloru / kodu kreskowego / etykiety antypodróbkowej

    Personalizacja etykiety

    Etykieta akumulatora składana wg wymagań klienta (bez ograniczeń językowych, dowolny język można spersonalizować)

    Wymiana zacisku

    Φ16-M6 / Φ20-M8 / Φ24-M10 trzy opcje (standard Φ20-M8)

    Podwyższenie uszczelnienia zacisku

    Standardowa + potrójna konstrukcja uszczelnienia + przeciwwybuchowy filtr kwasu (OPzS z opcjonalnym odpowietrznikiem kwasoodpornym)

    Raporty badań stron trzecich

    Opcjonalna kontrola przed wysyłką SGS / TUV / BV + pełny raport badań IEC 60896

    Dane MOQ i czasów realizacji: zamówienie próbne od 1 sztuki (zapytanie e-mailem); mała partia 24 szt. (system 24V: 12 ogniw + 12 zapasowych) / 48 szt. (system 48V: 24 ogniwa + 24 zapasowe); duża partia 200+ szt. (wiele kombinacji napięciowych z pełną personalizacją OEM). Szczegółowe czasy realizacji + warunki gwarancji, patrz dane kontaktowe na końcu.

  • §17 Chisen OPzV2-350 FAQ — 25 pytań zweryfikowanych przez inżynierów
  • Chisen OPzV2-350 FAQ (25 pozycji). Każda obejmuje najczęściej zadawane pytania przez inżynierów terenowych, obejmujące parametry techniczne, dobór, zamawianie, wysyłkę i serwis posprzedażowy.

    Ustawienie napięcia podtrzymania OPzV2-350?

    Standardowe napięcie podtrzymania 2.25-2.27V/cell @25°C, należy zastosować kompensację temperaturową -3.3mV/°C/cell (IEC 60896-21).

    Żywotność cykliczna OPzV2-350?

    ≥ 1500 cykli (80% DOD, 25°C), żywotność w podtrzymaniu 20+ lat. Konstrukcja rurowej płyty dodatniej to kluczowa zaleta (1.5-2x wyższa niż AGM z płytą płaską).

    Zakres temperatur pracy OPzV2-350?

    Rozładowanie -40~65°C / ładowanie -30~65°C / magazynowanie -25~45°C (optymalnie 25°C). OPzV żelowy regulowany zaworem ma lepszą odporność temperaturową niż zalewany.

    Stopień samorozładowania OPzV2-350?

    2%/miesiąc (pomiar z karty CHISEN, magazynowanie w pełni naładowanego w 20°C), można przechowywać 1 rok bez doładowania.

    Typ akumulatora OPzV2-350?

    Akumulator rurowy GEL VRLA (regulowany zaworem, kwasowo-ołowiowy), konstrukcja rurowej płyty dodatniej, elektrolit żelowy, uszczelnienie regulowane zaworem.

    Różnica między OPzV2-350 a OPzS2-100?

    OPzV to uszczelniony GEL regulowany zaworem, bezobsługowy; OPzS to typ zalewany otwarty wymagający okresowego uzupełniania (preferowana pozycja pionowa). OPzV ma wyższy prąd zwarciowy (1700A vs 1500A), OPzS ma nieco niższą rezystancję wewnętrzną (0.001 vs 0.0011 Ohm), OPzS jest tańszy (dojrzały proces).

    Rezystancja wewnętrzna OPzV2-350?

    Ok. 1.1 mΩ w pełni naładowany (25°C), prąd zwarciowy ok. 1700A.

    Metoda ładowania OPzV2-350?

    Zalecane ładowanie stałym napięciem i stałym prądem (CC-CV), podtrzymanie 2.25-2.27V / wyrównanie 2.30-2.35V / cykl 2.35-2.40V. Maksymalny prąd ładowania 30A.

    Warunki magazynowania OPzV2-350?

    Suche, wentylowane środowisko -25°C ~ 45°C; w ciągu 6 miesięcy magazynowania bez doładowania. Dla magazynowania > 6 miesięcy zaleca się pełne ładowanie (2.25-2.27V/cell × 24h).

    Które normy krajowe obowiązują dla OPzV2-350?

    Patrz §4 — lista obowiązujących norm (7+ norm międzynarodowych / regionalnych / branżowych).

    Masa OPzV2-350?

    13.0kg (28.7 lbs), z elektrolitem (pomiar z karty CHISEN); bez opakowania / bez zacisków.

    Wymiary OPzV2-350?

    Długość 103mm × szerokość 206mm × wysokość 390mm (pomiar z karty CHISEN, z zaciskami).

    Moment dokręcenia zacisku OPzV2-350?

    10-12 N·m (zacisk śrubowy Φ20-M8).

    Prąd zwarciowy OPzV2-350?

    Ok. 1700A (25°C, pełne naładowanie), spełnia wymagania ochrony zwarciowej dużych UPS.

    Projektowana żywotność przy podtrzymaniu OPzV2-350?

    20+ lat (25°C, napięcie podtrzymania 2.25-2.27V, kompensacja temperaturowa -3.3mV/°C).

    Jak wybrać między OPzV2-350 a AGM z płytą płaską?

    Rurowa płyta dodatnia działa dłużej (1500+ cykli vs 500-1000 cykli), odpowiednia do projektów długoterminowych / krytycznego podtrzymania; AGM z płytą płaską jest tańszy, odpowiedni do krótkoterminowych / wrażliwych na budżet. Patrz rozdział TCO w §11.

    Orientacja instalacji OPzV2-350?

    Można instalować pionowo/poziomo/bocznie (nie do góry nogami), odpowiedni do ciasnych szaf. Uszczelniona konstrukcja OPzV regulowana zaworem nie ma ryzyka wycieku elektrolitu.

    Czy OPzV2-350 wymaga uzupełniania wody?

    Nie. OPzV regulowany zaworem, uszczelniony + elektrolit żelowy nie wymaga uzupełniania przez cały okres użytkowania.

    Czy pojemność OPzV2-350 zależy od temperatury?

    40°C = 105% / 25°C = 100% / 0°C = 80% / -20°C = 55% pojemności (prąd rozładowania 10HR, wg krzywej Pojemność vs Temperatura z karty CHISEN).

    Jakie dokumenty są potrzebne do eksportu OPzV2-350?

    Dokumenty standardowe: lista pakowa + faktura handlowa + świadectwo pochodzenia CO + MSDS + ocena transportowa UN2794. Specjalne certyfikaty kraju docelowego (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) można uzyskać na żądanie.

    MOQ OPzV2-350?

    Próbka 1 szt. / system 24V: 12 ogniw / system 48V: 24 ogniwa / system 110V: 54 ogniwa / system 220V: 108 ogniw. Partie 200+ szt. objęte cenami hurtowymi.

    Czas realizacji OPzV2-350?

    Prosimy o zapytanie e-mail na sales@chisen.cn (czas realizacji oceniany wg ilości + kraju docelowego + oczekiwanej daty dostawy).

    Gwarancja OPzV2-350?

    Podstawowa gwarancja 24 miesiące (od instalacji i uruchomienia). Przedłużenie do 36 miesięcy do negocjacji w przetargu.

    Czy OPzV2-350 obsługuje personalizację OEM?

    Tak, kompleksowa personalizacja OEM/ODM: kolor obudowy, sitodruk LOGO, znakowanie laserowe, opakowanie kolorowe, personalizacja etykiety, wymiana zacisku. MOQ 50-100 szt.

    Czy cena OPzV2-350 obejmuje wysyłkę?

    Cena fabryczna EXW; fracht morski wyceniany wg portu docelowego (FOB/CIF/DDP opcjonalnie). Prosimy o kontakt z sales@chisen.cn w celu wyceny.

  • §18 Chisen OPzV2-350 Zalecenia codziennego użytkowania i obsługi (praktyczny poradnik inżyniera)
  • Zalecenia codziennego użytkowania + obsługi Chisen OPzV2-350 (praktyczny poradnik inżyniera). Przestrzeganie tych zaleceń może znacznie wydłużyć żywotność akumulatora do 20+ lat:

    1. Wybór ładowarki: należy używać przemysłowej inteligentnej ładowarki (z funkcją pulsacyjnego odsiarczania, dopasowaną do napięcia systemu 12V/24V/48V); podtrzymanie 2.25-2.27V/cell (25°C) + kompensacja temperaturowa -3.3mV/°C/cell; wyrównanie 2.30-2.35V/cell (raz w miesiącu, < 24h); maksymalny prąd ładowania 30A (wg pomiaru z karty PDF, stosować z ograniczeniem prądu), aby uniknąć uderzenia dużym prądem w płyty.

    2. Środowisko instalacji: szafa / stojak na akumulatory, od podłogi ≥ 100mm (ochrona przed wilgocią), od ściany ≥ 50mm (odprowadzanie ciepła); temperatura pracy -40°C ~ 65°C (rozładowanie) / -30°C ~ 65°C (ładowanie); powyżej 45°C wymagane chłodzenie z wymuszoną wentylacją; wysokość > 3000m, pojemność obniżona o 8% na każde 1000m (GB/T 19638); trzymać z dala od źródeł ciepła + bezpośredniego nasłonecznienia + gazów korozyjnych.

    3. Kontrole okresowe (tygodniowe / miesięczne dla obiektów zdalnych): sprawdzić moment dokręcenia połączeń zacisków 10-12 N·m, brak luzów / utlenienia / przegrzania (pomiar temperatury podczerwienią); kontrola obudowy pod kątem wybrzuszeń / wycieków / pęknięć (OPzV regulowany zaworem, uszczelniony, zwykle bez wycieków); odchylenie napięcia ogniw < ±0.05V (przekroczenie → przejść w stan wyrównania); różnica temperatury obudowy i otoczenia < 5°C (przekroczenie → sprawdzić połączenia / ładowanie).

    4. Zasady długoterminowego magazynowania: przechowywać w pełni naładowany w suchym, wentylowanym środowisku -25°C ~ 45°C (unikać bezpośredniego nasłonecznienia); doładowanie co 3-6 miesięcy (stałe napięcie 2.25-2.27V/cell × 24h); stopień samorozładowania 2%/miesiąc (25°C), przed ponownym użyciem po ponad 1 roku bez ładowania wymagany test pojemności; akumulatory przechowywane ponad 2 lata zaleca się użytkować z obniżonymi parametrami.

    5. Rozwiązywanie problemów: spadek pojemności > 20% (vs nominalna) — ładowanie wyrównawcze 24h w celu naprawy, jeśli nieskuteczne — wymiana; nieprawidłowe napięcie podtrzymania (> 2.4V lub < 2.2V/cell) — sprawdzić ładowarkę + kompensację temperaturową; wybrzuszenie / wyciek / zapach — natychmiast przerwać użytkowanie, skontaktować się z serwisem CHISEN; zwarcie / odwrotne podłączenie — sprawdzić bezpiecznik + oznaczenie biegunowości (czerwony plus, czarny minus).

    6. Uruchomienie nowych / długo nieużywanych akumulatorów: fabrycznie nowe akumulatory można instalować i uruchomić po otrzymaniu (VRLA regulowany zaworem, uszczelniony, bez etapu uzupełniania elektrolitu); akumulatory nieużywane ponad 6 miesięcy: najpierw rozładowanie prądem 0.05C do 1.80V/cell, następnie ładowanie wg normalnej krzywej; banki szeregowe (48V / 110V / 220V) przed uruchomieniem wymagają „wyrównania dobranych ogniw", aby odchylenie napięcia ogniw < 0.05V.

    7. Środki bezpieczeństwa: unikać jednoczesnego dotknięcia narzędziem metalowym zacisków dodatniego i ujemnego (prąd zwarciowy 1700A jest śmiertelny); zakaz otwartego ognia w pobliżu ładowania (ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych wytwarza wodór, ryzyko wybuchu przy otwartym ogniu); nosić okulary ochronne + rękawice kwasoodporne (elektrolit zawiera rozcieńczony kwas siarkowy; przy ochlapaniu przemywać oczy czystą wodą przez 15 minut i skonsultować się z lekarzem); zużyte akumulatory utylizować wg procedur dla towarów niebezpiecznych UN2794 (nie demontować ani nie wylewać elektrolitu).

  • §19 Potencjał fabryki CHISEN + globalny system serwisowy (dlaczego warto wybrać Chisen)
  • Potencjał fabryki CHISEN + globalny system serwisowy (dlaczego warto wybrać Chisen).

    1. Skala fabryki: marka CHISEN założona w 2002 r., ponad 20 lat specjalizacji w akumulatorach rurowych; kompletna linia produktowa 200+ modeli obejmująca wszystkie poziomy napięć 2V / 6V / 8V / 12V, pojemności 4Ah-3000Ah; popularne modele na stanie 100 000+ szt. (natychmiastowa wysyłka).

    2. Globalna sieć serwisowa: doświadczenie eksportowe do 60+ krajów (Chiny / Azja Południowo-Wschodnia / Europa / Afryka / Bliski Wschód / Ameryka Łacińska / Azja Centralna / Oceania); projekty przemysłowe w telekomunikacji / energetyce / centrach danych / PV / kolejnictwie; 7×24 wielojęzyczne wsparcie techniczne (angielski / chiński / hiszpański / francuski / arabski / rosyjski / wietnamski); odpowiedź e-mail 12h / pełna wycena 24h / propozycja złożonego projektu 48h.

    3. Kontrola jakości: certyfikaty stosowane wg wymagań klienta (zakres certyfikacji określa klient); 100% kontrola fabryczna przed wysyłką (test pojemności + test rezystancji wewnętrznej + test napięcia + kontrola wyglądu); statystyczna kontrola procesu SPC na kluczowych etapach (nakładanie masy / montaż pakietu / formowanie / uszczelnianie); współpraca z SGS / TUV / BV / CTI przy kontroli stron trzecich przed wysyłką wg wymagań klienta.

    4. Wsparcie eksportowe: komplet dokumentów celnych (faktura handlowa / lista pakowa / świadectwo pochodzenia CO / MSDS / ocena transportowa UN2794 / pełny raport badań IEC 60896); wielojęzyczna dokumentacja techniczna (EN / CN / ES / FR / AR / RU); pomoc w specjalnych certyfikatach kraju docelowego na żądanie: SONCAP (Nigeria) / PVOC (Kenia) / SASO (Arabia Saudyjska) / BIS (Indie) / ESMA (ZEA).

    5. Polityka współpracy długoterminowej: dedykowany opiekun techniczny dla stałych klientów; strategiczni partnerzy OEM mogą dzielić się leadami sprzedażowymi + wsparciem szkoleniowym.

    6. Zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju: akumulatory kwasowo-ołowiowe nadają się do recyklingu; certyfikaty stosowane wg wymagań klienta (zakres certyfikacji określa klient); zgodność z UE RoHS / REACH / WEEE (nieograniczony eksport do Europy).

  • §20 Chisen OPzV2-350 Kontakt — odpowiedź w ciągu 24 godzin
  • [CHISEN Battery] Ponad 20 lat specjalizacji w eksporcie akumulatorów rurowych / potwierdzone przez klientów w 60+ krajach.

    Metody kontaktu:

    1. Zapytanie e-mail: sales@chisen.cn (pełna wycena + propozycja doboru w ciągu 24h)

    2. Telefon / WhatsApp: +86 131 6622 6999

    3. Strona internetowa: https://www.chisen.cn