Chisen OPzS2-770 2V770Ah Akumulator VRLA GEL Tubular

udział
WeChat
Sinę Weibo
QQ
Przestrzeń QQ
Douban
Bar pocztowy Baidu
Akumulator Chisen OPzS2-770 to rurowy akumulator zalewany 2V 770Ah, zgodny z normami IEC 60896 / DIN 40736-1 / GB/T 19638, żywotność cykliczna 1500-2500 cykli (80% DOD), projektowana żywotność przy podtrzymaniu 20+ lat (25°C). Przezroczysta obudowa umożliwia łatwą kontrolę poziomu elektrolitu, odpowiednia do pomieszczeń z personelem, małych UPS, przemysłowego zasilania rezerwowego, oświetlenia awaryjnego, sterowania przemysłowego, oświetlenia solarnego, sygnalizacji kolejowej, statków i sprzętu medycznego. Bezpośrednio z fabryki, obsługa OEM/ODM, bezpłatny dobór i wycena w ciągu 24 godzin.
Szczegóły Produktu

Przeczytaj w 30 sekund: Chisen OPzS2-770

• Model i specyfikacja: Chisen OPzS2-770 | 2V 770Ah (C10) | Akumulator rurowy zalewany

• Technologia: rurowa płyta dodatnia + ciekły rozcieńczony elektrolit kwasu siarkowego + konstrukcja z korkiem odpowietrzającym (normy w §4)

• Główne zalety: żywotność cykliczna 1500-2500 cykli (80% DOD) / projektowana żywotność przy podtrzymaniu 20+ lat (25°C)

• Typowe zastosowania: stacje bazowe telekomunikacyjne (zwłaszcza obsługiwane) + magazynowanie energii PV/wiatrowej + UPS centrów danych + kolej + morski

  • §1 Chisen OPzS2-770 Definicja produktu i 4 główne zalety
  • Chisen OPzS2-770 to rurowy akumulator zalewany 2V 770Ah.

    Plan technologiczny: rurowa płyta dodatnia + ciekły rozcieńczony elektrolit kwasu siarkowego + konstrukcja z korkiem odpowietrzającym (normy w §4).

    Scenariusze zastosowań: OPzS2-770 to ogniwo 2V. 24 ogniwa połączone szeregowo tworzą system 48V / 54 ogniwa połączone szeregowo tworzą system 108V (kompatybilny z 110V) / 108 ogniw połączonych szeregowo tworzy system 216V (kompatybilny z 220V) / 190 ogniw połączonych szeregowo tworzy trójfazowy system DC 380V.

    Obszary zastosowań: telekomunikacja / telewizja kablowa / energetyka / ochrona / UPS / urządzenia sterujące / sprzęt medyczny / kolej / PV / energia alternatywna.


    Zaleta
    Realizacja techniczna
    Wartość dla klienta
    Konstrukcja rurowej płyty dodatniej
    Rurowa płyta dodatnia + typ zalewany + przezroczysta obudowa z tworzywa SAN
    Żywotność cykliczna 1500-2500 cykli (80% DOD)
    Projektowana żywotność przy podtrzymaniu 20+ lat
    Napięcie podtrzymania 2.24V/cell (25°C), ładowanie wyrównawcze 2.35-2.40V
    TCO lepszy niż AGM
    Kontrola wzrokowa na miejscu
    Przezroczysta obudowa do kontroli poziomu cieczy + płyt na miejscu; uzupełnianie co 3-6 miesięcy
    Odpowiedni do pomieszczeń z personelem, kolei, zastosowań morskich
    Szeroki zakres norm
    6 norm międzynarodowych/regionalnych/branżowych (patrz §4)
    Sprzedaż na rynkach 60+ krajów



    Marka Chisen CHISEN założona w 2002 r., od ponad 20 lat specjalizuje się w akumulatorach rurowych, eksport do 60+ krajów, dostawy dla klientów przemysłowych z sektorów: telekomunikacja / energetyka / centra danych / PV / kolejnictwo / medycyna.

  • §2 Chisen OPzS2-770 Szybka referencja głównych parametrów
  • Poniższa tabela to szybka referencja głównych parametrów OPzS2-770 (szczegółowe normy w §4, scenariusze zastosowań w §7, szczegóły napięcia podtrzymania w §12).


    Parametr
    Wartość
    Norma / Uwaga
    Napięcie znamionowe
    2V(DC)
    Pojemność znamionowa
    770Ah(C₁₀)
    Model
    OPzS2-770
    Seria
    管式富液蓄电池(Tubular Flooded Battery)
    Obowiązujące normy
    IEC 60896 + DIN 40736-1 + GB/T 19638 等 6 项(详见 §4)
    Wymiary (dł. × szer. × wys.)
    254 × 210 × 471 mm
    Wysokość całkowita (z zaciskami)
    525 mm
    Typ zacisku
    Φ20-M8
    Moment dokręcenia zacisku
    10-12 N·m
    Temperatura pracy (rozładowanie)
    -40°C ~ 60°C
    Temperatura pracy (ładowanie)
    -30°C ~ 55°C
    Temperatura pracy (magazynowanie)
    -25°C ~ 45°C
    Napięcie podtrzymania
    2.24V/cell (25°C)
    Kompensacja temperaturowa podtrzymania
    -3.3mV/°C/cell
    Napięcie wyrównawcze
    2.35-2.40V/cell (25°C)
    Kompensacja temperaturowa wyrównania
    -5mV/°C/cell
    Napięcie ładowania cyklicznego
    2.35-2.40V/cell (25°C)
    Maksymalny prąd ładowania
    160A
    Maksymalny prąd rozładowania (5s)
    2200A
    Stopień samorozładowania
    3% / 月(可搁置 9-12 个月 无需充电,25°C)
    Rezystancja wewnętrzna (pełne naładowanie / 25°C)
    0.55 mΩ
    Prąd zwarciowy
    3900A
    Żywotność cykliczna
    1500-2500 次(放电深度 80%)
    Projektowana żywotność przy podtrzymaniu
    20+ 年(25°C)
    Transport / fracht morski
    IMDG Class 8 / UN2794 / MSDS
    Certyfikaty
    按客户需求合作办理(详见 §4)



  • §3 Chisen OPzS2-770 Zasady nazewnictwa modelu — objaśnienie liter OPzS i definicja DIN 40736-1
  • Nazewnictwo modelu Chisen OPzS2-770 opiera się na niemieckiej normie DIN 40736-1 (rurowy zalewany) + międzynarodowej normie IEC 60896. OPz to skrót niemieckiego słowa „Ortsfeste Panzerplatten", oznaczającego „stacjonarna rurowa płyta pancerna".

    Tabela porównawcza znaczenia liter OPzV / OPzS (definicja DIN 40736-1):


    Litera
    Pełna niemiecka nazwa / znaczenie
    Znaczenie techniczne
    OPz
    Ortsfeste Panzerplatten / stacjonarna rurowa płyta pancerna
    Płyta dodatnia = płyta rurowa
    S
    V = Valve Regulated / V = Vented
    Typ otwarty / zalewany / korek odpowietrzający
    2
    Napięcie ogniwa 2V
    48V = 24 ogniwa / 110V = 54 ogniwa / 220V = 108 ogniw szeregowo
    100
    Pojemność 770Ah (C10 / prąd 10-godzinny)
    Rozładowanie do 1.80V/cell przy 10-godzinnym prądzie



  • §4 Chisen OPzS2-770 Lista obowiązujących norm międzynarodowych / europejskich / chińskich / brytyjskich / północnoamerykańskich
  • Chisen OPzS2-770 spełnia następujące 6 norm międzynarodowych / regionalnych / branżowych (podstawa projektowa produktu). Zgodność z normami = zgodność sprzedażowa + odprawa celna + jednoetapowa akceptacja w przetargach.


    Norma
    Numer
    Zakres zastosowania
    Międzynarodowa IEC
    IEC 60896-11:2002
    Stacjonarne akumulatory wentylowane (zalewane)
    Niemiecka DIN
    DIN 40736-1:1985
    Stacjonarne akumulatory z rurową płytą dodatnią (złoty standard)
    Chińska norma krajowa
    GB/T 19638.2-2014
    Stacjonarne akumulatory wentylowane (zgodność sprzedażowa na rynku)
    Chińska telekomunikacyjna
    YD/T 1360
    Zasilanie rezerwowe operatorów telekomunikacyjnych (zalecana zgodność)
    Europejska
    Eurobat Long Life
    Europejska klasyfikacja żywotności akumulatorów (> 12 lat podtrzymania)
    Wielka Brytania / Ameryka Północna
    BS 6290 Część 4 / UL 1989
    Rynek zasilania rezerwowego w Wielkiej Brytanii / Ameryce Północnej



    Uwaga: certyfikaty kontroli stron trzecich / specjalne certyfikaty kraju docelowego (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) mogą być uzyskane wg wymagań klienta (wsparcie czołowych agencji, takich jak SGS / TUV / BV / CTI).

  • §5 Chisen OPzS2-770 Budowa fizyczna i materiały (rurowa płyta dodatnia a płyta płaska)
  • Projekt budowy fizycznej Chisen OPzS2-770 (rurowa płyta dodatnia jest rdzeniem; żywotność cykliczna 1.5-2x wyższa niż akumulatorów z płytą płaską):


    Komponent
    Materiał / Spec
    Opis
    Krata dodatnia
    Odlewana ciśnieniowo rurowa płyta dodatnia ze stopem niskoantymonowym
    Rurka z włókna szklanego otacza stop Pb-Sb
    Krata ujemna
    Ujemna płyta pastowana ze stopu ołowiowo-wapniowego
    Zwiększa wykorzystanie masy czynnej
    Separator
    Niskooporowy separator kompozytowy PVC
    Niska rezystancja / wysoka porowatość / odporność na starzenie
    Elektrolit
    Wysokoczysty rozcieńczony kwas siarkowy o niskiej gęstości
    Ciężar właściwy 1.24 ± 0.01 g/cm3 (pełne naładowanie)
    Obudowa
    Przezroczysty plastik SAN
    Widoczny poziom cieczy i stan płyt
    Pokrywa
    Żywica ABS o wysokiej wytrzymałości
    Uszczelniona / ognioodporna
    Odpowietrznik kwasoodporny
    Lejkowy odpowietrznik kwasoodporny
    Z filtracją kwasu i ognioodporną funkcją przeciwwybuchową
    Korek odpowietrzający
    Przeciwwybuchowy korek odpowietrzający
    Automatyczna regulacja ciśnienia (0.05-0.15 MPa)



    Zaleta przezroczystej obudowy OPzS: na miejscu można obserwować wysokość poziomu cieczy + zmianę koloru płyt (wykrywanie zasiarczenia)

  • §6 Chisen OPzS Series — pełna tabela specyfikacji 18 modeli, 100Ah-3000Ah
  • Chisen OPzS Series — 18 modeli od 100Ah do 3000Ah (rurowy zalewany / Tubular Flooded). Wszystkie spełniają normy IEC 60896-11 + DIN 40736-1 + GB/T 19638.2-2014. Modele w tej samej serii można elastycznie łączyć szeregowo, tworząc różne systemy napięciowe (48V = 24 ogniwa / 110V = 54 ogniwa / 220V = 108 ogniw / 380V = 190 ogniw).


    Element
    OPzV (rurowy GEL VRLA)
    OPzS (rurowy zalewany)
    Elektrolit
    Żel na bazie krzemionki nano (stały, niepłynny)
    Rozcieńczony kwas siarkowy 1.24 g/cm3 (ciecz)
    Płyta dodatnia
    Odlewana ciśnieniowo rurowa (stop Pb-Ca)
    Odlewana ciśnieniowo rurowa (stop Pb-Sb, niska antymonowa)
    Obowiązująca norma DIN
    DIN 40472:2015 (rurowy regulowany zaworem)
    DIN 40736-1:1985 (rurowy zalewany)
    Obudowa
    ABS ognioodporny UL94 V-0 (nieprzezroczysta)
    SAN przezroczysty (widoczny poziom cieczy)
    Prąd zwarciowy (100Ah)
    1700 A
    1500 A
    Rezystancja wewnętrzna (20°C)
    0.0011 Ohm (1.1 mΩ)
    0.001 Ohm (1.0 mΩ)
    Maksymalny prąd ładowania
    30 A (0.30C10)
    20 A (0.20C10)
    Stopień samorozładowania (20°C, pełne naładowanie)
    2%/miesiąc
    3%/miesiąc
    Napięcie podtrzymania (25°C)
    2.25-2.27V/cell
    2.24V/cell
    Napięcie wyrównawcze (25°C)
    2.30-2.35V/cell
    2.35-2.40V/cell



    II. Adaptacja środowiskowa (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Temperatura pracy (rozładowanie)
    -40°C ~ 65°C (żel wytrzymuje wysoką temp.)
    -40°C ~ 60°C
    Temperatura pracy (ładowanie)
    -30°C ~ 65°C
    -30°C ~ 55°C
    Pojemność - temperatura (40°C)
    ok. 105%
    108%
    Pojemność - temperatura (-20°C)
    ok. 55%
    ok. 65% (szacunkowo)



    III. Żywotność i praca cykliczna (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Żywotność przy podtrzymaniu (25°C)
    20+ lat
    20+ lat (wymaga okresowego uzupełniania)
    Żywotność przy podtrzymaniu (30°C)
    ok. 10 lat
    8-10 lat
    Żywotność cykliczna (DOD 80%)
    ≥ 1500 cykli
    1500-2500 cykli
    Żywotność cykliczna (DOD 50%)
    2200+ cykli
    2500-4000 cykli



    IV. Obsługa i instalacja (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Uzupełnianie wody
    Bezobsługowy (bez uzupełniania)
    Uzupełniać co 3-6 miesięcy (woda destylowana)
    Emisja mgły kwasowej
    Minimalna (uszczelnienie regulowane zaworem + filtr kwasu)
    Większa (zalewany + odpowietrznik z filtrem)
    Orientacja instalacji
    Pionowa / pozioma / boczna (nie do góry nogami)
    Tylko pionowa (elektrolit mógłby wyciec)
    Kontrola na miejscu
    Niemożliwa (nieprzezroczysta obudowa)
    Możliwa (przezroczysta obudowa do sprawdzania poziomu cieczy / płyt)



    V. Aspekty handlowe i decyzyjne (4 wiersze):


    Wymiar parametru
    OPzV żelowy regulowany zaworem
    OPzS zalewany
    Koszt zakupu (względny)
    Wyższy (+15-25% vs OPzS)
    Niższy (dojrzała technologia)
    Koszt utrzymania (20 lat)
    Bardzo niski (bezobsługowy)
    Średni (praca + woda destylowana)
    TCO (20 lat)
    Średni (wyższy zakup + niskie utrzymanie)
    Niski (niższy zakup + średnie utrzymanie)
    Wartość recyklingu
    Wysoka (ołowiu)
    Wysoka (ołowiu)



    VI. Wniosek decyzyjny do wyboru (jeśli zależy Ci na X → wybierz Y):


    Zagadnienie / scenariusz zastosowania
    Zalecany wybór
    Powód
    Bezobsługowe / odległe / wyspiarskie / przygraniczne stacje bazowe
    OPzV
    Bezobsługowy + instalacja pionowa/pozioma/boczna + uszczelnienie regulowane zaworem (oszczędność O&M 40%)
    Pomieszczenia tropikalne / pustynne / o ekstremalnie wysokiej temperaturze (>45°C ciągle)
    OPzV
    Żel wytrzymuje wysoką temperaturę (ładowanie -30~65°C vs OPzS -30~55°C)
    Zastosowania głębokiego cyklu (PV codziennie 1 cykl przy 80% DOD)
    OPzS
    O 50% wyższa żywotność cykliczna (2500 vs 1500 cykli)
    Duże centra danych UPS (>500 kVA, wysoki prąd)
    OPzS
    Długa żywotność głębokiego cyklu (1500-2500 cykli) + duża pojemność (2000+ Ah) zmniejsza liczbę ogniw szeregowych
    Urządzenia mobilne / instalacja pochyła / akumulatory pojazdowe
    OPzV
    Instalacja pionowa/pozioma/boczna (regulowany zaworem, bez wycieków)
    Kontrola przezroczysta / obsługa na miejscu (pomieszczenia z personelem i regularnymi obchodami)
    OPzS
    Przezroczysta obudowa SAN + odpowietrznik z filtrem (widoczna obsługa + filtracja mgły kwasowej)



  • §9 Tabela decyzyjna wyboru akumulatora rurowego — porównanie OPzV / OPzS / AGM
  • Porównanie typów akumulatorów Chisen OPzS w dużych przemysłowych magazynach energii i zasilaniu rezerwowym, z zaleceniami wyboru:

    Tabela decyzyjna (jeśli zastosowanie to X → zalecany Y): duży UPS centrum danych (>500 kVA) / sygnalizacja kolejowa / oświetlenie awaryjne / sterownia statku / pomieszczenia z personelem → OPzS (typ zalewany, dłuższa żywotność + niższy koszt + wyższy prąd zwarciowy). UPS centrum danych / stacja bazowa 5G / magazynowanie energii PV / obiekty bezobsługowe / instalacje zdalne → OPzV. Rozruch samochodów / e-rowery / motocykle / małe UPS / krótkie podtrzymanie (<30 min) → AGM płyta płaska.


    Element porównania
    OPzS (rurowy zalewany)
    OPzV (rurowy żelowy regulowany zaworem)
    AGM (płyta płaska regulowana zaworem)
    Struktura płyty dodatniej
    Rurowa
    Rurowa
    Płyta płaska
    Elektrolit
    Rozcieńczony kwas siarkowy (zalewany)
    Żel nano (GEL)
    Włókno szklane AGM
    Regulacja zaworem
    Nie (otwarty + odpowietrznik)
    Tak (uszczelniony)
    Tak (uszczelniony)
    Bezobsługowy
    Wymaga uzupełniania (co 3-6 miesięcy)
    Bezobsługowy
    Bezobsługowy
    Żywotność cykliczna (80% DOD)
    1500-2500 cykli
    ≥ 1500 cykli
    500-1000 cykli
    Zdolność rozładowania dużym prądem
    Średnia (1500-1600A)
    Wysoka (1500-1700A)
    Średnia (800-1500A)
    Orientacja instalacji
    Tylko pionowa
    Pionowa/pozioma/boczna
    Pionowa/pozioma/boczna
    Przezroczysta obudowa do kontroli
    Tak (SAN przezroczysty)
    Nie (ABS nieprzezroczysty)
    Nie (ABS nieprzezroczysty)
    Typowe zastosowania
    Duży UPS / kolej / statek / oświetlenie awaryjne
    UPS / stacja bazowa / PV / bezobsługowe
    Rozruch aut / mały UPS / e-rowery
    Cena względna
    Niska
    Średnia
    Niska



  • §10 Chisen OPzS2-770 Wzór doboru pojemności + parametry konfiguracji słonecznej i wiatrowej
  • Pojemność akumulatora (Ah) = moc obciążenia (W) × czas podtrzymania (h) ÷ napięcie szyny (V) ÷ sprawność falownika ÷ współczynnik temperaturowy

    Gdzie: sprawność falownika UPS 0.85 / obciążenie DC 1.0; współczynnik temperaturowy 25°C = 1.0 / 35°C = 0.85 / 45°C = 0.70 (obniżenie przy wysokiej temperaturze); zalecany margines 20-30%.

    Przykład 1: stacja bazowa telekomunikacyjna, system 48V, podtrzymanie 4-8h, następnie przełączenie na generator. Obciążenie 1 kW, podtrzymanie 4h, szyna 48V, sprawność 0.85, temperatura 25°C. Pojemność = 1000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 98Ah. Zalecenie: OPzV2-100 (24 ogniwa szeregowo dla 48V), margines 2%.

    Przykład 2: magazyn PV sieciowy/off-grid, system 5kW, podtrzymanie 4h. Obciążenie 5 kW, podtrzymanie 4h, szyna 48V, sprawność 0.85, temperatura 25°C. Pojemność = 5000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 490Ah. Zalecenie: OPzV2-500 (24 ogniwa szeregowo dla 48V), margines 2%.

    Przykład 3: panel DC 110V, podtrzymanie 10h. Obciążenie 0.5 kW, podtrzymanie 10h, szyna 110V, sprawność 1.0 (obciążenie DC), temperatura 25°C. Pojemność = 500 × 10 ÷ 110 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 45Ah. Zalecenie: OPzV2-100 (54 ogniwa szeregowo dla 108V), margines 100%.

    Przykład 4: trójfazowe przemysłowe zasilanie DC 220V, podtrzymanie pełnego obciążenia 30 min. Obciążenie 100 kW, podtrzymanie 0.5h, szyna 220V, sprawność 1.0, temperatura 25°C. Pojemność = 100000 × 0.5 ÷ 220 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 227Ah. Zalecenie: OPzV2-250 (108 ogniw szeregowo dla 220V), margines 10%.

    Więcej konfiguracji serii (48V = 24 ogniwa / 110V = 54 ogniwa / 220V = 108 ogniw / 380V = 190 ogniw) opisano w scenariuszach zastosowań §7.

    Parametry konfiguracji aplikacji systemów słonecznych / wiatrowych (pomiar z karty CHISEN s.1):


    Parametr
    Wartość zadana
    Opis
    Odłączenie nadnapięciowe
    2.45 ± 0.01V/cell @25°C
    Odłączenie nadnapięciowe (pełne ładowanie / kontroler solarny odłącza akumulator)
    Napięcie regulacji/wyrównania
    2.40 ± 0.01V/cell @25°C
    Napięcie wyrównawcze (okresowe wyrównywanie co 30-60 dni)
    Napięcie ponownego podłączenia tablicy
    2.25 ± 0.005V/cell @25°C
    Napięcie ponownego podłączenia tablicy solarnej (ponowne podłączenie po powrocie do podtrzymania)
    Ustawienie napięcia podtrzymania
    2.27 ± 0.005V/cell @25°C
    Napięcie podtrzymania (stan ustalony autonomicznego zasilania PV)
    Alarm niskiego napięcia
    1.95 ± 0.005V/cell @25°C
    Alarm niskiego napięcia (obciążenie ma zostać odłączone)
    Odłączenie niskiego napięcia
    1.90 ± 0.005V/cell @25°C
    Odłączenie niskiego napięcia (obciążenie odłączone w celu ochrony akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem)
    Napięcie ponownego podłączenia obciążenia
    2.09 ± 0.01V/cell @25°C
    Napięcie ponownego podłączenia obciążenia (ponowne podłączenie po powrocie z nadmiernego rozładowania)
    Współczynnik kompensacji temperatury
    -3 ~ -5 mV/°C/cell
    Współczynnik kompensacji temperaturowej (podtrzymanie -3.3mV, wyrównanie -5mV)



    Bezpłatny dobór inżynieryjny: wyślij „napięcie systemu + moc obciążenia + czas podtrzymania + temperaturę pracy" na adres sales@chisen.cn, otrzymasz kompletną tabelę doboru Excel + wycenę w ciągu 24 godzin.

    Chisen OPzS2-770 tabela znamionowa rozładowania wielopojemnościowego / wielomocowego (pomiar z karty CHISEN s.2, 20°C, napięcie odcięcia 1.80V):


    Czas rozładowania
    Prąd / moc rozładowania
    Pojemność (Ah)
    Moc (W/cell)
    1 HR
    50A
    50 Ah
    108 W/cell
    3 HR
    25A
    75 Ah
    137 W/cell
    5 HR
    17A
    85 Ah
    163 W/cell
    10 HR
    10A
    100 Ah
    198 W/cell
    24 HR
    4.45A
    107 Ah
    214 W/cell
    48 HR
    2.31A
    111 Ah
    220 W/cell
    72 HR
    1.6A
    115 Ah
    225 W/cell
    100 HR
    1.2A
    120 Ah
    240 W/cell
    120 HR
    1.02A
    122 Ah
    247 W/cell
    240 HR
    0.54A
    130 Ah
    261 W/cell



    Krok 1 Potwierdź napięcie systemu + liczbę ogniw szeregowych: stacja bazowa telekomunikacyjna / PV / UPS / kolej / medycyna / morski → 24 ogniwa szeregowo (system 48V) / 54 ogniwa (108V, kompatybilne z panelami DC 110V) / 108 ogniw (216V, kompatybilne z zasilaniem przemysłowym 220V) / 190 ogniw (trójfazowy DC 380V do UPS centrum danych).

    Krok 2 Wybierz pojemność: oblicz wzorem „pojemność akumulatora = moc obciążenia × czas podtrzymania ÷ napięcie szyny ÷ sprawność falownika ÷ współczynnik temperaturowy" → wybierz najbliższą standardową pojemność (100 / 200 / 300 / 500 / 1000 / 1500 / 2000 / 3000 Ah), zarezerwuj margines 20-30%.

    Krok 3 Sprawdź żywotność cykliczną + typ akumulatora: podtrzymanie (stacja bazowa / UPS) → OPzV (bezobsługowy 20+ lat); głęboki cykl (codzienny cykl PV) → OPzV lub OPzS (rurowy ≥1500 cykli); wysoki prąd (UPS centrum danych > 500 kVA) → OPzS (zwarciowy 1500A+).

    Krok 4 Sprawdź wymiary + masę: OPzV2-100 wymiary 103×206×390mm / masa 13.2kg (z elektrolitem), OPzS2-770 wymiary 103×206×409mm / masa 12.6kg (z elektrolitem); zarezerwuj odstęp ≥ 50mm do odprowadzania ciepła w szafach / na stojakach.

    Krok 5 Wybierz serwis posprzedażowy + certyfikaty: przetarg / odprawa celna wymaga odpowiednich norm krajowych (patrz §4); zalecany CHISEN (marka 20+ lat + doświadczenie eksportowe do 60+ krajów + pomoc w certyfikatach kraju docelowego na żądanie).

  • §11 Chisen OPzS2-770 Szczegóły żywotności cyklicznej + porównanie kosztów cyklu życia TCO 20 lat (rurowy vs AGM)
  • Żywotność cykliczna Chisen OPzS2-770 to 1500-2500 cykli (80% DOD, warunki testowe IEC 60896-11, 25°C). Połączenie rurowej płyty + typu zalewanego to największa zaleta OPzS — żywotność 1.5-2x dłuższa niż AGM z płytą płaską i 30-50% wyższa niż OPzV regulowanego zaworem (ponieważ dodatnia masa czynna jest pełniej utrzymywana).

    Porównanie żywotności cyklicznej płyty rurowej i płaskiej (DIN 40736 + pomiary):


    Głębokość rozładowania (DOD)
    OPzS zalewany (rurowy)
    OPzV regulowany zaworem (rurowy)
    AGM płyta płaska (regulowany zaworem)
    80% DOD (głęboki cykl)
    1500-2500 cykli
    ≥ 1500 cykli
    500-1000 cykli
    50% DOD (średni cykl)
    2500-4000 cykli
    2200+ cykli
    750-1500 cykli
    30% DOD (płytki cykl)
    4500-6500 cykli
    3500+ cykli
    1500-3000 cykli
    Podtrzymanie (bez cykli)
    20-25 lat (25°C)
    20+ lat (25°C)
    10-15 lat (25°C)
    Scenariusz zastosowania
    Głębokość rozładowania
    Liczba cykli
    Lata pracy
    Podtrzymanie / duży UPS / pomieszczenie z personelem i regularnym uzupełnianiem
    0% DOD
    —
    20+ lat
    Sygnalizacja kolejowa / oświetlenie awaryjne / solarne off-grid
    60% DOD
    2000+ cykli
    8-12 lat
    UPS, impulsowe rozładowanie dużym prądem
    30% DOD
    3500+ cykli
    12+ lat
    Rozruch silnika Diesla (wysoki prąd zwarciowy)
    5% DOD
    > 10000 cykli
    15+ lat



    Typ zalewany OPzS wymaga uzupełniania wody co 3-6 miesięcy, ale koszt utrzymania jest rekompensowany 1.5-2x dłuższą żywotnością; z perspektywy całkowitego kosztu posiadania TCO, OPzS przewyższa OPzV w scenariuszach dużego UPS / kolei / morskich.

    Dodatek v25: połączona demonstracja żywotności cyklicznej i kosztów cyklu życia TCO (typowy system rezerwowy 48V 770Ah, 20-letni całkowity koszt posiadania):


    Element kosztu
    OPzV
    OPzS
    AGM płyta płaska regulowana zaworem
    Rurowy żelowy regulowany zaworem (Chisen)
    Rurowy zalewany (Chisen)
    Początkowy koszt zakupu (z instalacją)
    Średni (rurowy żelowy)
    Niższy (rurowy zalewany / dojrzały proces)
    Najniższy (płyta płaska regulowana zaworem)
    Projektowana żywotność eksploatacyjna
    20+ lat (podtrzymanie 25°C)
    20-25 lat (podtrzymanie 25°C, z regularną obsługą)
    8-12 lat (podtrzymanie 25°C)
    Wymiany w ciągu 20 lat
    0 razy (kup raz, używaj całe życie)
    0 razy (bez wymiany przez 20 lat przy dobrej obsłudze)
    1-2 razy (około roku 8 / roku 16)
    Roczny koszt utrzymania
    Bardzo niski (bezobsługowy, tylko czyszczenie)
    Średni (uzupełnianie + czyszczenie co 3-6 miesięcy)
    Średni (monitorowanie napięcia + czyszczenie)
    20-letni całkowity koszt posiadania (TCO)
    Średni (średni zakup + niskie utrzymanie)
    Niższy (niski zakup + średnie utrzymanie)
    Wysoki (niski zakup + krótka żywotność wymagająca wielu wymian)



    Kluczowy wniosek B2B: akumulatory rurowe kosztują na starcie ok. 1.5-2x więcej niż AGM z płytą płaską, ale działają 2x+ dłużej, a TCO za 20 lat jest o 30-40% niższe niż AGM.

  • §12 Chisen OPzS2-770 Ustawienie napięcia podtrzymania i wzór kompensacji temperaturowej
  • Standardowe napięcie podtrzymania Chisen OPzS2-770 to 2.24V/cell (25°C) i wymaga kompensacji temperaturowej podtrzymania -3.3mV/°C/cell.

    V_podtrzymania (rzeczywista temperatura) = 2.24V + (-3.3mV/°C) × (rzeczywista temperatura - 25°C)


    Temperatura otoczenia
    Wzór obliczeniowy
    Skompensowane napięcie podtrzymania
    25°C (odniesienie)
    2.24V (bez kompensacji)
    2.24V
    15°C
    2.24 + (-3.3mV × -10)
    2.27V
    35°C
    2.24 + (-3.3mV × 10)
    2.21V
    45°C
    2.24 + (-3.3mV × 20)
    2.17V
    55°C
    2.24 + (-3.3mV × 30)
    2.14V



    Napięcie ładowania cyklicznego (zamiast wyrównania): 2.35-2.40V/cell (@25°C) z kompensacją -5mV/°C/cell, maksymalny prąd 20A. Cel: praca cykliczna (autonomiczne PV, zastosowania okresowe).

    Wymóg dokładności napięcia podtrzymania: ±1% (±25mV); przekroczenie tego zakresu znacznie skraca żywotność akumulatora.

    Prąd podtrzymania: < 5mA/Ah (spec. Chisen), tj. prąd podtrzymania akumulatora 770Ah < 500mA.

  • §13 Chisen OPzS2-770 Zakres temperatur pracy (rozładowanie / ładowanie / magazynowanie)
  • Temperatura pracy Chisen OPzS2-770 wg scenariusza (klasyfikacja z karty specyfikacji): rozładowanie -40°C ~ 60°C, ładowanie -30°C ~ 55°C (ładowanie surowsze niż rozładowanie), magazynowanie -25°C ~ 45°C. Optymalna temperatura pracy 25°C (punkt definicji pojemności znamionowej).

    Wpływ temperatury na pojemność (precyzyjna tabela Pojemność zależna od temperatury z karty OPzS, pojemność 10HR):


    Temperatura otoczenia
    Pojemność (10HR)
    Zalecenie aplikacyjne
    40°C
    108%
    Niewielki wzrost pojemności w wysokiej temperaturze (aktywność jonów w zalewanym elektrolicie intensywniejsza)
    25°C
    100%
    Punkt odniesienia pojemności znamionowej (żywotność projektowa 20 lat)
    0°C
    85%
    Pojemność obniżona o 15% w niskiej temperaturze
    -15°C
    65%
    Pojemność obniżona o 35% w ekstremalnie niskiej temperaturze (lepkość elektrolitu wzrasta)



    Zalewane akumulatory OPzS mają żywotność przy podtrzymaniu 20 lat w standardowej temperaturze 25°C; żywotność przy podtrzymaniu spada o połowę na każde 10°C wzrostu temperatury (prawo Arrheniusa). Tj. 35°C ≈ 10 lat / 45°C ≈ 5 lat. Akumulatory zalewane są bardziej wrażliwe na temperaturę niż OPzV regulowany zaworem (przyspieszone odparowanie elektrolitu).

    Wymagania dla dużych wysokości (GB/T 19638): ≤ 3000m normalne użytkowanie bez specjalnych zabiegów; > 3000m, pojemność obniżona o 8% na każde 1000m wysokości; ekstremalna wysokość (> 5000m) wymaga specjalnej konfiguracji (uszczelnienie niskociśnieniowe + wzmocniona obudowa).

    Wymóg skompensowanego temperaturowo napięcia podtrzymania: 25°C = 2.24V/cell / -3.3mV/°C/cell. Etapy ładowania dodatkowo stosują kompensację -5mV/°C.

  • §14 Chisen OPzS2-770 Stopień samorozładowania i warunki magazynowania
  • Stopień samorozładowania Chisen OPzS2-770 wynosi 3%/miesiąc (wartość pomiarowa z karty CHISEN, magazynowanie w pełni naładowanego w 20°C — uwaga: w branży powszechnie przyjmuje się 25°C jako odniesienie, karta stosuje 20°C).

    Krzywa charakterystyki samorozładowania wg temperatury magazynowania (pomiar Charakterystyka samorozładowania z karty CHISEN):


    Temperatura magazynowania
    Po 6 miesiącach
    Po 12 miesiącach
    Po 18 miesiącach
    Po 24 miesiącach
    pozostała pojemność
    pozostała pojemność
    pozostała pojemność
    pozostała pojemność
    10°C
    ok. 90%
    ok. 82%
    ok. 75%
    ok. 68%
    20°C
    ok. 82%
    ok. 70%
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie
    30°C
    ok. 65%
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie
    40°C
    ok. 48%
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie
    wymagane doładowanie



    Dopuszczalny czas magazynowania wg temperatury (bez doładowania): w 20°C można przechowywać 1 rok (OPzV) / 9-12 miesięcy (OPzS) z pozostałą pojemnością 65-75%; w 25°C 1 rok (OPzV) / 9-12 miesięcy (OPzS); w 35°C tylko 6-9 miesięcy przed koniecznością doładowania, pozostała pojemność 60-70%; w 45°C tylko 3 miesiące przed koniecznością doładowania, pozostała pojemność 55-65%; w 15°C 18-24 miesięcy bez doładowania, pozostała pojemność 65%+; przy ekstremalnym mrozie -20°C można przechowywać 24+ miesięcy bez doładowania.

    Zalecenia magazynowania: przechowywać w pełni naładowany w suchym, wentylowanym środowisku -25°C ~ 45°C, unikać bezpośredniego nasłonecznienia, rozpuszczalników organicznych i gazów korozyjnych. Co 3-6 miesięcy wykonać ładowanie doładowujące (stałe napięcie 2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS) przez 24 godziny). Akumulatory przechowywane ponad 12 miesięcy przed ponownym uruchomieniem muszą przejść test pojemności.

  • §15 Chisen OPzS2-770 Maksymalny prąd ładowania i napięcie końcowe rozładowania
  • Zalecany maksymalny prąd ładowania Chisen OPzS2-770: 25A (maks. dozwolony, pomiar ze specyfikacji).

    Tabela zaleceń parametrów ładowania (IEC 60896 + GB/T 19638):


    Etap ładowania
    Napięcie (25°C)
    Limit prądu
    Scenariusz zastosowania
    Podtrzymanie
    2.25-2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS)
    < 5mA/Ah (≈0.5A)
    Zasilanie rezerwowe / podtrzymanie
    Wyrównanie
    2.30-2.35V/cell (OPzV) / 2.35-2.40V/cell (OPzS)
    ≤ 0.25C10 A
    Raz w miesiącu / doładowanie opóźnionych ogniw
    Ładowanie cykliczne
    2.35-2.40V/cell
    ≤ 0.20C10 A
    Magazynowanie energii PV / głęboki cykl
    Doładowanie (solarne)
    2.35V±0.005V/cell
    ≤ 0.20C10 A
    Magazynowanie energii słonecznej/wiatrowej (ładowanie awaryjne)



    Kompensacja temperaturowa ładowania: napięcie ładowania podąża za napięciem podtrzymania, z kompensacją -3.3mV/°C/cell (podtrzymanie / wyrównanie z niezależną kompensacją -5mV/°C/cell).

    Kryterium zakończenia ładowania: akumulator uważa się za w pełni naładowany, gdy prąd ładowania spadnie poniżej 0.5% C10.


    Prąd rozładowania I(A)
    Napięcie końcowe Vpc
    Scenariusz zastosowania
    I < 0.05C
    ≥ 1.90Vpc
    Bardzo mały prąd, długotrwałe rozładowanie (monitoring rezerwowy)
    0.05C ≤ I < 0.08C
    ≥ 1.85Vpc
    Podtrzymanie małym prądem
    0.08C ≤ I < 0.2C
    ≥ 1.80Vpc
    Standardowe rozładowanie 10HR
    0.2C ≤ I < 0.6C
    ≥ 1.75Vpc
    Rozładowanie średnim prądem 5HR
    0.6C ≤ I < 1.0C
    ≥ 1.70Vpc
    Rozładowanie dużym prądem 1HR
    1.0C ≤ I < 2.0C
    ≥ 1.60Vpc
    Impulsowe rozładowanie dużej mocy



  • §16 Chisen OPzS2-770 Personalizacja kompleksowa OEM / ODM
  • Chisen OPzS2-770 obsługuje kompleksowe usługi personalizacji OEM / ODM. Wszystkie modyfikacje nie wpływają na parametry standardowej specyfikacji.

    Personalizacja koloru obudowy

    Obudowa ABS wykonywana na zamówienie wg kodu koloru Pantone klienta (standardowa szaro-biała + czerwony/niebieski/zielony/żółty/pomarańczowy + kolor wskazany przez klienta)

    Sitodruk LOGO

    LOGO klienta drukowane na obudowie (bez ograniczeń językowych, dowolny język można spersonalizować)

    Znakowanie laserowe

    Znakowanie laserowe z boku pokrywy akumulatora (model / numer seryjny / data produkcji / kod klienta / kod kreskowy)

    Opakowanie kolorowe / neutralne

    Standardowe kolorowe pudełko + neutralne opakowanie zewnętrzne, możliwość personalizacji Logo / koloru / kodu kreskowego / etykiety antypodróbkowej

    Personalizacja etykiety

    Etykieta akumulatora składana wg wymagań klienta (bez ograniczeń językowych, dowolny język można spersonalizować)

    Wymiana zacisku

    Φ16-M6 / Φ20-M8 / Φ24-M10 trzy opcje (standard Φ20-M8)

    Podwyższenie uszczelnienia zacisku

    Standardowa + potrójna konstrukcja uszczelnienia + przeciwwybuchowy filtr kwasu (OPzS z opcjonalnym odpowietrznikiem kwasoodpornym)

    Raporty badań stron trzecich

    Opcjonalna kontrola przed wysyłką SGS / TUV / BV + pełny raport badań IEC 60896

    Dane MOQ i czasów realizacji: zamówienie próbne od 1 sztuki (zapytanie e-mailem); mała partia 24 szt. (system 24V: 12 ogniw + 12 zapasowych) / 48 szt. (system 48V: 24 ogniwa + 24 zapasowe); duża partia 200+ szt. (wiele kombinacji napięciowych z pełną personalizacją OEM). Szczegółowe czasy realizacji + warunki gwarancji, patrz dane kontaktowe na końcu.

  • §17 Chisen OPzS2-770 FAQ — 25 pytań zweryfikowanych przez inżynierów
  • Chisen OPzS2-770 FAQ (25 pozycji). Każda obejmuje najczęściej zadawane pytania przez inżynierów terenowych, obejmujące parametry techniczne, dobór, zamawianie, wysyłkę i serwis posprzedażowy.

    Ustawienie napięcia podtrzymania OPzS2-770?

    Standardowe napięcie podtrzymania 2.24V/cell @25°C, należy zastosować kompensację temperaturową -3.3mV/°C/cell (IEC 60896-11).

    Żywotność cykliczna OPzS2-770?

    1500-2500 cykli (80% DOD, 25°C), żywotność w podtrzymaniu 20-25 lat. Konstrukcja rurowej płyty dodatniej to kluczowa zaleta (1.5-2x wyższa niż AGM z płytą płaską).

    Zakres temperatur pracy OPzS2-770?

    Rozładowanie -40~60°C / ładowanie -30~55°C / magazynowanie -25~45°C (optymalnie 25°C). Typ zalewany ma lepszą wydajność w niskiej temperaturze niż regulowany zaworem (wyższe zachowanie pojemności w niskiej temperaturze).

    Stopień samorozładowania OPzS2-770?

    3%/miesiąc (pomiar z karty CHISEN, magazynowanie w pełni naładowanego w 20°C), można przechowywać 9-12 miesięcy bez doładowania. Akumulatory zalewane mają nieco wyższe samorozładowanie niż regulowane zaworem z powodu odparowania kwasu siarkowego.

    Typ akumulatora OPzS2-770?

    Rurowy zalewany wentylowany akumulator kwasowo-ołowiowy, konstrukcja rurowej płyty dodatniej, ciekły rozcieńczony elektrolit kwasu siarkowego, otwarta konstrukcja z korkiem odpowietrzającym.

    Różnica między OPzS2-770 a OPzV2-100?

    OPzS to zalewany typ otwarty wymagający okresowego uzupełniania (co 3-6 miesięcy), preferowana instalacja pionowa; OPzV to GEL regulowany zaworem, bezobsługowy (instalacja pionowa/pozioma/boczna, nie do góry nogami). OPzV ma wyższy prąd zwarciowy (1700A vs 1500A), OPzS ma nieco niższą rezystancję wewnętrzną (0.001 vs 0.0011 Ohm), OPzS jest tańszy (dojrzały proces).

    Rezystancja wewnętrzna OPzS2-770?

    Ok. 0.95 mΩ w pełni naładowany (25°C), prąd zwarciowy ok. 1500A.

    Metoda ładowania OPzS2-770?

    Zalecane ładowanie stałym napięciem i stałym prądem (CC-CV), podtrzymanie 2.24V / wyrównanie 2.30-2.35V / cykl 2.35-2.40V. Maksymalny prąd ładowania 25A.

    Warunki magazynowania OPzS2-770?

    Suche, wentylowane środowisko -25°C ~ 45°C, unikać wycieku lub zamarznięcia elektrolitu. Zalecane magazynowanie w pełni naładowanego.

    Które normy krajowe obowiązują dla OPzS2-770?

    Patrz §4 — lista obowiązujących norm (6+ norm międzynarodowych / regionalnych / branżowych).

    Masa OPzS2-770?

    9.0kg (19.8 lbs), z elektrolitem / wg potrzeb bez elektrolitu; bez opakowania / bez zacisków.

    Wymiary OPzS2-770?

    Długość 103mm × szerokość 206mm × wysokość 409mm (pomiar z karty CHISEN, z zaciskami).

    Moment dokręcenia zacisku OPzS2-770?

    10-12 N·m (zacisk śrubowy Φ20-M8).

    Prąd zwarciowy OPzS2-770?

    Ok. 1500A (25°C, pełne naładowanie), spełnia wymagania ochrony zwarciowej dużych UPS.

    Projektowana żywotność przy podtrzymaniu OPzS2-770?

    20-25 lat (25°C, napięcie podtrzymania 2.24V, kompensacja temperaturowa -3.3mV/°C).

    Jak wybrać między OPzS2-770 a AGM z płytą płaską?

    Rurowa płyta dodatnia działa dłużej (1500+ cykli vs 500-1000 cykli), odpowiednia do projektów długoterminowych / krytycznego podtrzymania; AGM z płytą płaską jest tańszy, odpowiedni do krótkoterminowych / wrażliwych na budżet. Patrz rozdział TCO w §11.

    Orientacja instalacji OPzS2-770?

    Musi być instalowany pionowo (aby uniknąć wycieku elektrolitu), nieodpowiedni do ciasnych szaf. Zalecany dedykowany stojak lub szafa na akumulatory.

    Częstotliwość uzupełniania OPzS2-770?

    Uzupełniać co 3-6 miesięcy (w zależności od temperatury otoczenia + napięcia ładowania). Stosować wodę dejonizowaną lub destylowaną.

    Czy pojemność OPzS2-770 zależy od temperatury?

    40°C = 108% / 25°C = 100% / 0°C = 85% / -15°C = 65% pojemności (prąd rozładowania 10HR).

    Jakie dokumenty są potrzebne do eksportu OPzS2-770?

    Dokumenty standardowe: lista pakowa + faktura handlowa + świadectwo pochodzenia CO + MSDS + ocena transportowa UN2794. Specjalne certyfikaty kraju docelowego (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) można uzyskać na żądanie.

    MOQ OPzS2-770?

    Próbka 1 szt. / system 24V: 12 ogniw / system 48V: 24 ogniwa / system 110V: 54 ogniwa / system 220V: 108 ogniw. Partie 200+ szt. objęte cenami hurtowymi.

    Czas realizacji OPzS2-770?

    Prosimy o zapytanie e-mail na sales@chisen.cn (czas realizacji oceniany wg ilości + kraju docelowego + oczekiwanej daty dostawy).

    Gwarancja OPzS2-770?

    Podstawowa gwarancja 24 miesiące (od instalacji i uruchomienia). Przedłużenie do 36 miesięcy do negocjacji w przetargu.

    Czy OPzS2-770 obsługuje personalizację OEM?

    Tak, kompleksowa personalizacja OEM/ODM: kolor obudowy, sitodruk LOGO, znakowanie laserowe, opakowanie kolorowe, personalizacja etykiety, wymiana zacisku. MOQ 50-100 szt.

    Czy cena OPzS2-770 obejmuje wysyłkę?

    Cena fabryczna EXW; fracht morski wyceniany wg portu docelowego (FOB/CIF/DDP opcjonalnie). Prosimy o kontakt z sales@chisen.cn w celu wyceny.

  • §18 Chisen OPzS2-770 Zalecenia codziennego użytkowania i obsługi (praktyczny poradnik inżyniera)
  • Zalecenia codziennego użytkowania + obsługi Chisen OPzS2-770 (praktyczny poradnik inżyniera). Przestrzeganie tych zaleceń może znacznie wydłużyć żywotność akumulatora do 20+ lat:

    1. Wybór ładowarki: należy używać przemysłowej inteligentnej ładowarki (z funkcją pulsacyjnego odsiarczania, dopasowaną do napięcia systemu 12V/24V/48V); podtrzymanie 2.24V/cell (25°C) + kompensacja temperaturowa -3.3mV/°C/cell; wyrównanie 2.35-2.40V/cell (raz w miesiącu, < 24h); maksymalny prąd ładowania 25A (wg pomiaru z karty PDF, stosować z ograniczeniem prądu), aby uniknąć uderzenia dużym prądem w płyty.

    2. Środowisko instalacji: szafa / stojak na akumulatory, od podłogi ≥ 100mm (ochrona przed wilgocią), od ściany ≥ 50mm (odprowadzanie ciepła); temperatura pracy -40°C ~ 60°C (rozładowanie) / -30°C ~ 55°C (ładowanie); powyżej 45°C wymagane chłodzenie z wymuszoną wentylacją; wysokość > 3000m, pojemność obniżona o 8% na każde 1000m (GB/T 19638); trzymać z dala od źródeł ciepła + bezpośredniego nasłonecznienia + gazów korozyjnych.

    3. Kontrole okresowe (tygodniowe / miesięczne dla obiektów zdalnych): sprawdzić moment dokręcenia połączeń zacisków 10-12 N·m, brak luzów / utlenienia / przegrzania (pomiar temperatury podczerwienią); kontrola obudowy pod kątem wybrzuszeń / wycieków / pęknięć (OPzS zalewany, zwykle bez wycieków, ale sprawdzać poziom cieczy); odchylenie napięcia ogniw < ±0.05V (przekroczenie → przejść w stan wyrównania); różnica temperatury obudowy i otoczenia < 5°C (przekroczenie → sprawdzić połączenia / ładowanie); co 3-6 miesięcy sprawdzać poziom elektrolitu i ciężar właściwy.

    4. Zasady długoterminowego magazynowania: przechowywać w pełni naładowany w suchym, wentylowanym środowisku -25°C ~ 45°C (unikać bezpośredniego nasłonecznienia); doładowanie co 3-6 miesięcy (stałe napięcie 2.24V/cell × 24h); stopień samorozładowania 3%/miesiąc (25°C), przed ponownym użyciem po 9-12 miesiącach bez ładowania wymagany test pojemności; akumulatory przechowywane ponad 2 lata zaleca się użytkować z obniżonymi parametrami.

    5. Rozwiązywanie problemów: spadek pojemności > 20% (vs nominalna) — ładowanie wyrównawcze 24h w celu naprawy, jeśli nieskuteczne — wymiana; nieprawidłowe napięcie podtrzymania (> 2.4V lub < 2.2V/cell) — sprawdzić ładowarkę + kompensację temperaturową; wybrzuszenie / wyciek / zapach — natychmiast przerwać użytkowanie, skontaktować się z serwisem CHISEN; zwarcie / odwrotne podłączenie — sprawdzić bezpiecznik + oznaczenie biegunowości (czerwony plus, czarny minus); ciężar właściwy elektrolitu < 1.20 — dolać wodę destylowaną.

    6. Uruchomienie nowych / długo nieużywanych akumulatorów: fabrycznie nowe akumulatory — najpierw sprawdzić poziom elektrolitu + ciężar właściwy, w razie potrzeby dolać wodę destylowaną do poziomu standardowego; akumulatory nieużywane ponad 6 miesięcy: najpierw rozładowanie prądem 0.05C do 1.80V/cell, następnie ładowanie wg normalnej krzywej; banki szeregowe (48V / 110V / 220V) przed uruchomieniem wymagają „wyrównania dobranych ogniw", aby odchylenie napięcia ogniw < 0.05V.

    7. Środki bezpieczeństwa: unikać jednoczesnego dotknięcia narzędziem metalowym zacisków dodatniego i ujemnego (prąd zwarciowy 1500A jest śmiertelny); zakaz otwartego ognia w pobliżu ładowania (ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych wytwarza wodór, ryzyko wybuchu przy otwartym ogniu); nosić okulary ochronne + rękawice kwasoodporne (elektrolit zawiera rozcieńczony kwas siarkowy; przy ochlapaniu przemywać oczy czystą wodą przez 15 minut i skonsultować się z lekarzem); zużyte akumulatory utylizować wg procedur dla towarów niebezpiecznych UN2794 (nie demontować ani nie wylewać elektrolitu).

  • §19 Potencjał fabryki CHISEN + globalny system serwisowy (dlaczego warto wybrać Chisen)
  • Potencjał fabryki CHISEN + globalny system serwisowy (dlaczego warto wybrać Chisen).

    1. Skala fabryki: marka CHISEN założona w 2002 r., ponad 20 lat specjalizacji w akumulatorach rurowych; kompletna linia produktowa 200+ modeli obejmująca wszystkie poziomy napięć 2V / 6V / 8V / 12V, pojemności 4Ah-3000Ah; popularne modele na stanie 100 000+ szt. (natychmiastowa wysyłka).

    2. Globalna sieć serwisowa: doświadczenie eksportowe do 60+ krajów (Chiny / Azja Południowo-Wschodnia / Europa / Afryka / Bliski Wschód / Ameryka Łacińska / Azja Centralna / Oceania); projekty przemysłowe w telekomunikacji / energetyce / centrach danych / PV / kolejnictwie; 7×24 wielojęzyczne wsparcie techniczne (angielski / chiński / hiszpański / francuski / arabski / rosyjski / wietnamski); odpowiedź e-mail 12h / pełna wycena 24h / propozycja złożonego projektu 48h.

    3. Kontrola jakości: certyfikaty stosowane wg wymagań klienta (zakres certyfikacji określa klient); 100% kontrola fabryczna przed wysyłką (test pojemności + test rezystancji wewnętrznej + test napięcia + kontrola wyglądu); statystyczna kontrola procesu SPC na kluczowych etapach (nakładanie masy / montaż pakietu / formowanie / uszczelnianie); współpraca z SGS / TUV / BV / CTI przy kontroli stron trzecich przed wysyłką wg wymagań klienta.

    4. Wsparcie eksportowe: komplet dokumentów celnych (faktura handlowa / lista pakowa / świadectwo pochodzenia CO / MSDS / ocena transportowa UN2794 / pełny raport badań IEC 60896); wielojęzyczna dokumentacja techniczna (EN / CN / ES / FR / AR / RU); pomoc w specjalnych certyfikatach kraju docelowego na żądanie: SONCAP (Nigeria) / PVOC (Kenia) / SASO (Arabia Saudyjska) / BIS (Indie) / ESMA (ZEA).

    5. Polityka współpracy długoterminowej: dedykowany opiekun techniczny dla stałych klientów; strategiczni partnerzy OEM mogą dzielić się leadami sprzedażowymi + wsparciem szkoleniowym.

    6. Zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju: akumulatory kwasowo-ołowiowe nadają się do recyklingu; certyfikaty stosowane wg wymagań klienta (zakres certyfikacji określa klient); zgodność z UE RoHS / REACH / WEEE (nieograniczony eksport do Europy).

  • §20 Chisen OPzS2-770 Kontakt — odpowiedź w ciągu 24 godzin
  • [CHISEN Battery] Ponad 20 lat specjalizacji w eksporcie akumulatorów rurowych / potwierdzone przez klientów w 60+ krajach.

    Metody kontaktu:

    1. Zapytanie e-mail: sales@chisen.cn (pełna wycena + propozycja doboru w ciągu 24h)

    2. Telefon / WhatsApp: +86 131 6622 6999

    3. Strona internetowa: https://www.chisen.cn