ອ່ານຈົບໃນ 30 ວິນາທີ: Chisen OPzS2-300
• ຮຸ່ນ ແລະ ຂໍ້ມູນຈຳເພາະ: Chisen OPzS2-300 | 2V 300Ah (C10) | ໝໍ້ໄຟ Tubular ແບບຊຸ່ມ
• ເທັກໂນໂລຊີ: ແຜ່ນບວກ tubular + ນ້ຳຍ່ອຍກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງແບບແຫຼວ + ໂຄງສ້າງຝາອັດລະບາຍອາກາດ (ມາດຕະຖານກ່າວເຖິງໃນ §4)
• ຂໍ້ດີຫຼັກ: ອາຍຸຮອບວຽນ 1500-2500 ຄັ້ງ (80% DOD) / ອາຍຸການອອກແບບ float 20+ ປີ (25°C)
• ການນຳໃຊ້ທົ່ວໄປ: ສະຖານີຖານໂທລະຄົມ (ໂດຍສະເພາະມີຄົນດູແລ) + ການກັກເກັບພະລັງງານ PV/ລົມ + UPS ສູນຂໍ້ມູນ + ລົດໄຟ + ທາງທະເລ
Chisen OPzS2-300 ແມ່ນໝໍ້ໄຟ tubular ຊຸ່ມ ຂະໜາດ 2V 300Ah.
ເສັ້ນທາງເທັກໂນໂລຊີ: ແຜ່ນບວກ tubular + ນ້ຳຍ່ອຍກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງແບບແຫຼວ + ໂຄງສ້າງຝາອັດລະບາຍອາກາດ (ມາດຕະຖານກ່າວເຖິງໃນ §4).
ສະຖານະການນຳໃຊ້: OPzS2-300 ແມ່ນເຊລ 2V. 24 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມກັນເປັນລະບົບ 48V / 54 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມກັນເປັນລະບົບ 108V (ເຂົ້າກັນໄດ້ກັບ 110V) / 108 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມກັນເປັນລະບົບ 216V (ເຂົ້າກັນໄດ້ກັບ 220V) / 190 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມກັນເປັນລະບົບ 380V ກະແສ DC ສາມເຟດ.
ຂົງເຂດການນຳໃຊ້: ໂທລະຄົມ / ເຄເບິນໂທລະພາບ / ໄຟຟ້າ / ຄວາມປອດໄພ / UPS / ອຸປະກອນຄວບຄຸມ / ອຸປະກອນການແພດ / ລົດໄຟ / PV / ພະລັງງານທົດແທນ.
ຂໍ້ດີ | ການຈັດຕັ້ງປະຕິບັດດ້ານເທັກໂນໂລຊີ | ຄຸນຄ່າສຳລັບລູກຄ້າ |
ໂຄງສ້າງແຜ່ນບວກ tubular | ແຜ່ນບວກ tubular + ແບບຊຸ່ມ + ຕົວເປືອກພລາສຕິກ SAN ໂປ່ງໃສ | ອາຍຸຮອບວຽນ 1500-2500 ຄັ້ງ (80% DOD) |
ອາຍຸການອອກແບບ float 20+ ປີ | ແຮງດັນ float 2.24V/cell (25°C), ປະຈຸ equalize 2.35-2.40V | TCO ດີກວ່າ AGM |
ການບຳລຸງຮັກສາແບບເບິ່ງເຫັນສະຖານທີ່ | ຕົວເປືອກໂປ່ງໃສກວດລະດັບນ້ຳ + ກວດສອບແຜ່ນໄດ້ທີ່ສະຖານທີ່; ເຕີມນ້ຳທຸກໆ 3-6 ເດືອນ | ເໝາະສຳລັບຫ້ອງມີຄົນດູແລ, ລົດໄຟ, ທາງທະເລ |
ຮອບດ້ານຫຼາຍມາດຕະຖານ | 6 ມາດຕະຖານສາກົນ/ພາກພື້ນ/ອຸດສາຫະກຳ (ເບິ່ງ §4) | ສາມາດຈຳໜ່າຍໄດ້ໃນ 60+ ປະເທດ |
ຍີ່ຫໍ້ Chisen CHISEN ສ້າງຕັ້ງໃນປີ 2002, ຊ່ຽວຊານໝໍ້ໄຟ tubular ມາ 20+ ປີ, ສົ່ງອອກໄປ 60+ ປະເທດ, ສະໜອງລູກຄ້າອຸດສາຫະກຳໃນຂະແໜງໂທລະຄົມ / ໄຟຟ້າ / ສູນຂໍ້ມູນ / PV / ລົດໄຟ / ການແພດ.
ຕາຕະລາງຂ້າງລຸ່ມແມ່ນຂໍ້ມູນຈຳເພາະຫຼັກ OPzS2-300 ແບບຍໍ່ (ລາຍລະອຽດມາດຕະຖານໃນ §4, ສະຖານະການນຳໃຊ້ໃນ §7, ລາຍລະອຽດແຮງດັນ float ໃນ §12).
ພາລາມິເຕີ | ຄ່າ | ມາດຕະຖານ / ໝາຍເຫດ |
ແຮງດັນທີ່ກຳນົດ | 2V(DC) | |
ຄວາມຈຸທີ່ກຳນົດ | 300Ah(C₁₀) | |
ຮຸ່ນ | OPzS2-300 | |
ຊຸດ | 管式富液蓄电池(Tubular Flooded Battery) | |
ມາດຕະຖານທີ່ນຳໃຊ້ | IEC 60896 + DIN 40736-1 + GB/T 19638 等 6 项(详见 §4) | |
ຂະໜາດ (ຍາວ × ກວ້າງ × ສູງ) | 145 × 206 × 354 mm | |
ຄວາມສູງທັງໝົດ (ລວມຂົ້ວຕໍ່) | 409 mm | |
ປະເພດຂົ້ວຕໍ່ | Φ20-M8 | |
ແຮງບິດຂົ້ວຕໍ່ | 10-12 N·m | |
ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກ (ຄາຍໄຟ) | -40°C ~ 60°C | |
ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກ (ປະຈຸ) | -30°C ~ 55°C | |
ອຸນຫະພູມເກັບຮັກສາ | -25°C ~ 45°C | |
ແຮງດັນ float | 2.24V/cell (25°C) | |
ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ float | -3.3mV/°C/cell | |
ແຮງດັນ equalize | 2.35-2.40V/cell (25°C) | |
ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ equalize | -5mV/°C/cell | |
ແຮງດັນປະຈຸຮອບ | 2.35-2.40V/cell (25°C) | |
ກະແສປະຈຸສູງສຸດ | 60A | |
ກະແສຄາຍໄຟສູງສຸດ (5s) | 1500A | |
ອັດຕາການຄາຍໄຟເອງ | 3% / 月(可搁置 9-12 个月 无需充电,25°C) | |
ຄວາມຕ້ານພາຍໃນ (ເຕັມໄຟ / 25°C) | 0.80 mΩ | |
ກະແສວົງຈອນສັ້ນ | 3000A | |
ອາຍຸຮອບວຽນ | 1500-2500 次(放电深度 80%) | |
ອາຍຸການອອກແບບ float | 20+ 年(25°C) | |
ຂົນສົ່ງ / ທາງທະເລ | IMDG Class 8 / UN2794 / MSDS | |
ການຮັບຮອງ | 按客户需求合作办理(详见 §4) |
ການຕັ້ງຊື່ຮຸ່ນ Chisen OPzS2-300 ປະຕິບັດຕາມກົດການຕັ້ງຊື່ຂອງ DIN 40736-1 (tubular flooded) + ມາດຕະຖານສາກົນ IEC 60896. OPz ແມ່ນຕົວຫຍໍ້ຂອງຄຳເຢຍລະມັນ "Ortsfeste Panzerplatten", ໝາຍຄວາມວ່າ "ແຜ່ນເກາະ tubular ແບບຕິດຕັ້ງປະຈຳທີ່".
ຕາຕະລາງປຽບທຽບຄວາມໝາຍຕົວອັກສອນ OPzV / OPzS (ນິຍາມຕາມ DIN 40736-1):
ຕົວອັກສອນ | ຊື່ເຕັມພາສາເຢຍລະມັນ / ຄວາມໝາຍ | ຄວາມໝາຍດ້ານເທັກໂນໂລຊີ |
OPz | Ortsfeste Panzerplatten / ແຜ່ນເກາະ tubular ຕິດຕັ້ງປະຈຳທີ່ | ແຜ່ນບວກ = ແຜ່ນ tubular |
S | V = Valve Regulated / V = Vented | ແບບເປີດ / flooded / ຝາອັດລະບາຍອາກາດ |
2 | ແຮງດັນເຊລ 2V | 48V = 24 ເຊລ / 110V = 54 ເຊລ / 220V = 108 ເຊລ ຕໍ່ອະນຸກົມ |
100 | ຄວາມຈຸ 300Ah (C10 / ອັດຕາ 10 ຊົ່ວໂມງ) | ຄາຍໄຟເຖິງ 1.80V/cell ໃນອັດຕາ 10 ຊົ່ວໂມງ |
Chisen OPzS2-300 ປະຕິບັດຕາມ 6 ມາດຕະຖານສາກົນ / ພາກພື້ນ / ອຸດສາຫະກຳຕໍ່ໄປນີ້ (ພື້ນຖານການອອກແບບຜະລິດຕະພັນ). ການປະຕິບັດຕາມມາດຕະຖານ = ປະຕິບັດຕາມການຂາຍ + ຜ່ານດ່ານພາສີ + ປະມູນໂຄງການຜ່ານໃນຄັ້ງດຽວ.
ມາດຕະຖານ | ເລກທີ່ | ຂອບເຂດການນຳໃຊ້ |
ສາກົນ IEC | IEC 60896-11:2002 | ໝໍ້ໄຟ stationary vented (flooded) |
ເຢຍລະມັນ DIN | DIN 40736-1:1985 | ໝໍ້ໄຟ stationary ແຜ່ນບວກ tubular (ມາດຕະຖານທອງ) |
ມາດຕະຖານແຫ່ງຊາດຈີນ | GB/T 19638.2-2014 | ໝໍ້ໄຟ stationary vented (ການປະຕິບັດຕາມການຈຳໜ່າຍໃນຕະຫຼາດ) |
ໂທລະຄົມຈີນ | YD/T 1360 | ໄຟສຳຮອງຜູ້ປະກອບການໂທລະຄົມ (ການປະຕິບັດຕາມທີ່ແນະນຳ) |
ເອີຣົບ | Eurobat Long Life | ການຈັດປະເພດອາຍຸໝໍ້ໄຟເອີຣົບ (> 12 ປີ float) |
ອັງກິດ / ອາເມລິກາເໜືອ | BS 6290 Part 4 / UL 1989 | ຕະຫຼາດໄຟສຳຮອງອັງກິດ / ອາເມລິກາເໜືອ |
ໝາຍເຫດ: ໃບຢັ້ງຢືນການກວດກາພາກສ່ວນທີສາມ / ໃບຢັ້ງຢືນພິເສດຂອງປະເທດປາຍທາງ (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) ສາມາດຈັດຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງລູກຄ້າ (ສະໜັບສະໜູນໂດຍອົງກອນຫຼັກເຊັ່ນ SGS / TUV / BV / CTI).
ການອອກແບບໂຄງສ້າງທາງກາຍະພາບ Chisen OPzS2-300 (ແຜ່ນບວກ tubular ແມ່ນຫົວໃຈ; ອາຍຸຮອບວຽນສູງກວ່າໝໍ້ໄຟແຜ່ນຮາບ 1.5-2 ເທົ່າ):
ອົງປະກອບ | ວັດສະດຸ / ສະເພັກ | ລາຍລະອຽດ |
ຕາແຜ່ນບວກ | ແຜ່ນບວກ tubular ຫຼໍ່ຂຶ້ນຮູບ ດ້ວຍໂລຫະປະສົມ antimony ຕ່ຳ | ທໍ່ເສັ້ນໄຍແກ້ວຫໍ່ໂລຫະປະສົມ Pb-Sb |
ຕາແຜ່ນລົບ | ແຜ່ນລົບທາສານຫ້າມ ໂລຫະປະສົມ lead-calcium | ປັບປຸງການນຳໃຊ້ສານຫ້າມ |
ແຜ່ນກັນ | ແຜ່ນກັນປະສົມ PVC ຄວາມຕ້ານຕ່ຳ | ຄວາມຕ້ານຕ່ຳ / ຄວາມພຸ່ມສູງ / ທົນທານຕໍ່ການເຖົ້າ |
ນ້ຳຍ່ອຍ | ກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງຄວາມໜາແໜ້ນຕ່ຳຄວາມບໍລິສຸດສູງ | ຄວາມຖ່ວງສະເພາະ 1.24 ± 0.01 g/cm3 (ເຕັມໄຟ) |
ຕົວເປືອກ | ພລາສຕິກ SAN ໂປ່ງໃສ | ເບິ່ງເຫັນລະດັບນ້ຳ ແລະ ສະພາບແຜ່ນໄດ້ |
ຝາປິດ | ເຣຊິນ ABS ຄວາມແຂງແຮງສູງ | ປະທັບຕາ / ກັນໄຟ |
ຝາອັດກັນກົດ | ຝາອັດກັນກົດແບບກົງ | ມີການກັ່ນຕອງກົດ ແລະ ຟັງຊັນກັນລະເບີດກັນໄຟ |
ຝາອັດລະບາຍອາກາດ | ຝາອັດລະບາຍອາກາດກັນລະເບີດ | ຄວບຄຸມຄວາມດັນອັດຕະໂນມັດ (0.05-0.15 MPa) |
ຂໍ້ດີຂອງຕົວເປືອກໂປ່ງໃສ OPzS: ຄວາມສູງລະດັບນ້ຳ + ການປ່ຽນສີຂອງແຜ່ນ (ການກວດຫາ sulfation) ສາມາດສັງເກດເຫັນໄດ້ທີ່ສະຖານທີ່
ຊຸດ Chisen OPzS — 18 ຮຸ່ນຕັ້ງແຕ່ 100Ah ຫາ 3000Ah (tubular flooded / Tubular Flooded). ທັງໝົດປະຕິບັດຕາມມາດຕະຖານ IEC 60896-11 + DIN 40736-1 + GB/T 19638.2-2014. ຮຸ່ນພາຍໃນຊຸດດຽວກັນສາມາດປະສົມຕໍ່ອະນຸກົມໄດ້ຢ່າງຍືດຫຍຸ່ນເພື່ອສ້າງລະບົບແຮງດັນຕ່າງໆ (48V = 24 ເຊລ / 110V = 54 ເຊລ / 220V = 108 ເຊລ / 380V = 190 ເຊລ).
ລາຍການ | OPzV (Tubular GEL VRLA) | OPzS (Tubular Flooded) |
ນ້ຳຍ່ອຍ | gel ພື້ນຖານ silica ນາໂນ (ຄົງຕົວ, ບໍ່ໄຫຼ) | ກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງ 1.24 g/cm3 (ຂອງແຫຼວ) |
ແຜ່ນບວກ | tubular ຫຼໍ່ຂຶ້ນຮູບ (ໂລຫະປະສົມ Pb-Ca) | tubular ຫຼໍ່ຂຶ້ນຮູບ (ໂລຫະປະສົມ Pb-Sb ກົ່ວຕ່ຳ) |
ມາດຕະຖານ DIN ທີ່ນຳໃຊ້ | DIN 40472:2015 (tubular valve-regulated) | DIN 40736-1:1985 (tubular flooded) |
ຕົວເປືອກ | ABS ກັນໄຟ UL94 V-0 (ທຶບ) | ພລາສຕິກ SAN ໂປ່ງໃສ (ເບິ່ງເຫັນລະດັບນ້ຳໄດ້) |
ກະແສວົງຈອນສັ້ນ (100Ah) | 1700 A | 1500 A |
ຄວາມຕ້ານພາຍໃນ (20°C) | 0.0011 Ohm (1.1 mΩ) | 0.001 Ohm (1.0 mΩ) |
ກະແສປະຈຸສູງສຸດ | 30 A (0.30C10) | 20 A (0.20C10) |
ອັດຕາການຄາຍໄຟເອງ (20°C ເຕັມໄຟ) | 2%/ເດືອນ | 3%/ເດືອນ |
ແຮງດັນ float (25°C) | 2.25-2.27V/cell | 2.24V/cell |
ແຮງດັນ equalize (25°C) | 2.30-2.35V/cell | 2.35-2.40V/cell |
II. ຄວາມສາມາດປັບຕົວກັບສະພາບແວດລ້ອມ (4 ແຖວ):
ມິຕິພາລາມິເຕີ | OPzV GEL valve-regulated | OPzS flooded |
ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກ (ຄາຍໄຟ) | -40°C ~ 65°C (gel ທົນອຸນຫະພູມສູງ) | -40°C ~ 60°C |
ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກ (ປະຈຸ) | -30°C ~ 65°C | -30°C ~ 55°C |
ຄວາມຈຸ - ອຸນຫະພູມ (40°C) | ປະມານ 105% | 108% |
ຄວາມຈຸ - ອຸນຫະພູມ (-20°C) | ປະມານ 55% | ປະມານ 65% (ຄາດຄະເນ) |
III. ອາຍຸ ແລະ ການໃຊ້ຮອບວຽນ (4 ແຖວ):
ມິຕິພາລາມິເຕີ | OPzV GEL valve-regulated | OPzS flooded |
ອາຍຸ float (25°C) | 20+ ປີ | 20+ ປີ (ຕ້ອງເຕີມນ້ຳເປັນປະຈຳ) |
ອາຍຸ float (30°C) | ປະມານ 10 ປີ | 8-10 ປີ |
ອາຍຸຮອບວຽນ (DOD 80%) | ≥ 1500 ຄັ້ງ | 1500-2500 ຄັ້ງ |
ອາຍຸຮອບວຽນ (DOD 50%) | 2200+ ຄັ້ງ | 2500-4000 ຄັ້ງ |
IV. ການບຳລຸງຮັກສາ ແລະ ການຕິດຕັ້ງ (4 ແຖວ):
ມິຕິພາລາມິເຕີ | OPzV GEL valve-regulated | OPzS flooded |
ການເຕີມນ້ຳ | ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ (ບໍ່ຕ້ອງເຕີມນ້ຳ) | ເຕີມທຸກໆ 3-6 ເດືອນ (ນ້ຳກັ່ນ) |
ການປ່ອຍອາຍກົດ | ໜ້ອຍທີ່ສຸດ (valve-regulated ປະທັບຕາ + ກັ່ນກົດ) | ຫຼາຍກວ່າ (flooded + ຝາອັດກັ່ນກົດ) |
ທິດທາງການຕິດຕັ້ງ | ຕັ້ງ / ນອນ / ຂ້າງ (ຫ້າມຄວ່ຳ) | ຕ້ອງຕັ້ງ (ນ້ຳຍ່ອຍຈະຮົ່ວ) |
ການກວດກາສະຖານທີ່ | ເຮັດບໍ່ໄດ້ (ຕົວເປືອກທຶບ) | ເຮັດໄດ້ (ຕົວເປືອກໂປ່ງໃສກວດລະດັບນ້ຳ / ແຜ່ນ) |
V. ດ້ານການຄ້າ ແລະ ການຕັດສິນໃຈ (4 ແຖວ):
ມິຕິພາລາມິເຕີ | OPzV GEL valve-regulated | OPzS flooded |
ຕົ້ນທຶນຊື້ (ປຽບທຽບ) | ສູງກວ່າ (+15-25% ທຽບກັບ OPzS) | ຕ່ຳກວ່າ (ເທັກໂນໂລຊີແກ່) |
ຄ່າບຳລຸງຮັກສາ (20 ປີ) | ຕ່ຳຫຼາຍ (ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ) | ປານກາງ (ແຮງງານ + ນ້ຳກັ່ນ) |
TCO (20 ປີ) | ປານກາງ (ຊື້ແພງ + ບຳລຸງຕ່ຳ) | ຕ່ຳ (ຊື້ຖືກ + ບຳລຸງປານກາງ) |
ມູນຄ່າຣີໄຊເຄີນ | ສູງ (ກົ່ວຣີໄຊເຄີນໄດ້) | ສູງ (ກົ່ວຣີໄຊເຄີນໄດ້) |
VI. ບົດສະຫຼຸບການຕັດສິນໃຈເລືອກ (ຖ້າທ່ານສົນໃຈ X → ເລືອກ Y):
ຄວາມກັງວົນ / ສະຖານະການນຳໃຊ້ | ທາງເລືອກທີ່ແນະນຳ | ເຫດຜົນ |
ສະຖານີຖານບໍ່ມີຄົນດູແລ / ຫ່າງໄກ / ເກາະ / ຊາຍແດນ | OPzV | ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ + ຕິດຕັ້ງຕັ້ງ/ນອນ/ຂ້າງ + ການປະທັບຕາ valve-regulated (ປະຫຍັດຄ່າບຳລຸງ 40%) |
ຫ້ອງເຂດຮ້ອນ / ທະເລຊາຍ / ອຸນຫະພູມສູງສຸດ (>45°C ຕໍ່ເນື່ອງ) | OPzV | gel ທົນອຸນຫະພູມສູງ (ປະຈຸ -30~65°C ທຽບກັບ OPzS -30~55°C) |
ການນຳໃຊ້ຮອບວຽນເລິກ (PV ມື້ລະ 1 ຮອບທີ່ 80% DOD) | OPzS | ອາຍຸຮອບວຽນສູງກວ່າ 50% (2500 ທຽບກັບ 1500 ຄັ້ງ) |
ສູນຂໍ້ມູນ UPS ໃຫຍ່ (>500 kVA ອັດຕາສູງ) | OPzS | ອາຍຸຮອບວຽນເລິກຍາວ (1500-2500 ຄັ້ງ) + ຄວາມຈຸໃຫຍ່ (2000+ Ah) ຫຼຸດຈຳນວນເຊລຕໍ່ອະນຸກົມ |
ອຸປະກອນເຄື່ອນທີ່ / ການຕິດຕັ້ງອຽງ / ໝໍ້ໄຟລົດ | OPzV | ຕິດຕັ້ງຕັ້ງ/ນອນ/ຂ້າງ (valve-regulated, ບໍ່ຮົ່ວ) |
ການກວດກາແບບໂປ່ງໃສ / ບຳລຸງສະຖານທີ່ (ຫ້ອງມີຄົນດູແລກວດກາເປັນປະຈຳ) | OPzS | ຕົວເປືອກ SAN ໂປ່ງໃສ + ຝາອັດກັ່ນກົດ (ເບິ່ງເຫັນການບຳລຸງ + ກັ່ນຕອງອາຍກົດ) |
ການປຽບທຽບປະເພດໝໍ້ໄຟ Chisen OPzS ໃນສະຖານະການກັກເກັບພະລັງງານອຸດສາຫະກຳຂະໜາດໃຫຍ່ ແລະ ໄຟສຳຮອງ, ພ້ອມຄຳແນະນຳການເລືອກ:
ຕາຕະລາງການຕັດສິນໃຈເລືອກ (ຖ້າການນຳໃຊ້ຂອງທ່ານແມ່ນ X → ແນະນຳ Y): UPS ສູນຂໍ້ມູນໃຫຍ່ (>500 kVA) / ສັນຍານລົດໄຟ / ໄຟສຸກເສີນ / ຄວບຄຸມຫຼັກເຮືອ / ຫ້ອງມີຄົນດູແລ → OPzS (ແບບຊຸ່ມ ອາຍຸຍາວກວ່າ + ລາຄາຖືກກວ່າ + ກະແສວົງຈອນສັ້ນສູງກວ່າ). UPS ສູນຂໍ້ມູນ / ສະຖານີຖານ 5G / ກັກເກັບພະລັງງານ PV / ບໍ່ມີຄົນດູແລ / ຕິດຕັ້ງຫ່າງໄກ → OPzV. ສະຕາດລົດ / ລົດໄຟຟ້າ / ລົດຈັກ / UPS ຂະໜາດນ້ອຍ / ສຳຮອງສັ້ນ (<30 ນາທີ) → AGM ແຜ່ນຮາບ.
ລາຍການປຽບທຽບ | OPzS (tubular flooded) | OPzV (tubular gel valve-regulated) | AGM (flat plate valve-regulated) |
ໂຄງສ້າງແຜ່ນບວກ | Tubular | Tubular | ແຜ່ນຮາບ |
ນ້ຳຍ່ອຍ | ກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງ (flooded) | gel ນາໂນ (GEL) | ເສັ້ນໄຍແກ້ວ AGM |
valve-regulated | ບໍ່ (ເປີດ + ຝາອັດ) | ແມ່ນ (ປະທັບຕາ) | ແມ່ນ (ປະທັບຕາ) |
ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ | ຕ້ອງເຕີມນ້ຳ (3-6 ເດືອນ) | ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ | ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ |
ອາຍຸຮອບວຽນ (80% DOD) | 1500-2500 ຄັ້ງ | ≥ 1500 ຄັ້ງ | 500-1000 ຄັ້ງ |
ຄວາມສາມາດຄາຍໄຟອັດຕາສູງ | ປານກາງ (1500-1600A) | ແຂງແຮງ (1500-1700A) | ປານກາງ (800-1500A) |
ທິດທາງການຕິດຕັ້ງ | ຕ້ອງຕັ້ງ | ຕັ້ງ/ນອນ/ຂ້າງ | ຕັ້ງ/ນອນ/ຂ້າງ |
ຕົວເປືອກໂປ່ງໃສສຳລັບກວດກາ | ແມ່ນ (SAN ໂປ່ງໃສ) | ບໍ່ (ABS ທຶບ) | ບໍ່ (ABS ທຶບ) |
ການນຳໃຊ້ທົ່ວໄປ | UPS ໃຫຍ່ / ລົດໄຟ / ເຮືອ / ໄຟສຸກເສີນ | UPS / ສະຖານີຖານ / PV / ບໍ່ມີຄົນດູແລ | ສະຕາດລົດ / UPS ນ້ອຍ / ລົດໄຟຟ້າ |
ລາຄາທຽບເທົ່າ | ຕ່ຳ | ປານກາງ | ຕ່ຳ |
ຄວາມຈຸໝໍ້ໄຟ (Ah) = ກຳລັງໂຫຼດ (W) × ໄລຍະເວລາສຳຮອງ (h) ÷ ແຮງດັນບັສ (V) ÷ ປະສິດທິພາບອິນເວີດເຕີ ÷ ຄ່າສຳປະສິດອຸນຫະພູມ
ບ່ອນທີ່: ປະສິດທິພາບອິນເວີດເຕີ UPS 0.85 / ໂຫຼດ DC 1.0; ຄ່າສຳປະສິດອຸນຫະພູມ 25°C = 1.0 / 35°C = 0.85 / 45°C = 0.70 (ການຫຼຸດຄ່າທີ່ອຸນຫະພູມສູງ); ແນະນຳສຳຮອງ 20-30%.
ຕົວຢ່າງທີ 1: ລະບົບ 48V ສະຖານີຖານໂທລະຄົມ, ສຳຮອງ 4-8 ຊົ່ວໂມງແລ້ວປ່ຽນເຄື່ອງປັ່ນໄຟ. ໂຫຼດ 1 kW, ສຳຮອງ 4 ຊົ່ວໂມງ, ບັສ 48V, ປະສິດທິພາບ 0.85, ອຸນຫະພູມ 25°C. ຄວາມຈຸ = 1000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 98Ah. ແນະນຳ: OPzV2-100 (24 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມສຳລັບ 48V), ສຳຮອງ 2%.
ຕົວຢ່າງທີ 2: ລະບົບກັກເກັບ PV ເຊື່ອມຕໍ່ຕາຂ່າຍ/ນອກຕາຂ່າຍ 5kW, ສຳຮອງ 4 ຊົ່ວໂມງ. ໂຫຼດ 5 kW, ສຳຮອງ 4 ຊົ່ວໂມງ, ບັສ 48V, ປະສິດທິພາບ 0.85, ອຸນຫະພູມ 25°C. ຄວາມຈຸ = 5000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 490Ah. ແນະນຳ: OPzV2-500 (24 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມສຳລັບ 48V), ສຳຮອງ 2%.
ຕົວຢ່າງທີ 3: ແຜງ DC 110V, ສຳຮອງ 10 ຊົ່ວໂມງ. ໂຫຼດ 0.5 kW, ສຳຮອງ 10 ຊົ່ວໂມງ, ບັສ 110V, ປະສິດທິພາບ 1.0 (ໂຫຼດ DC), ອຸນຫະພູມ 25°C. ຄວາມຈຸ = 500 × 10 ÷ 110 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 45Ah. ແນະນຳ: OPzV2-100 (54 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມສຳລັບ 108V), ສຳຮອງ 100%.
ຕົວຢ່າງທີ 4: ໄຟຟ້າອຸດສາຫະກຳ DC ສາມເຟດ 220V, ສຳຮອງເຕັມໂຫຼດ 30 ນາທີ. ໂຫຼດ 100 kW, ສຳຮອງ 0.5 ຊົ່ວໂມງ, ບັສ 220V, ປະສິດທິພາບ 1.0, ອຸນຫະພູມ 25°C. ຄວາມຈຸ = 100000 × 0.5 ÷ 220 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 227Ah. ແນະນຳ: OPzV2-250 (108 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມສຳລັບ 220V), ສຳຮອງ 10%.
ການຈັດຄ່າຊຸດເພີ່ມເຕີມ (48V = 24 ເຊລ / 110V = 54 ເຊລ / 220V = 108 ເຊລ / 380V = 190 ເຊລ) ມີລາຍລະອຽດໃນ §7 ສະຖານະການນຳໃຊ້.
ພາລາມິເຕີການຈັດຄ່າລະບົບແສງຕາເວັນ / ລົມ (ວັດຕາມໜ້າ 1 ສະເພັກ CHISEN):
ພາລາມິເຕີ | ຄ່າຕັ້ງ | ລາຍລະອຽດ |
ຕັດການເຊື່ອມຕໍ່ເມື່ອແຮງດັນເກີນ | 2.45 ± 0.01V/cell @25°C | ຕັດການເຊື່ອມຕໍ່ເມື່ອແຮງດັນເກີນ (ປະຈຸສຳເລັດ / ຄອນໂທຣເລີແສງຕາເວັນຕັດໝໍ້ໄຟ) |
ແຮງດັນ regulation/equalize | 2.40 ± 0.01V/cell @25°C | ແຮງດັນ equalize (ການປັບສົມດຸນເປັນໄລຍະ, ທຸກໆ 30-60 ວັນ) |
ແຮງດັນເຊື່ອມຕໍ່ກັບແຜງ | 2.25 ± 0.005V/cell @25°C | ແຮງດັນເຊື່ອມຕໍ່ກັບແຜງແສງຕາເວັນ (ເຊື່ອມໃໝ່ຫຼັງຟື້ນຕົວ float) |
ການຕັ້ງແຮງດັນ float | 2.27 ± 0.005V/cell @25°C | ແຮງດັນ float (ສະພາບຄົງທີ່ຂອງໄຟ PV ແບບອິດສະຫຼະ) |
ສັນຍານເຕືອນແຮງດັນຕ່ຳ | 1.95 ± 0.005V/cell @25°C | ສັນຍານເຕືອນແຮງດັນຕ່ຳ (ໂຫຼດຈະຖືກຕັດ) |
ຕັດການເຊື່ອມຕໍ່ເມື່ອແຮງດັນຕ່ຳ | 1.90 ± 0.005V/cell @25°C | ຕັດການເຊື່ອມຕໍ່ເມື່ອແຮງດັນຕ່ຳ (ຕັດໂຫຼດເພື່ອປ້ອງກັນການຄາຍໄຟເກີນ) |
ແຮງດັນເຊື່ອມຕໍ່ກັບໂຫຼດ | 2.09 ± 0.01V/cell @25°C | ແຮງດັນເຊື່ອມຕໍ່ກັບໂຫຼດ (ເຊື່ອມໃໝ່ຫຼັງຟື້ນຈາກການຄາຍໄຟເກີນ) |
ຄ່າສຳປະສິດຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ | -3 ~ -5 mV/°C/cell | ຄ່າສຳປະສິດຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ (float -3.3mV, equalize -5mV) |
ການເລືອກຂະໜາດວິສະວະກຳຟຣີ: ສົ່ງ "ແຮງດັນລະບົບ + ກຳລັງໂຫຼດ + ໄລຍະເວລາສຳຮອງ + ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກ" ໄປທີ່ sales@chisen.cn, ຮັບແຜ່ນ Excel ການເລືອກຂະໜາດຄົບຊຸດ + ລາຄາພາຍໃນ 24 ຊົ່ວໂມງ.
ຕາຕະລາງອັດຕາການຄາຍໄຟ / ກຳລັງຫຼາຍຄວາມຈຸຂອງ Chisen OPzS2-300 (ວັດຕາມໜ້າ 2 ສະເພັກ CHISEN, ແຮງດັນຕັດ 1.80V ທີ່ 20°C):
ເວລາຄາຍໄຟ | ກະແສ / ກຳລັງການຄາຍໄຟ | ຄວາມຈຸ (Ah) | ກຳລັງ (W/cell) |
1 HR | 50A | 50 Ah | 108 W/cell |
3 HR | 25A | 75 Ah | 137 W/cell |
5 HR | 17A | 85 Ah | 163 W/cell |
10 HR | 10A | 100 Ah | 198 W/cell |
24 HR | 4.45A | 107 Ah | 214 W/cell |
48 HR | 2.31A | 111 Ah | 220 W/cell |
72 HR | 1.6A | 115 Ah | 225 W/cell |
100 HR | 1.2A | 120 Ah | 240 W/cell |
120 HR | 1.02A | 122 Ah | 247 W/cell |
240 HR | 0.54A | 130 Ah | 261 W/cell |
ຂັ້ນຕອນທີ 1 ຢືນຢັນແຮງດັນລະບົບ + ຈຳນວນເຊລຕໍ່ອະນຸກົມ: ສະຖານີຖານໂທລະຄົມ / PV / UPS / ລົດໄຟ / ການແພດ / ທາງທະເລ → 24 ເຊລຕໍ່ອະນຸກົມ (ລະບົບ 48V) / 54 ເຊລ (108V, ເຂົ້າກັນໄດ້ກັບແຜງ DC 110V) / 108 ເຊລ (216V, ເຂົ້າກັນໄດ້ກັບໄຟຟ້າອຸດສາຫະກຳ 220V) / 190 ເຊລ (UPS ສູນຂໍ້ມູນ DC ສາມເຟດ 380V).
ຂັ້ນຕອນທີ 2 ເລືອກຄວາມຈຸ: ຄຳນວນດ້ວຍສູດ "ຄວາມຈຸໝໍ້ໄຟ = ກຳລັງໂຫຼດ × ໄລຍະເວລາສຳຮອງ ÷ ແຮງດັນບັສ ÷ ປະສິດທິພາບອິນເວີດເຕີ ÷ ຄ່າສຳປະສິດອຸນຫະພູມ" → ເລືອກຄວາມຈຸມາດຕະຖານທີ່ໃກ້ທີ່ສຸດ (100 / 200 / 300 / 500 / 1000 / 1500 / 2000 / 3000 Ah), ສຳຮອງ 20-30%.
ຂັ້ນຕອນທີ 3 ກວດອາຍຸຮອບວຽນ + ປະເພດໝໍ້ໄຟ: ສຳຮອງ float (ສະຖານີຖານ / UPS) → OPzV (ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ 20+ ປີ); ຮອບວຽນເລິກ (PV ໃຊ້ປະຈຳວັນ) → OPzV ຫຼື OPzS (tubular ≥1500 ຄັ້ງ); ກະແສສູງ (UPS ສູນຂໍ້ມູນ > 500 kVA) → OPzS (ກະແສວົງຈອນສັ້ນ 1500A+).
ຂັ້ນຕອນທີ 4 ກວດຂະໜາດ + ນ້ຳໜັກ: OPzV2-100 ຂະໜາດ 103×206×390mm / ນ້ຳໜັກ 13.2kg (ລວມນ້ຳຍ່ອຍ), OPzS2-300 ຂະໜາດ 103×206×409mm / ນ້ຳໜັກ 12.6kg (ລວມນ້ຳຍ່ອຍ); ສຳຮອງໄລຍະລະບາຍຄວາມຮ້ອນ ≥ 50mm ສຳລັບຕູ້ / ຊັ້ນວາງໝໍ້ໄຟ.
ຂັ້ນຕອນທີ 5 ເລືອກບໍລິການຫຼັງການຂາຍ + ການຮັບຮອງ: ການປະມູນໂຄງການ / ການຜ່ານດ່ານພາສີຕ້ອງການມາດຕະຖານແຫ່ງຊາດທີ່ສອດຄ້ອງ (ເບິ່ງ §4); ແນະນຳ CHISEN (ຍີ່ຫໍ້ 20+ ປີ + ປະສົບການສົ່ງອອກ 60+ ປະເທດ + ຊ່ວຍເຫຼືອການຮັບຮອງພິເສດປະເທດປາຍທາງຕາມຄວາມຕ້ອງການ).
Chisen OPzS2-300 ອາຍຸຮອບວຽນ 1500-2500 ຄັ້ງ (80% DOD, ເງື່ອນໄຂການທົດສອບ IEC 60896-11, 25°C). ການປະສົມ tubular + flooded ແມ່ນຂໍ້ດີໃຫຍ່ທີ່ສຸດຂອງ OPzS — ອາຍຸຍາວກວ່າ AGM ແຜ່ນຮາບ 1.5-2 ເທົ່າ, ແລະ ສູງກວ່າ OPzV valve-regulated 30-50% (ເພາະສານຫ້າມບວກໄດ້ຮັບການຮັກສາໄວ້ຢ່າງຄົບຖ້ວນກວ່າ).
ການປຽບທຽບອາຍຸຮອບວຽນແຜ່ນບວກ tubular ກັບແຜ່ນຮາບ (DIN 40736 + ວັດແທກ):
ຄວາມເລິກການຄາຍໄຟ (DOD) | OPzS flooded (tubular) | OPzV valve-regulated (tubular) | AGM flat plate (valve-regulated) |
80% DOD (ຮອບວຽນເລິກ) | 1500-2500 ຄັ້ງ | ≥ 1500 ຄັ້ງ | 500-1000 ຄັ້ງ |
50% DOD (ຮອບວຽນປານກາງ) | 2500-4000 ຄັ້ງ | 2200+ ຄັ້ງ | 750-1500 ຄັ້ງ |
30% DOD (ຮອບວຽນຕື້ນ) | 4500-6500 ຄັ້ງ | 3500+ ຄັ້ງ | 1500-3000 ຄັ້ງ |
ສຳຮອງ float (ບໍ່ມີຮອບວຽນ) | 20-25 ປີ (25°C) | 20+ ປີ (25°C) | 10-15 ປີ (25°C) |
ສະຖານະການນຳໃຊ້ | ຄວາມເລິກການຄາຍໄຟ | ຈຳນວນຮອບວຽນ | ອາຍຸການໃຊ້ງານ |
ສຳຮອງ float / UPS ໃຫຍ່ / ຫ້ອງມີຄົນດູແລເຕີມນ້ຳເປັນປະຈຳ | 0% DOD | — | 20+ ປີ |
ສັນຍານລົດໄຟ / ໄຟສຸກເສີນ / ແສງຕາເວັນນອກຕາຂ່າຍ | 60% DOD | 2000+ ຄັ້ງ | 8-12 ປີ |
UPS ການຄາຍໄຟພຸ້ນອັດຕາສູງ | 30% DOD | 3500+ ຄັ້ງ | 12+ ປີ |
ການສະຕາດເຄື່ອງຈັກກາຊວນ (ກະແສວົງຈອນສັ້ນສູງ) | 5% DOD | > 10000 ຄັ້ງ | 15+ ປີ |
OPzS ແບບຊຸ່ມຕ້ອງເຕີມນ້ຳທຸກໆ 3-6 ເດືອນ, ແຕ່ຄ່າບຳລຸງຮັກສາຖືກຊົດເຊີຍດ້ວຍອາຍຸຍາວກວ່າ 1.5-2 ເທົ່າ; ຈາກມຸມມອງຕົ້ນທຶນທັງໝົດ TCO, OPzS ດີກວ່າ OPzV ໃນສະຖານະການ UPS ໃຫຍ່ / ລົດໄຟ / ທາງທະເລ.
ການເພີ່ມໃນ v25: ການສາທິດລວມອາຍຸຮອບວຽນ ແລະ ຕົ້ນທຶນຮອບວົງຊີວິດ TCO (ລະບົບສຳຮອງ 48V 300Ah ທົ່ວໄປ, ຕົ້ນທຶນທັງໝົດໃນ 20 ປີ):
ລາຍການຕົ້ນທຶນ | OPzV | OPzS | AGM flat plate valve-regulated |
tubular gel valve-regulated (Chisen) | tubular flooded (Chisen) | ||
ຕົ້ນທຶນຊື້ເບື້ອງຕົ້ນ (ລວມການຕິດຕັ້ງ) | ປານກາງ (tubular gel) | ຕ່ຳກວ່າ (tubular flooded / ຂະບວນການແກ່) | ຕ່ຳທີ່ສຸດ (flat plate valve-regulated) |
ອາຍຸການອອກແບບ | 20+ ປີ (25°C float) | 20-25 ປີ (25°C float, ບຳລຸງເປັນປະຈຳ) | 8-12 ປີ (25°C float) |
ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ຕ້ອງປ່ຽນໃນ 20 ປີ | 0 ຄັ້ງ (ຊື້ຄັ້ງດຽວໃຊ້ຕະຫຼອດ) | 0 ຄັ້ງ (ບໍ່ຕ້ອງປ່ຽນໃນ 20 ປີຖ້າບຳລຸງດີ) | 1-2 ຄັ້ງ (ປະມານປີທີ່ 8 / ປີທີ່ 16) |
ຄ່າບຳລຸງຮັກສາປະຈຳປີ | ຕ່ຳຫຼາຍ (ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ, ແຕ່ເຮັດຄວາມສະອາດ) | ປານກາງ (ເຕີມນ້ຳ + ເຮັດຄວາມສະອາດທຸກໆ 3-6 ເດືອນ) | ປານກາງ (ຕິດຕາມແຮງດັນ + ເຮັດຄວາມສະອາດ) |
ຕົ້ນທຶນທັງໝົດ 20 ປີ (TCO) | ປານກາງ (ຊື້ປານກາງ + ບຳລຸງຕ່ຳ) | ຕ່ຳກວ່າ (ຊື້ຕ່ຳ + ບຳລຸງປານກາງ) | ສູງ (ຊື້ຕ່ຳ + ອາຍຸສັ້ນຕ້ອງປ່ຽນຫຼາຍຄັ້ງ) |
ບົດສະຫຼຸບຫຼັກສຳລັບ B2B: ໝໍ້ໄຟ tubular ມີຕົ້ນທຶນເບື້ອງຕົ້ນສູງກວ່າ AGM ແຜ່ນຮາບປະມານ 1.5-2 ເທົ່າ, ແຕ່ອາຍຸການໃຊ້ງານຍາວກວ່າ 2 ເທົ່າຂຶ້ນໄປ, ແລະ TCO 20 ປີຕ່ຳກວ່າ AGM 30-40%.
Chisen OPzS2-300 ແຮງດັນ float ມາດຕະຖານແມ່ນ 2.24V/cell (25°C), ແລະ ຕ້ອງການການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ float -3.3mV/°C/cell.
V_float (ອຸນຫະພູມຕົວຈິງ) = 2.24V + (-3.3mV/°C) × (ອຸນຫະພູມຕົວຈິງ - 25°C)
ອຸນຫະພູມສະພາບແວດລ້ອມ | ສູດການຄຳນວນ | ແຮງດັນ float ຫຼັງຊົດເຊີຍ |
25°C (ອ້າງອີງ) | 2.24V (ບໍ່ຊົດເຊີຍ) | 2.24V |
15°C | 2.24 + (-3.3mV × -10) | 2.27V |
35°C | 2.24 + (-3.3mV × 10) | 2.21V |
45°C | 2.24 + (-3.3mV × 20) | 2.17V |
55°C | 2.24 + (-3.3mV × 30) | 2.14V |
ແຮງດັນປະຈຸຮອບວຽນ (ແທນ equalize): 2.35-2.40V/cell (@25°C) ຊົດເຊີຍ -5mV/°C/cell, ກະແສສູງສຸດ 20A. ຈຸດປະສົງ: ການເຮັດວຽກແບບຮອບວຽນ (PV ແບບອິດສະຫຼະ, ການນຳໃຊ້ເປັນໄລຍະ).
ຂໍ້ກຳນົດຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງແຮງດັນ float: ±1% (±25mV); ການເກີນຊ່ວງນີ້ຈະເຮັດໃຫ້ອາຍຸໝໍ້ໄຟສັ້ນລົງຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ.
ກະແສ float: < 5mA/Ah (ສະເພັກ Chisen), ໝາຍຄວາມວ່າ ໝໍ້ໄຟ 300Ah ມີກະແສ float < 500mA.
Chisen OPzS2-300 ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກຕາມສະຖານະການ (ການຈັດປະເພດຕາມສະເພັກ): ຄາຍໄຟ -40°C ~ 60°C, ປະຈຸ -30°C ~ 55°C (ການປະຈຸເຂັ້ມງວດກວ່າການຄາຍໄຟ), ເກັບຮັກສາ -25°C ~ 45°C. ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກທີ່ດີທີ່ສຸດ 25°C (ຈຸດນິຍາມຄວາມຈຸທີ່ກຳນົດ).
ຜົນກະທົບຂອງອຸນຫະພູມຕໍ່ຄວາມຈຸ (ຕາຕະລາງທີ່ແມ່ນຍຳຂອງຄວາມຈຸທີ່ຖືກກະທົບຈາກອຸນຫະພູມຕາມສະເພັກ OPzS, ຄວາມຈຸ 10HR):
ອຸນຫະພູມສະພາບແວດລ້ອມ | ຄວາມຈຸ (10HR) | ຄຳແນະນຳການນຳໃຊ້ |
40°C | 108% | ຄວາມຈຸເພີ່ມເລັກນ້ອຍທີ່ອຸນຫະພູມສູງ (ການເຄື່ອນໄຫວຂອງໄອອອນນ້ຳຍ່ອຍຊຸ່ມຮຸນແຮງກວ່າ) |
25°C | 100% | ຈຸດອ້າງອີງຄວາມຈຸທີ່ກຳນົດ (ອາຍຸການອອກແບບ 20 ປີ) |
0°C | 85% | ຄວາມຈຸຫຼຸດ 15% ທີ່ອຸນຫະພູມຕ່ຳ |
-15°C | 65% | ຄວາມຈຸຫຼຸດ 35% ທີ່ອຸນຫະພູມຕ່ຳສຸດ (ຄວາມໜຽວຂອງນ້ຳຍ່ອຍເພີ່ມຂຶ້ນ) |
ໝໍ້ໄຟ OPzS ຊຸ່ມມີອາຍຸ float 20 ປີທີ່ອຸນຫະພູມມາດຕະຖານ 25°C; ອາຍຸ float ຫຼຸດເຄິ່ງໜຶ່ງທຸກໆອຸນຫະພູມເພີ່ມຂຶ້ນ 10°C (ກົດ Arrhenius). ໝາຍຄວາມວ່າ, 35°C ≈ 10 ປີ / 45°C ≈ 5 ປີ. ໝໍ້ໄຟຊຸ່ມມີຄວາມອ່ອນໄຫວຕໍ່ອຸນຫະພູມຫຼາຍກວ່າ OPzV valve-regulated (ການລະເຫີຍຂອງນ້ຳຍ່ອຍເລັ່ງ).
ຂໍ້ກຳນົດການນຳໃຊ້ທີ່ລະດັບຄວາມສູງ (GB/T 19638): ≤ 3000m ໃຊ້ງານປົກກະຕິໂດຍບໍ່ຕ້ອງການການຮັກສາພິເສດ; > 3000m, ຄວາມຈຸຫຼຸດ 8% ຕໍ່ຄວາມສູງ 1000m; ຄວາມສູງສຸດ (> 5000m) ຕ້ອງການການປັບແຕ່ງພິເສດ (ການປະທັບຕາຄວາມດັນຕ່ຳ + ຕົວເປືອກເສີມຄວາມແຂງແຮງ).
ຂໍ້ກຳນົດແຮງດັນ float ຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ: 25°C = 2.24V/cell / -3.3mV/°C/cell. ຂັ້ນຕອນການປະຈຸເພີ່ມເຕີມໃຊ້ການຊົດເຊີຍ -5mV/°C.
Chisen OPzS2-300 ອັດຕາການຄາຍໄຟເອງແມ່ນ 3%/ເດືອນ (ຄ່າວັດຕາມສະເພັກ CHISEN, ເກັບເຕັມໄຟທີ່ 20°C — ໝາຍເຫດ: ອຸດສາຫະກຳໂດຍທົ່ວໄປໃຊ້ 25°C ເປັນອ້າງອີງ, ສະເພັກໃຊ້ 20°C).
ເສັ້ນສະແດງຄຸນລັກສະນະການຄາຍໄຟເອງຕາມອຸນຫະພູມເກັບຮັກສາ (ວັດຕາມສະເພັກ CHISEN Self Discharge Characteristics):
ອຸນຫະພູມເກັບຮັກສາ | ຫຼັງ 6 ເດືອນ | ຫຼັງ 12 ເດືອນ | ຫຼັງ 18 ເດືອນ | ຫຼັງ 24 ເດືອນ |
ຄວາມຈຸທີ່ເຫຼືອ | ຄວາມຈຸທີ່ເຫຼືອ | ຄວາມຈຸທີ່ເຫຼືອ | ຄວາມຈຸທີ່ເຫຼືອ | |
10°C | ປະມານ 90% | ປະມານ 82% | ປະມານ 75% | ປະມານ 68% |
20°C | ປະມານ 82% | ປະມານ 70% | ຕ້ອງປະຈຸ | ຕ້ອງປະຈຸ |
30°C | ປະມານ 65% | ຕ້ອງປະຈຸ | ຕ້ອງປະຈຸ | ຕ້ອງປະຈຸ |
40°C | ປະມານ 48% | ຕ້ອງປະຈຸ | ຕ້ອງປະຈຸ | ຕ້ອງປະຈຸ |
ໄລຍະເກັບຮັກສາໄດ້ຕາມອຸນຫະພູມເກັບຮັກສາ (ໂດຍບໍ່ປະຈຸ): ທີ່ 20°C ເກັບໄດ້ 1 ປີ (OPzV) / 9-12 ເດືອນ (OPzS) ໂດຍຍັງເຫຼືອຄວາມຈຸ 65-75%; ທີ່ 25°C ເກັບໄດ້ 1 ປີ (OPzV) / 9-12 ເດືອນ (OPzS); ທີ່ 35°C ພຽງ 6-9 ເດືອນກ່ອນຕ້ອງປະຈຸ, ເຫຼືອ 60-70%; ທີ່ 45°C ພຽງ 3 ເດືອນກ່ອນຕ້ອງປະຈຸ, ເຫຼືອ 55-65%; ທີ່ 15°C ເກັບໄດ້ 18-24 ເດືອນໂດຍບໍ່ປະຈຸ, ເຫຼືອ 65% ຂຶ້ນໄປ; ທີ່ໜາວຈັດ -20°C ເກັບໄດ້ 24+ ເດືອນໂດຍບໍ່ປະຈຸ.
ຄຳແນະນຳການເກັບຮັກສາ: ເກັບເຕັມໄຟໃນສະພາບແວດລ້ອມແຫ້ງ, ມີການລະບາຍອາກາດທີ່ -25°C ~ 45°C, ຫຼີກເວັ້ນແສງແດດໂດຍກົງ, ສານລະລາຍອິນຊີ ແລະ ອາຍແກັສກັດກ່ອນ. ເຮັດການປະຈຸເພີ່ມ (boost charge) ທຸກໆ 3-6 ເດືອນ (ແຮງດັນຄົງທີ່ 2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS) ເປັນເວລາ 24 ຊົ່ວໂມງ). ໝໍ້ໄຟທີ່ເກັບເກີນ 12 ເດືອນຕ້ອງຜ່ານການທົດສອບຄວາມຈຸກ່ອນນຳກັບມາໃຊ້.
Chisen OPzS2-300 ກະແສປະຈຸສູງສຸດທີ່ແນະນຳ: 25A (ສູງສຸດທີ່ອະນຸຍາດ, ວັດຕາມສະເພັກ).
ຕາຕະລາງຄຳແນະນຳພາລາມິເຕີການປະຈຸ (IEC 60896 + GB/T 19638):
ຂັ້ນຕອນການປະຈຸ | ແຮງດັນ (25°C) | ຂີດຈຳກັດກະແສ | ສະຖານະການນຳໃຊ້ |
Float | 2.25-2.27V/cell (OPzV) / 2.24V/cell (OPzS) | < 5mA/Ah (≈0.5A) | ໄຟສຳຮອງ / ສຳຮອງ float |
Equalize | 2.30-2.35V/cell (OPzV) / 2.35-2.40V/cell (OPzS) | ≤ 0.25C10 A | ເດືອນລະຄັ້ງ / ປະຈຸເຊລທີ່ຕາມຫຼັງ |
ປະຈຸຮອບວຽນ | 2.35-2.40V/cell | ≤ 0.20C10 A | ກັກເກັບພະລັງງານ PV / ຮອບວຽນເລິກ |
Boost (ແສງຕາເວັນ) | 2.35V±0.005V/cell | ≤ 0.20C10 A | ກັກເກັບພະລັງງານແສງຕາເວັນ/ລົມ (ປະຈຸສຸກເສີນ) |
ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມການປະຈຸ: ແຮງດັນປະຈຸຕາມແຮງດັນ float, ຊົດເຊີຍ -3.3mV/°C/cell (float / equalize ຊົດເຊີຍອິດສະຫຼະ -5mV/°C/cell).
ການຕັດສິນການປະຈຸສຳເລັດ: ຖືວ່າໝໍ້ໄຟເຕັມເມື່ອກະແສປະຈຸຫຼຸດຕ່ຳກວ່າ 0.5% C10.
ກະແສຄາຍໄຟ I(A) | ແຮງດັນສິ້ນສຸດ Vpc | ສະຖານະການນຳໃຊ້ |
I < 0.05C | ≥ 1.90Vpc | ການຄາຍໄຟໄລຍະຍາວກະແສນ້ອຍຫຼາຍ (ຕິດຕາມສຳຮອງ) |
0.05C ≤ I < 0.08C | ≥ 1.85Vpc | ສຳຮອງ float ກະແສນ້ອຍ |
0.08C ≤ I < 0.2C | ≥ 1.80Vpc | ການຄາຍໄຟມາດຕະຖານ 10HR |
0.2C ≤ I < 0.6C | ≥ 1.75Vpc | ການຄາຍໄຟກະແສປານກາງ 5HR |
0.6C ≤ I < 1.0C | ≥ 1.70Vpc | ການຄາຍໄຟກະແສສູງ 1HR |
1.0C ≤ I < 2.0C | ≥ 1.60Vpc | ການຄາຍໄຟພຸ້ນພະລັງງານສູງ |
Chisen OPzS2-300 ຮອງຮັບການບໍລິການປັບແຕ່ງແບບ one-stop OEM / ODM. ການປັບແຕ່ງທັງໝົດບໍ່ກະທົບຕໍ່ປະສິດທິພາບຕາມມາດຕະຖານສະເພັກ.
ການປັບແຕ່ງສີຕົວເປືອກ
ຕົວເປືອກ ABS ປັບແຕ່ງຕາມລະຫັດສີ Pantone ຂອງລູກຄ້າ (ສີມາດຕະຖານຂາວເທົາ + ແດງ/ຟ້າ/ຂຽວ/ເຫຼືອງ/ສົ້ມ + ສີທີ່ລູກຄ້າກຳນົດ)
ການພິມສາກໄໝ LOGO
ພິມ LOGO ລູກຄ້າໃສ່ຕົວເປືອກ (ບໍ່ຈຳກັດພາສາ, ສາມາດປັບແຕ່ງໄດ້ທຸກພາສາ)
ການມາກດ້ວຍເລເຊີ
ມາກເລເຊີດ້ານຂ້າງຝາປິດໝໍ້ໄຟ (ຮຸ່ນ / ເລກລຳດັບ / ວັນທີຜະລິດ / ລະຫັດລູກຄ້າ / ບາໂຄດ)
ການຫຸ້ມຫໍ່ກ່ອງສີ / ກ່ອງກາງ
ກ່ອງສີມາດຕະຖານ + ກ່ອງນອກກາງ, ປັບແຕ່ງ Logo / ສີ / ບາໂຄດ / ປ້າຍກັນປອມໄດ້
ການປັບແຕ່ງປ້າຍ
ຈັດພິມປ້າຍໝໍ້ໄຟຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງລູກຄ້າ (ບໍ່ຈຳກັດພາສາ, ສາມາດປັບແຕ່ງໄດ້ທຸກພາສາ)
ການປ່ຽນຂົ້ວຕໍ່
Φ16-M6 / Φ20-M8 / Φ24-M10 ສາມທາງເລືອກ (ມາດຕະຖານ Φ20-M8)
ການອັບເກຣດການປະທັບຕາຂົ້ວ
ມາດຕະຖານ + ໂຄງສ້າງປະທັບຕາ 3 ຊັ້ນ + ກັ່ນກົດກັນລະເບີດ (OPzS ມີທາງເລືອກຝາອັດກັນກົດ)
ລາຍງານການທົດສອບພາກສ່ວນທີສາມ
ທາງເລືອກ SGS / TUV / BV ການກວດກາກ່ອນຂົນສົ່ງ + ລາຍງານການທົດສອບ IEC 60896 ຄົບຊຸດ
ຂໍ້ມູນ MOQ ແລະ ໄລຍະເວລາຜະລິດ: ຄຳສັ່ງຊື້ຕົວຢ່າງເລີ່ມແຕ່ 1 ໜ່ວຍ (ສອບຖາມທາງອີເມວ); ລະບົບນ້ອຍ 24 ໜ່ວຍ (ລະບົບ 24V 12 ເຊລ + 12 ອາໄຫຼ່) / 48 ໜ່ວຍ (ລະບົບ 48V 24 ເຊລ + 24 ອາໄຫຼ່); ລະບົບໃຫຍ່ 200+ ໜ່ວຍ (ການປະສົມແຮງດັນຫຼາຍແບບພ້ອມການປັບແຕ່ງ OEM ເຕັມຮູບແບບ). ລາຍລະອຽດໄລຍະເວລາຜະລິດ + ການຮັບປະກັນສະເພາະ, ກະລຸນາເບິ່ງຂໍ້ມູນຕິດຕໍ່ທ້າຍ.
FAQ Chisen OPzS2-300 (25 ລາຍການ). ແຕ່ລະລາຍການກວມເອົາຄຳຖາມຄວາມຖີ່ສູງທີ່ຖາມເລື້ອຍໆໂດຍວິສະວະກອນພາກສະໜາມອຸດສາຫະກຳ, ກວມພາລາມິເຕີດ້ານເທັກໂນໂລຊີ, ການເລືອກຂະໜາດ, ການສັ່ງຊື້, ການຂົນສົ່ງ ແລະ ການບໍລິການຫຼັງການຂາຍ.
ການຕັ້ງແຮງດັນ float ຂອງ OPzS2-300?
ແຮງດັນ float ມາດຕະຖານ 2.24V/cell @25°C, ຕ້ອງໃຊ້ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ -3.3mV/°C/cell (IEC 60896-11).
ອາຍຸຮອບວຽນຂອງ OPzS2-300?
1500-2500 ຄັ້ງ (80% DOD, 25°C), ອາຍຸສຳຮອງ float 20-25 ປີ. ການອອກແບບແຜ່ນບວກ tubular ແມ່ນຂໍ້ດີຫຼັກ (ສູງກວ່າ AGM ແຜ່ນຮາບ 1.5-2 ເທົ່າ).
ຊ່ວງອຸນຫະພູມເຮັດວຽກຂອງ OPzS2-300?
-40~60°C ຄາຍໄຟ / -30~55°C ປະຈຸ / -25~45°C ເກັບຮັກສາ (ດີທີ່ສຸດ 25°C). ແບບຊຸ່ມມີປະສິດທິພາບອຸນຫະພູມຕ່ຳດີກວ່າ valve-regulated (ການຮັກສາຄວາມຈຸທີ່ອຸນຫະພູມຕ່ຳສູງກວ່າ).
ອັດຕາການຄາຍໄຟເອງຂອງ OPzS2-300?
3%/ເດືອນ (ວັດຕາມສະເພັກ CHISEN, ເກັບເຕັມໄຟທີ່ 20°C), ສາມາດເກັບໄດ້ 9-12 ເດືອນໂດຍບໍ່ຕ້ອງປະຈຸ. ໝໍ້ໄຟຊຸ່ມມີການຄາຍໄຟເອງສູງກວ່າ valve-regulated ເລັກນ້ອຍເນື່ອງຈາກການລະເຫີຍຂອງກົດຊູນຟູຣິກ.
OPzS2-300 ແມ່ນໝໍ້ໄຟປະເພດໃດ?
ໝໍ້ໄຟກົດຕະກົ່ວ tubular ຊຸ່ມແບບເປີດ, ໂຄງສ້າງແຜ່ນບວກ tubular, ນ້ຳຍ່ອຍກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງແບບແຫຼວ, ການອອກແບບຝາອັດລະບາຍອາກາດແບບເປີດ.
ຄວາມແຕກຕ່າງລະຫວ່າງ OPzS2-300 ແລະ OPzV2-100?
OPzS ແມ່ນແບບຊຸ່ມເປີດຕ້ອງເຕີມນ້ຳເປັນປະຈຳ (ທຸກໆ 3-6 ເດືອນ), ແນະນຳຕິດຕັ້ງແບບຕັ້ງ; OPzV ແມ່ນ GEL valve-regulated ບໍ່ຕ້ອງບຳລຸງ (ຕິດຕັ້ງຕັ້ງ/ນອນ/ຂ້າງ, ຫ້າມຄວ່ຳ). OPzV ມີກະແສວົງຈອນສັ້ນສູງກວ່າ (1700A ທຽບກັບ 1500A), OPzS ມີຄວາມຕ້ານພາຍໃນຕ່ຳກວ່າເລັກນ້ອຍ (0.001 ທຽບກັບ 0.0011 Ohm), OPzS ລາຄາຖືກກວ່າ (ຂະບວນການແກ່).
ຄວາມຕ້ານພາຍໃນຂອງ OPzS2-300?
ປະມານ 0.95 mΩ ເມື່ອເຕັມໄຟ (25°C), ກະແສວົງຈອນສັ້ນປະມານ 1500A.
ວິທີການປະຈຸ OPzS2-300?
ແນະນຳແຮງດັນຄົງທີ່ກະແສຄົງທີ່ (CC-CV), float 2.24V / equalize 2.30-2.35V / ຮອບວຽນ 2.35-2.40V. ກະແສປະຈຸສູງສຸດ 25A.
ເງື່ອນໄຂການເກັບຮັກສາ OPzS2-300?
ສະພາບແວດລ້ອມແຫ້ງ, ມີລະບາຍອາກາດ -25°C ~ 45°C, ຫຼີກເວັ້ນການຮົ່ວ ຫຼື ແຊ່ແຂງຂອງນ້ຳຍ່ອຍ. ແນະນຳເກັບເຕັມໄຟ.
ມາດຕະຖານແຫ່ງຊາດໃດທີ່ນຳໃຊ້ກັບ OPzS2-300?
ເບິ່ງ §4 ສຳລັບລາຍການມາດຕະຖານທີ່ນຳໃຊ້ (6+ ມາດຕະຖານສາກົນ / ພາກພື້ນ / ອຸດສາຫະກຳ).
ນ້ຳໜັກຂອງ OPzS2-300?
9.0kg (19.8 lbs), ລວມນ້ຳຍ່ອຍ / ບໍ່ລວມນ້ຳຍ່ອຍຕາມຄວາມຕ້ອງການ; ບໍ່ລວມການຫຸ້ມຫໍ່ / ບໍ່ລວມຂົ້ວຕໍ່.
ຂະໜາດຂອງ OPzS2-300?
ຍາວ 103mm × ກວ້າງ 206mm × ສູງ 409mm (ວັດຕາມສະເພັກ CHISEN, ລວມຂົ້ວຕໍ່).
ແຮງບິດຂົ້ວຕໍ່ຂອງ OPzS2-300?
10-12 N·m (ຂົ້ວຕໍ່ແບບກ້ານເກັຽວ Φ20-M8).
ກະແສວົງຈອນສັ້ນຂອງ OPzS2-300?
ປະມານ 1500A (25°C ເຕັມໄຟ), ຕອບສະໜອງຂໍ້ກຳນົດການປ້ອງກັນວົງຈອນສັ້ນຂອງ UPS ໃຫຍ່.
ອາຍຸການອອກແບບ float ຂອງ OPzS2-300?
20-25 ປີ (25°C ແຮງດັນ float 2.24V, ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ -3.3mV/°C).
ວິທີເລືອກລະຫວ່າງ OPzS2-300 ແລະ AGM ແຜ່ນຮາບ?
ແຜ່ນບວກ tubular ອາຍຸຍາວກວ່າ (1500+ ຄັ້ງ ທຽບກັບ 500-1000 ຄັ້ງ), ເໝາະສຳລັບໂຄງການໄລຍະຍາວ / ສຳຮອງວິກິດ; AGM ແຜ່ນຮາບລາຄາຖືກກວ່າ, ເໝາະສຳລັບໄລຍະສັ້ນ / ງົບປະມານຈຳກັດ. ອ້າງອີງບົດ TCO §11.
ທິດທາງການຕິດຕັ້ງ OPzS2-300?
ຕ້ອງຕິດຕັ້ງແບບຕັ້ງ (ເພື່ອຫຼີກເວັ້ນການຮົ່ວຂອງນ້ຳຍ່ອຍ), ບໍ່ເໝາະສຳລັບພື້ນທີ່ຕູ້ຈຳກັດ. ແນະນຳຕູ້ ຫຼື ຊັ້ນວາງໝໍ້ໄຟໂດຍສະເພາະ.
ຄວາມຖີ່ການເຕີມນ້ຳຂອງ OPzS2-300?
ເຕີມທຸກໆ 3-6 ເດືອນ (ຂຶ້ນກັບອຸນຫະພູມສະພາບແວດລ້ອມ + ແຮງດັນປະຈຸ). ໃຊ້ນ້ຳ deionized ຫຼື ນ້ຳກັ່ນ.
ຄວາມຈຸຂອງ OPzS2-300 ຖືກກະທົບຈາກອຸນຫະພູມບໍ?
40°C = 108% / 25°C = 100% / 0°C = 85% / -15°C = 65% ຂອງຄວາມຈຸ (ອັດຕາການຄາຍໄຟ 10HR).
ຕ້ອງໃຊ້ເອກະສານໃດແດ່ສຳລັບການສົ່ງອອກ OPzS2-300?
ເອກະສານມາດຕະຖານ: ໃບເກັບສິນຄ້າ (packing list) + ໃບກຳກັບສິນຄ້າການຄ້າ (commercial invoice) + ໃບຢັ້ງຢືນແຫຼ່ງກຳເນີດ CO + MSDS + ການປະເມີນການຂົນສົ່ງ UN2794. ໃບຢັ້ງຢືນພິເສດປະເທດປາຍທາງ (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) ສາມາດຊ່ວຍເຫຼືອໄດ້ຕາມຄວາມຕ້ອງການ.
MOQ ຂອງ OPzS2-300?
ຕົວຢ່າງ 1 ໜ່ວຍ / ລະບົບ 24V 12 ເຊລ / ລະບົບ 48V 24 ເຊລ / ລະບົບ 110V 54 ເຊລ / ລະບົບ 220V 108 ເຊລ. ຈຳນວນຫຼາຍ 200+ ໜ່ວຍໄດ້ລາຄາຂາຍສົ່ງ.
ໄລຍະເວລາຜະລິດຂອງ OPzS2-300?
ກະລຸນາສົ່ງອີເມວຫາ sales@chisen.cn ເພື່ອຂໍລາຄາ (ໄລຍະເວລາຜະລິດປະເມີນຈາກຈຳນວນ + ປະເທດປາຍທາງ + ວັນທີຈັດສົ່ງທີ່ຄາດຫວັງ).
ການຮັບປະກັນຂອງ OPzS2-300?
ຮັບປະກັນພື້ນຖານ 24 ເດືອນ (ນັບແຕ່ການຕິດຕັ້ງ ແລະ ທົດລອງໃຊ້ງານ). ສາມາດຕໍ່ເປັນ 36 ເດືອນ ເຈລະຈາໄດ້ໃນການປະມູນ.
OPzS2-300 ຮອງຮັບການປັບແຕ່ງ OEM ບໍ?
ແມ່ນ, ການປັບແຕ່ງ one-stop OEM/ODM: ສີຕົວເປືອກ, LOGO ສາກໄໝ, ມາກເລເຊີ, ການຫຸ້ມຫໍ່ກ່ອງສີ, ການປັບແຕ່ງປ້າຍ, ການປ່ຽນຂົ້ວຕໍ່. MOQ 50-100 ໜ່ວຍ.
ລາຄາ OPzS2-300 ລວມຄ່າຂົນສົ່ງບໍ?
ລາຄາໂຮງງານ EXW; ຄ່າຂົນສົ່ງທາງທະເລອ້າງຕາມທ່າປາຍທາງ (FOB/CIF/DDP ເລືອກໄດ້). ກະລຸນາຕິດຕໍ່ sales@chisen.cn ເພື່ອຂໍລາຄາ.
Chisen OPzS2-300 ຄຳແນະນຳການໃຊ້ງານປະຈຳວັນ + ການບຳລຸງຮັກສາ (ຄູ່ມືພາກປະຕິບັດສຳລັບວິສະວະກອນ). ການປະຕິບັດຕາມຂໍ້ກຳນົດເຫຼົ່ານີ້ສາມາດຍືດອາຍຸໝໍ້ໄຟໄດ້ຢ່າງຫຼວງຫຼາຍເຖິງ 20+ ປີ:
1. ການເລືອກເຄື່ອງປະຈຸ: ຕ້ອງໃຊ້ເຄື່ອງປະຈຸອັດສະລິຍະລະດັບອຸດສາຫະກຳ (ມີຟັງຊັນ desulfation ແບບພຸ້ນ, ກົງກັບແຮງດັນລະບົບ 12V/24V/48V); float 2.24V/cell (25°C) + ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ -3.3mV/°C/cell; equalize 2.35-2.40V/cell (ເດືອນລະຄັ້ງ, < 24 ຊົ່ວໂມງ); ກະແສປະຈຸສູງສຸດ 25A (ຕາມຄ່າວັດຕາມສະເພັກ PDF, ໃຊ້ກັບການຈຳກັດກະແສ) ເພື່ອຫຼີກເວັ້ນການກະທົບກະແສສູງຕໍ່ແຜ່ນໄຟ.
2. ສະພາບແວດລ້ອມການຕິດຕັ້ງ: ການຕິດຕັ້ງໃນຕູ້ / ຊັ້ນວາງໝໍ້ໄຟ, ສູງຈາກພື້ນ ≥ 100mm (ປ້ອງກັນຄວາມຊຸ່ມ), ຫ່າງຈາກຝາ ≥ 50mm (ລະບາຍຄວາມຮ້ອນ); ອຸນຫະພູມເຮັດວຽກ -40°C ~ 60°C (ຄາຍໄຟ) / -30°C ~ 55°C (ປະຈຸ); ຕ້ອງມີການລະບາຍອາກາດບັງຄັບເມື່ອສູງກວ່າ 45°C; ລະດັບຄວາມສູງ > 3000m, ຄວາມຈຸຫຼຸດ 8% ຕໍ່ 1000m (GB/T 19638); ຮັກສາໄລຍະຫ່າງຈາກແຫຼ່ງຄວາມຮ້ອນ + ແສງແດດໂດຍກົງ + ອາຍແກັສກັດກ່ອນ.
3. ການກວດກາເປັນປະຈຳ (ປະຈຳອາທິດ / ປະຈຳເດືອນສຳລັບສະຖານທີ່ຫ່າງໄກ): ກວດແຮງບິດການເຊື່ອມຕໍ່ຂົ້ວ 10-12 N·m, ບໍ່ມີການວ່າງ / ອອກຊິເດຊັນ / ຮ້ອນເກີນ (ການວັດອຸນຫະພູມອິນຟາເຣດ); ກວດຕົວເປືອກມີການໂບກ / ຮົ່ວ / ແຕກ (OPzS ຊຸ່ມ, ປົກກະຕິບໍ່ຮົ່ວ, ແຕ່ກວດລະດັບນ້ຳ); ຄ່າເບັ່ງບຽນແຮງດັນເຊລ < ±0.05V (ເຂົ້າສະພາບ equalize ຖ້າເກີນ); ຄວາມແຕກຕ່າງອຸນຫະພູມຕົວເປືອກກັບສະພາບແວດລ້ອມ < 5°C (ກວດການເຊື່ອມຕໍ່ / ການປະຈຸ ຖ້າເກີນ); ກວດລະດັບນ້ຳຍ່ອຍ ແລະ ຄວາມຖ່ວງສະເພາະທຸກໆ 3-6 ເດືອນ.
4. ຂໍ້ກຳນົດການເກັບຮັກສາໄລຍະຍາວ: ເກັບເຕັມໄຟທີ່ -25°C ~ 45°C ສະພາບແວດລ້ອມແຫ້ງ, ມີລະບາຍອາກາດ (ຫຼີກເວັ້ນແສງແດດໂດຍກົງ); ປະຈຸເພີ່ມທຸກໆ 3-6 ເດືອນ (ແຮງດັນຄົງທີ່ 2.24V/cell × 24 ຊົ່ວໂມງ); ອັດຕາການຄາຍໄຟເອງ 3%/ເດືອນ (25°C), ຕ້ອງທົດສອບຄວາມຈຸກ່ອນນຳກັບມາໃຊ້ຖ້າບໍ່ໄດ້ປະຈຸ 9-12 ເດືອນ; ໝໍ້ໄຟທີ່ເກັບເກີນ 2 ປີແນະນຳໃຫ້ໃຊ້ແບບຫຼຸດຄ່າ.
5. ການແກ້ໄຂບັນຫາ: ຄວາມຈຸຫຼຸດ > 20% (ທຽບກັບຄ່າກຳນົດ) — ປະຈຸ equalize 24 ຊົ່ວໂມງເພື່ອຊ່ອມແຊມ, ປ່ຽນໃໝ່ຖ້າບໍ່ມີຜົນ; ແຮງດັນ float ຜິດປົກກະຕິ (> 2.4V ຫຼື < 2.2V/cell) — ກວດເຄື່ອງປະຈຸ + ການຊົດເຊີຍອຸນຫະພູມ; ໂບກ / ຮົ່ວ / ມີກິ່ນ — ຢຸດໃຊ້ທັນທີ, ຕິດຕໍ່ບໍລິການຫຼັງການຂາຍ CHISEN; ວົງຈອນສັ້ນ / ຕໍ່ຂົ້ວຜິດ — ກວດຟິວ + ເຄື່ອງໝາຍຂົ້ວ (ບວກແດງ, ລົບດຳ); ຄວາມຖ່ວງສະເພາະນ້ຳຍ່ອຍ < 1.20 — ເຕີມນ້ຳກັ່ນ.
6. ການເປີດໃຊ້ງານສຳລັບໝໍ້ໄຟໃໝ່ / ທີ່ພັກໄວ້ດົນ: ໝໍ້ໄຟໃໝ່ຈາກໂຮງງານ — ກ່ອນອື່ນກວດລະດັບນ້ຳຍ່ອຍ + ຄວາມຖ່ວງສະເພາະ, ເຕີມນ້ຳກັ່ນໃຫ້ເຖິງລະດັບມາດຕະຖານຖ້າຈຳເປັນ; ໝໍ້ໄຟພັກໄວ້ເກີນ 6 ເດືອນ: ກ່ອນອື່ນຄາຍໄຟກະແສນ້ອຍ 0.05C ເຖິງ 1.80V/cell, ແລ້ວປະຈຸຕາມເສັ້ນສະແດງການປະຈຸປົກກະຕິ; ຊຸດຕໍ່ອະນຸກົມ (48V / 110V / 220V) ຕ້ອງການ "ການປັບສົມດຸນກົງກັນຂອງເຊລ" ກ່ອນການເປີດໃຊ້ງານ ເພື່ອຮັບປະກັນຄ່າເບັ່ງບຽນແຮງດັນເຊລ < 0.05V.
7. ຂໍ້ຄວນລະວັງດ້ານຄວາມປອດໄພ: ຫຼີກເວັ້ນເຄື່ອງມືໂລຫະສຳຜັດຂົ້ວບວກ ແລະ ລົບພ້ອມກັນ (ກະແສວົງຈອນສັ້ນ 1500A ອັນຕະລາຍເຖິງຊີວິດ); ຫ້າມມີແປວໄຟເປີດໃນບໍລິເວນປະຈຸ (ການປະຈຸໝໍ້ໄຟກົດຕະກົ່ວຜະລິດອາຍໄຮໂດເຈນ, ມີຄວາມສ່ຽງລະເບີດກັບແປວໄຟເປີດ); ໃສ່ແວ່ນຕານິລະໄພ + ຖົງມືກັນກົດ (ນ້ຳຍ່ອຍມີກົດຊູນຟູຣິກເຈືອຈາງ; ຖ້າກະເດັນເຂົ້າຕາ ໃຫ້ລ້າງດ້ວຍນ້ຳສະອາດ 15 ນາທີ ແລະ ໄປພົບແພດ); ກຳຈັດໝໍ້ໄຟໝົດອາຍຸຕາມຂັ້ນຕອນສິນຄ້າອັນຕະລາຍ UN2794 (ຫ້າມແຍກຊິ້ນ ຫຼື ເຮັດໃຫ້ນ້ຳຍ່ອຍຮົ່ວ).
ໂຮງງານ CHISEN + ລະບົບການບໍລິການທົ່ວໂລກ (ເປັນຫຍັງຈຶ່ງເລືອກ Chisen).
1. ຂະໜາດໂຮງງານ: ຍີ່ຫໍ້ CHISEN ສ້າງຕັ້ງປີ 2002, ຊ່ຽວຊານໝໍ້ໄຟ tubular 20+ ປີ; ສາຍຜະລິດຕະພັນຄົບ 200+ ຮຸ່ນກວມ 2V / 6V / 8V / 12V ທຸກລະດັບແຮງດັນ, ຄວາມຈຸ 4Ah-3000Ah; ຮຸ່ນຫຼັກໃນສະຕັອກ 100,000+ ໜ່ວຍ (ຈັດສົ່ງທັນທີ).
2. ເຄືອຂ່າຍການບໍລິການທົ່ວໂລກ: ປະສົບການສົ່ງອອກໄປ 60+ ປະເທດ (ຈີນ / ອາຊີຕາເວັນອອກສຽງໃຕ້ / ເອີຣົບ / ອາຟຣິກາ / ຕາເວັນອອກກາງ / ອາເມລິກາລາຕິນ / ອາຊີກາງ / ໂອເຊອານີ); ໂຄງການອຸດສາຫະກຳໃນໂທລະຄົມ / ໄຟຟ້າ / ສູນຂໍ້ມູນ / PV / ລົດໄຟ; ການສະໜັບສະໜູນດ້ານເທັກນິກຫຼາຍພາສາ 7×24 (ອັງກິດ / ຈີນ / ແອັດສະປາຍ / ຝຣັ່ງ / ອາຣັບ / ລັດເຊຍ / ຫວຽດນາມ); ຕອບອີເມວພາຍໃນ 12 ຊົ່ວໂມງ / ລາຄາຄົບຊຸດພາຍໃນ 24 ຊົ່ວໂມງ / ຂໍ້ສະເໜີໂຄງການສັບຊ້ອນພາຍໃນ 48 ຊົ່ວໂມງ.
3. ການຄວບຄຸມຄຸນນະພາບ: ການຮັບຮອງສະໝັກຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງລູກຄ້າ (ລາຍການຮັບຮອງກຳນົດໂດຍລູກຄ້າ); ການກວດກາໂຮງງານ 100% ກ່ອນຈັດສົ່ງ (ການທົດສອບຄວາມຈຸ + ການທົດສອບຄວາມຕ້ານພາຍໃນ + ການທົດສອບແຮງດັນ + ການກວດກາຮູບລັກສະນະ); ການຄວບຄຸມຂະບວນການທາງສະຖິຕິ SPC ໃນຂະບວນການຫຼັກ (ການທາສານຫ້າມແຜ່ນ / ການປະກອບຊຸດ / ການສ້າງຕົວ / ການປະທັບຕາ); ການຮ່ວມມືກັບ SGS / TUV / BV / CTI ການກວດກາກ່ອນຂົນສົ່ງພາກສ່ວນທີສາມຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງລູກຄ້າ.
4. ການສະໜັບສະໜູນການສົ່ງອອກ: ເອກະສານດ່ານພາສີຈາກແຫຼ່ງທຳອິດ (ໃບກຳກັບສິນຄ້າການຄ້າ / ໃບເກັບສິນຄ້າ / ໃບຢັ້ງຢືນແຫຼ່ງກຳເນີດ CO / MSDS / ການປະເມີນການຂົນສົ່ງ UN2794 / ລາຍງານການທົດສອບ IEC 60896 ຄົບຊຸດ); ເອກະສານເທັກນິກຫຼາຍພາສາ (EN / CN / ES / FR / AR / RU); ການຊ່ວຍເຫຼືອການຮັບຮອງພິເສດປະເທດປາຍທາງຕາມຄວາມຕ້ອງການ: SONCAP (Nigeria) / PVOC (Kenya) / SASO (Saudi Arabia) / BIS (India) / ESMA (UAE).
5. ນະໂຍບາຍການຮ່ວມມືໄລຍະຍາວ: ຜູ້ປະສານງານດ້ານເທັກນິກໂດຍສະເພາະສຳລັບລູກຄ້າໄລຍະຍາວ; ຄູ່ຮ່ວມຍຸດທະສາດ OEM ສາມາດແບ່ງປັນໂອກາດການຂາຍ + ການສະໜັບສະໜູນການຝຶກອົບຮົມ.
6. ຄຳໝັ້ນສັນຍາດ້ານຄວາມຍືນຍົງ: ໝໍ້ໄຟກົດຕະກົ່ວສາມາດຣີໄຊເຄີນໄດ້; ການຮັບຮອງສະໝັກຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງລູກຄ້າ (ລາຍການຮັບຮອງກຳນົດໂດຍລູກຄ້າ); ການປະຕິບັດຕາມ RoHS / REACH / WEEE ຂອງ EU (ສົ່ງອອກໄປເອີຣົບໂດຍບໍ່ຈຳກັດ).
[CHISEN Battery] 20+ ປີທີ່ຊ່ຽວຊານການສົ່ງອອກໝໍ້ໄຟ tubular / ໄດ້ຮັບການຢັ້ງຢືນຈາກລູກຄ້າໃນ 60+ ປະເທດ.
ວິທີການຕິດຕໍ່:
1. ສອບຖາມທາງອີເມວ: sales@chisen.cn (ລາຄາຄົບຊຸດ + ຂໍ້ສະເໜີການເລືອກຂະໜາດພາຍໃນ 24 ຊົ່ວໂມງ)
2. ໂທ / WhatsApp: +86 131 6622 6999
3. ເວັບໄຊທ໌: https://www.chisen.cn