Прочит за 30 секунди: Chisen OPzV2-1200
• Модел и спецификации: Chisen OPzV2-1200 | 2V 1200Ah (C10) | Тръбна GEL VRLA батерия
• Технология: тръбна положителна плоча + нано гел електролит + клапанно-регулируемо уплътнение (стандарти, обхванати в §4)
• Основни предимства: цикъл на живот ≥ 1500 цикъла (80% DOD) / проектен експлоатационен живот в буферен режим 20+ години (25°C)
• Типични приложения: телекомуникационни базови станции (особено без надзор) + съхранение на енергия от PV/вятър + буферно зареждане в екстремни среди + външни шкафове
Chisen OPzV2-1200 е тръбна гел батерия с клапанно регулиране, 2V 1200Ah.
Технологична пътна карта: тръбна положителна плоча + нано гел електролит + клапанно-регулируема запечатана структура (стандарти, обхванати в §4).
Сценарии на приложение: OPzV2-1200 е клетка от 2V. 24 клетки последователно образуват система 48V / 54 клетки последователно образуват система 108V (съвместима с 110V) / 108 клетки последователно образуват система 216V (съвместима с 220V) / 190 клетки последователно образуват трифазна DC система 380V.
Области на приложение: телекомуникации / възобновяема енергия / екстремни среди (подходяща за циклично използване).
|
Предимство
|
Техническа реализация
|
Полза за клиента
|
|
Структура с тръбна положителна плоча
|
Тръбна положителна плоча + нано гел електролит + клапанно-регулируем запечатан дизайн
|
Цикъл на живот 1500+ цикъла (80% DOD)
|
|
Проектен живот в буферен режим 20+ години
|
Буферно напрежение 2.25-2.27V/клетка при 25°C (с температурна компенсация -3.3mV/°C)
|
Годишна степен на откази < 0.5%
|
|
Без поддръжка + безопасност
|
Клапанно-регулируема запечатана структура, без необходимост от доливане на вода; интегриран взривозащитен предпазен клапан с филтър за киселина
|
Подходяща за обекти без надзор (базови станции, острови, гранични постове)
|
|
Покритие на множество стандарти
|
7 международни/регионални/индустриални стандарта (виж §4)
|
Продаваемост в 60+ държави
|
Марката Chisen CHISEN е основана през 2002 г., специализирана в тръбни батерии от 20+ години, изнася в 60+ държави, снабдява индустриални клиенти в секторите телекомуникации / енергетика / центрове за данни / PV / железопътен транспорт / медицина.
Таблицата по-долу е бърза справка за основните спецификации на OPzV2-1200 (подробни стандарти в §4, сценарии на приложение в §7, подробности за буферното напрежение в §12).
|
Параметър
|
Стойност
|
Стандарт / Бележка
|
|
Номинално напрежение
|
2V(DC)
|
|
|
Номинален капацитет
|
1200Ah(C₁₀)
|
|
|
Модел
|
OPzV2-1200
|
|
|
Серия
|
管式胶体阀控蓄电池(Tubula r GEL VRLA Battery)
|
|
|
Приложими стандарти
|
IEC 60896 + DIN 40472 + GB/T 19638 等 7 项(详见 §4)
|
|
|
Размери (Д×Ш×В)
|
275 × 210 × 646 mm
|
|
|
Обща височина (с клеми)
|
681 mm
|
|
|
Тегло на батерията (с електролит)
|
82.0kg(180.8 lbs,规格书 实测)
|
|
|
Тип на клемите
|
Φ20-M8
|
|
|
Момент на затягане на клемите
|
10-12 N·m
|
|
|
Работна температура (разреждане)
|
-40°C ~ 65°C
|
|
|
Работна температура (зареждане)
|
-30°C ~ 65°C
|
|
|
Работна температура (съхранение)
|
-25°C ~ 45°C
|
|
|
Буферно напрежение
|
2.25-2.27V/cell (25°C)
|
|
|
Температурна компенсация на буферното напрежение
|
-3.3mV/°C/cell
|
|
|
Напрежение на изравнително зареждане
|
2.30-2.35V/cell (25°C)
|
|
|
Температурна компенсация на изравнителното зареждане
|
-5mV/°C/cell
|
|
|
Напрежение на циклично зареждане
|
2.35-2.40V/cell (25°C)
|
|
|
Максимален заряден ток
|
240A
|
|
|
Максимален разряден ток (5s)
|
2500A
|
|
|
Степен на саморазреждане
|
2% / 月(可搁置 1 年无需充电,25°C)
|
|
|
Вътрешно съпротивление (напълно заредена / 25°C)
|
0.46 mΩ
|
|
|
Ток на късо съединение
|
6400A
|
|
|
Цикличен живот
|
≥ 1500 次(放电深度 80%)
|
|
|
Проектен буферен живот
|
20+ 年(25°C)
|
|
|
Транспорт / морски превоз
|
IMDG Class 8 / UN2794 / MSDS
|
|
|
Сертификати
|
按客户需求合作办理(详见 §4)
|
|
Именуването на модела Chisen OPzV2-1200 следва германския стандарт DIN 40472 (тръбен клапанно-регулируем гел) + международните правила за именуване по IEC 60896. OPz е съкращение на немската дума „Ortsfeste Panzerplatten", което означава „стационарна тръбна бронирана плоча".
Сравнителна таблица на значението на буквите OPzV / OPzS (дефиниция по DIN 40472):
|
Буква
|
Пълно немско име / значение
|
Техническо значение
|
|
OPz
|
Ortsfeste Panzerplatten / стационарна тръбна бронирана плоча
|
Положителна плоча = тръбна плоча
|
|
V
|
V = Valve Regulated / V = Vented
|
Клапанно-регулируемо уплътнение / GEL
|
|
2
|
Напрежение на клетката 2V
|
48V = 24 клетки / 110V = 54 клетки / 220V = 108 клетки последователно
|
|
100
|
Капацитет 1200Ah (C10 / 10-часов режим)
|
Разреждане до 1.80V/клетка при 10-часов режим
|
Chisen OPzV2-1200 отговаря на следните 7 международни / регионални / индустриални стандарта (основа за проектиране на продукта). Съответствие със стандартите = съответствие за продажби + митническо оформяне + успешно преминаване на тръжни процедури.
|
Стандарт
|
Номер
|
Обхват на приложение
|
|
Международен IEC
|
IEC 60896-21/22:2004
|
Стационарни клапанно-регулируеми батерии - методи за изпитване + размери / клеми / маркировка
|
|
Международен IEC
|
IEC 61427
|
Акумулатори за съхранение на енергия от PV (строго изискване за тръжни процедури за соларни проекти)
|
|
Германски DIN
|
DIN 40472:2015
|
Тръбни клапанно-регулируеми батерии (златен стандарт)
|
|
Китайски национален стандарт
|
GB/T 19638.1-2014
|
Стационарни клапанно-регулируеми батерии (съответствие за пазарни продажби)
|
|
Китайски телеком
|
YD/T 1360
|
Резервно захранване за телеком оператори (задължително за търгове)
|
|
Европейски
|
Eurobat Long Life
|
Европейска класификация на живота на батериите (> 12 години в буферен режим)
|
|
Великобритания / Северна Америка
|
BS 6290 Part 4 / UL 1989
|
Пазар за резервно захранване във Великобритания / Северна Америка
|
Забележка: сертификати за инспекция от трети страни / специални сертификати за страната на местоназначение (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) могат да бъдат организирани според изискванията на клиента (подкрепени от водещи агенции като SGS / TUV / BV / CTI).
Дизайн на физическата структура на Chisen OPzV2-1200 (тръбната положителна плоча е ядрото; цикълът на живот е 1.5-2 пъти по-висок от този на батериите с плоски плочи):
|
Компонент
|
Материал / Спецификация
|
Описание
|
|
Положителна решетка
|
Леена под налягане тръбна решетка, сплав Pb-Ca
|
Фибростъклена тръба обвива положителния активен материал (PbO2)
|
|
Отрицателна решетка
|
Радиална отрицателна решетка, сплав Pb-Ca
|
Подобрява използването на активния материал
|
|
Сепаратор
|
Вносен композитен сепаратор от PVC
|
Ниско съпротивление / висока порьозност / устойчив на стареене
|
|
Електролит
|
Високочист нано гел електролит
|
SiO2 пирогенен гел + H2SO4
|
|
Контейнер
|
Високоякостна ABS пластмаса
|
Клас на огнеустойчивост UL94 V-0
|
|
Капак
|
Високоякостна ABS смола
|
Запечатан / огнеустойчив
|
|
Уплътнение на клемата
|
Тройна уплътнителна структура
|
Епоксид + гумен пръстен + пръстен против изтичане
|
|
Предпазен клапан
|
Интегриран взривозащитен / филтър за киселина
|
Автоматично регулиране на налягането (0.1-0.2 MPa)
|
Непрозрачен контейнер OPzV: проверка на място чрез напрежение на клемите + инфрачервено измерване на температурата (без необходимост от отваряне на капака)
Серия Chisen OPzV — 18 модела от 100Ah до 3000Ah (тръбен гел с клапанно регулиране / Tubular GEL VRLA). Всички отговарят на стандартите IEC 60896-21/22 + DIN 40472 + GB/T 19638.1-2014. Моделите от една и съща серия могат гъвкаво да се свързват последователно, за да образуват различни напрежителни системи (48V = 24 клетки / 110V = 54 клетки / 220V = 108 клетки / 380V = 190 клетки).
|
Показател
|
OPzV (Tubular GEL VRLA)
|
OPzS (Tubular Flooded)
|
|
Електролит
|
Гел на основата на нано силициев диоксид (фиксиран, нетекящ)
|
Разредена сярна киселина 1.24 g/cm3 (течна)
|
|
Положителна плоча
|
Леена под налягане тръбна (сплав Pb-Ca)
|
Леена под налягане тръбна (сплав Pb-Sb с ниско съдържание на антимон)
|
|
Приложим DIN стандарт
|
DIN 40472:2015 (тръбен клапанно-регулируем)
|
DIN 40736-1:1985 (тръбен залят)
|
|
Контейнер
|
Огнеустойчив ABS UL94 V-0 (непрозрачен)
|
Прозрачна пластмаса SAN (видимо ниво на течността)
|
|
Ток на късо съединение (100Ah)
|
1700 A
|
1500 A
|
|
Вътрешно съпротивление (20°C)
|
0.0011 Ohm (1.1 mΩ)
|
0.001 Ohm (1.0 mΩ)
|
|
Макс. ток на зареждане
|
30 A (0.30C10)
|
20 A (0.20C10)
|
|
Степен на саморазреждане (20°C, напълно заредена)
|
2%/месец
|
3%/месец
|
|
Буферно напрежение (25°C)
|
2.25-2.27V/клетка
|
2.24V/клетка
|
|
Уравнително напрежение (25°C)
|
2.30-2.35V/клетка
|
2.35-2.40V/клетка
|
II. Адаптивност към околната среда (4 реда):
|
Параметър/измерение
|
OPzV GEL клапанно-регулируема
|
OPzS залята
|
|
Работна температура (разреждане)
|
-40°C ~ 65°C (гелът издържа на висока температура)
|
-40°C ~ 60°C
|
|
Работна температура (зареждане)
|
-30°C ~ 65°C
|
-30°C ~ 55°C
|
|
Капацитет - температура (40°C)
|
около 105%
|
108%
|
|
Капацитет - температура (-20°C)
|
около 55%
|
около 65% (приблизително)
|
III. Живот и цикличност (4 реда):
|
Параметър
|
OPzV GEL клапанно-регулирана
|
OPzS залята
|
|
Живот при плаващ заряд (25°C)
|
20+ години
|
20+ години (изисква периодично доливане)
|
|
Живот при плаващ заряд (30°C)
|
около 10 години
|
8-10 години
|
|
Цикличен живот (DOD 80%)
|
≥ 1500 цикъла
|
1500-2500 цикъла
|
|
Цикличен живот (DOD 50%)
|
2200+ цикъла
|
2500-4000 цикъла
|
IV. Поддръжка и монтаж (4 реда):
|
Параметър
|
OPzV GEL клапанно-регулирана
|
OPzS залята
|
|
Доливане на вода
|
Без поддръжка (не е необходимо доливане)
|
Доливане на всеки 3-6 месеца (дестилирана вода)
|
|
Емисия на киселинна мъгла
|
Минимална (клапанно-регулирана запечатана + киселинен филтър)
|
Повече (залята + филтърен вентилационен отвор)
|
|
Ориентация при монтаж
|
Вертикално / хоризонтално / настрани (не обърнато)
|
Трябва да е вертикално (електролитът би изтекъл)
|
|
Инспекция на място
|
Не е възможна (непрозрачен контейнер)
|
Възможна (прозрачен контейнер за проверка на нивото на течността / плочите)
|
V. Търговски аспекти и вземане на решение (4 реда):
|
Параметър
|
OPzV GEL клапанно-регулирана
|
OPzS залята
|
|
Цена на покупка (относителна)
|
По-висока (+15-25% спрямо OPzS)
|
По-ниска (зряла технология)
|
|
Разходи за поддръжка (20 години)
|
Много ниски (без поддръжка)
|
Средни (труд + дестилирана вода)
|
|
TCO (20 години)
|
Средни (по-висока покупка + ниска поддръжка)
|
Ниски (по-ниска покупка + средна поддръжка)
|
|
Стойност при рециклиране
|
Висока (оловото е рециклируемо)
|
Висока (оловото е рециклируемо)
|
VI. Извод за избор (ако ви е важно X → изберете Y):
|
Притеснение / сценарий на приложение
|
Препоръчан избор
|
Причина
|
|
Необслужвани / отдалечени / островни / гранични базови станции
|
OPzV
|
Без поддръжка + вертикален/хоризонтален/страничен монтаж + клапанно-регулирано запечатване (40% икономия на O&M)
|
|
Тропически / пустинни / помещения с екстремно висока температура (>45°C продължително)
|
OPzV
|
Гелът издържа на висока температура (заряд -30~65°C спрямо OPzS -30~55°C)
|
|
Приложения с дълбок цикъл (PV ежедневно 1 цикъл при 80% DOD)
|
OPzS
|
50% по-дълъг цикличен живот (2500 срещу 1500 цикъла)
|
|
Големи UPS центрове за данни (>500 kVA висок ток)
|
OPzS
|
Дълъг живот при дълбок цикъл (1500-2500 цикъла) + голям капацитет (2000+ Ah) намалява броя на последователните клетки
|
|
Мобилно оборудване / наклонен монтаж / автомобилни акумулатори
|
OPzV
|
Вертикален/хоризонтален/страничен монтаж (клапанно-регулиран, без изтичане)
|
|
Прозрачна инспекция / поддръжка на място (обслужвани помещения с редовни обходи)
|
OPzS
|
SAN прозрачен контейнер + филтърен вентилационен отвор (видима поддръжка + филтрация на киселинната мъгла)
|
Сравнение на трите типа оловно-киселинни акумулатори Chisen OPzV / OPzS / AGM при сценарии за мащабно промишлено съхранение на енергия и резервно захранване, с препоръки за избор:
Таблица за избор (ако приложението ви е X → препоръчан Y): UPS в център за данни / 5G базова станция / PV съхранение на енергия / необслужвано / отдалечено разполагане → OPzV (тръбна гелова клапанно-регулирана, без поддръжка + вертикален/хоризонтален/страничен монтаж). Голям UPS в център за данни (>500 kVA) / железопътна сигнализация / аварийно осветление / главно корабно управление / обслужвани помещения → OPzS (залят тип с по-дълъг живот + по-ниска цена + по-висок ток на късо съединение). Автомобилен старт / е-велосипеди / мотоциклети / малък UPS / кратък резерв (<30 min) → AGM с плоска плоча (най-ниска цена).
|
Критерий за сравнение
|
OPzV (тръбна гелова клапанно-регулирана)
|
OPzS (тръбна залята)
|
AGM (клапанно-регулирана с плоска плоча)
|
|
Структура на положителната плоча
|
Тръбна
|
Тръбна
|
Плоска плоча
|
|
Електролит
|
Нано гел (GEL)
|
Разредена сярна киселина (залята)
|
AGM фибростъкло
|
|
Клапанно-регулирана
|
Да (запечатана)
|
Не (отворена + вентилация)
|
Да (запечатана)
|
|
Без поддръжка
|
Без поддръжка
|
Изисква доливане (3-6 месеца)
|
Без поддръжка
|
|
Цикличен живот (80% DOD)
|
≥ 1500 цикъла
|
1500-2500 цикъла
|
500-1000 цикъла
|
|
Способност за разряд с висок ток
|
Силна (1500-1700A)
|
Средна (1500-1600A)
|
Средна (800-1500A)
|
|
Ориентация при монтаж
|
Вертикално/хоризонтално/настрани
|
Трябва да е вертикално
|
Вертикално/хоризонтално/настрани
|
|
Типични приложения
|
UPS / базова станция / PV / необслужвани
|
Голям UPS / железопътен транспорт / кораб / аварийно
|
Автомобилен старт / малък UPS / е-велосипеди
|
|
Относителна цена
|
Средна
|
Ниска
|
Ниска
|
|
Екологично съответствие
|
RoHS / REACH / WEEE
|
RoHS / REACH / WEEE
|
RoHS / REACH / WEEE
|
Капацитет на акумулатора (Ah) = мощност на товара (W) × продължителност на резерва (h) ÷ напрежение на шината (V) ÷ ефективност на инвертора ÷ температурен коефициент
Където: ефективност на инвертора UPS 0.85 / DC товар 1.0; температурен коефициент 25°C = 1.0 / 35°C = 0.85 / 45°C = 0.70 (намаление при висока температура); препоръчва се марж от 20-30%.
Пример 1: телекомуникационна базова станция, 48V система, резерв 4-8h, след това превключване към генератор. Товар 1 kW, резерв 4h, шина 48V, ефективност 0.85, температура 25°C. Капацитет = 1000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 98Ah. Препоръка: OPzV2-1200 (24 клетки последователно за 48V), марж 2%.
Пример 2: PV съхранение, свързано към мрежата / изолирано, 5kW система, резерв 4h. Товар 5 kW, резерв 4h, шина 48V, ефективност 0.85, температура 25°C. Капацитет = 5000 × 4 ÷ 48 ÷ 0.85 ÷ 1.0 ≈ 490Ah. Препоръка: OPzV2-500 (24 клетки последователно за 48V), марж 2%.
Пример 3: 110V DC табло, резерв 10h. Товар 0.5 kW, резерв 10h, шина 110V, ефективност 1.0 (DC товар), температура 25°C. Капацитет = 500 × 10 ÷ 110 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 45Ah. Препоръка: OPzV2-1200 (54 клетки последователно за 108V), марж 100%.
Пример 4: 220V трифазно DC промишлено захранване, резерв 30 min при пълен товар. Товар 100 kW, резерв 0.5h, шина 220V, ефективност 1.0, температура 25°C. Капацитет = 100000 × 0.5 ÷ 220 ÷ 1.0 ÷ 1.0 ≈ 227Ah. Препоръка: OPzV2-250 (108 клетки последователно за 220V), марж 10%.
Повече последователни конфигурации (48V = 24 клетки / 110V = 54 клетки / 220V = 108 клетки / 380V = 190 клетки) са подробно описани в §7 сценарии на приложение.
Параметри за конфигурация на приложения със слънчева / вятърна система (измерени по спецификация на CHISEN, стр. 1):
|
Параметър
|
Зададена стойност
|
Описание
|
|
Изключване при пренапрежение
|
2.45 ± 0.01V/клетка @25°C
|
Изключване при пренапрежение (зареждането е завършено / слънчевият контролер изключва акумулатора)
|
|
Изравнително напрежение
|
2.40 ± 0.01V/клетка @25°C
|
Изравнително напрежение (периодично балансиране, на всеки 30-60 дни)
|
|
Напрежение на повторно свързване на масива
|
2.25 ± 0.005V/клетка @25°C
|
Напрежение на повторно свързване на слънчевия масив (повторно свързване след възстановяване от плаващ заряд)
|
|
Настройка на плаващото напрежение
|
2.27 ± 0.005V/клетка @25°C
|
Плаващо напрежение (устойчиво състояние на автономно PV захранване)
|
|
Аларма за ниско напрежение
|
1.95 ± 0.005V/клетка @25°C
|
Аларма за ниско напрежение (товарът е на път да се изключи)
|
|
Изключване при ниско напрежение
|
1.90 ± 0.005V/клетка @25°C
|
Изключване при ниско напрежение (товарът се изключва, за да се защити акумулаторът от прекомерен разряд)
|
|
Напрежение на повторно свързване на товара
|
2.09 ± 0.01V/клетка @25°C
|
Напрежение на повторно свързване на товара (повторно свързване след възстановяване от прекомерен разряд)
|
|
Температурен компенсационен коефициент
|
-3 ~ -5 mV/°C/клетка
|
Температурен компенсационен коефициент (плаващ -3.3mV, изравнителен -5mV)
|
Безплатно инженерно оразмеряване: изпратете „напрежение на системата + мощност на товара + продължителност на резерва + работна температура" на sales@chisen.cn, получете пълен Excel лист за оразмеряване + оферта в рамките на 24 часа.
Стъпка 1 Потвърдете напрежението на системата + броя на последователните клетки: телекомуникационна базова станция / PV / UPS / железопътен транспорт / медицински / морски → 24 клетки последователно (48V система) / 54 клетки (108V, съвместимо с 110V DC табла) / 108 клетки (216V, съвместимо с 220V промишлено захранване) / 190 клетки (380V трифазен DC UPS в център за данни).
Стъпка 2 Изберете капацитет: изчислете по формулата „капацитет на акумулатора = мощност на товара × продължителност на резерва ÷ напрежение на шината ÷ ефективност на инвертора ÷ температурен коефициент" → изберете най-близкия стандартен капацитет (100 / 200 / 300 / 500 / 1000 / 1500 / 2000 / 3000 Ah), запазете марж от 20-30%.
Стъпка 3 Проверете цикличния живот + типа на акумулатора: плаващ резерв (базова станция / UPS) → OPzV (без поддръжка, 20+ години); дълбок цикъл (PV ежедневен цикъл) → OPzV или OPzS (тръбна, ≥1500 цикъла); висок ток (UPS в център за данни > 500 kVA) → OPzS (късо съединение 1500A+).
Стъпка 4 Проверете размерите + теглото: OPzV2-1200 размери 103×206×390mm / тегло 13.2kg (вкл. електролит), OPzS2-100 размери 103×206×409mm / тегло 12.6kg (вкл. електролит); запазете ≥ 50mm разстояние за разсейване на топлината за шкафове / стелажи за акумулатори.
Стъпка 5 Изберете следпродажбено обслужване + сертификати: участие в търгове / митническо оформяне изисква съответните национални стандарти (вижте §4); препоръчва се CHISEN (марка с 20+ години + опит в износ в 60+ държави + съдействие за сертификати за страната на местоназначение при поискване).
Цикличният живот на Chisen OPzV2-1200 е ≥ 1500 цикъла (80% DOD, стандартни тестови условия IEC 60896-21, 25°C). Конструкцията на тръбната положителна плоча е основното предимство — при същия капацитет цикличният живот е 1.5-2x по-дълъг от този на акумулаторите с плоски плочи.
Сравнение на цикличния живот на тръбна срещу плоска положителна плоча (DIN 40472 + измерено):
|
Дълбочина на разряд (DOD)
|
Тръбна (Chisen OPzV/OPzS)
|
Плоска плоча (AGM)
|
Разлика в живота
|
|
80% DOD (дълбок цикъл)
|
1500-2500 цикъла
|
500-1000 цикъла
|
×1.5-2.5
|
|
50% DOD (среден цикъл)
|
2200-3500 цикъла
|
750-1500 цикъла
|
×2-3
|
|
30% DOD (плитък цикъл)
|
3500-6500 цикъла
|
1500-3000 цикъла
|
×2-3
|
|
Плаващ режим на готовност (без цикли)
|
20+ години (25°C)
|
10-15 години (25°C)
|
×1.5-2
|
|
Сценарий на приложение
|
Дълбочина на разряд
|
Брой цикли
|
Години на експлоатация
|
|
Телекомуникационна базова станция, резерв 4-8h, след това превключване към генератор
|
50% DOD
|
2200+ цикъла
|
6-7 години
|
|
PV съхранение, свързано към мрежата / изолирано (ежедневен дълбок цикъл)
|
80% DOD
|
1500+ цикъла
|
4+ години
|
|
UPS импулсен разряд с висок ток (резерв)
|
30% DOD
|
3500+ цикъла
|
10+ години
|
|
Плаващ режим на готовност (базова станция / ядрена EPS)
|
0% DOD
|
—
|
20+ години (25°C)
|
Принцип на работа на тръбната положителна плоча:
Фибростъклената тръба напълно обгръща положителния активен материал (PbO2), предотвратявайки отделянето и деформацията на активния материал, като по този начин удължава живота при дълбок цикъл. Това е основният конструктивен елемент на стандарта DIN 40472.
Прецизна крива на цикличния живот на Chisen OPzV спрямо DOD (измерено по спецификация на CHISEN, 25°C, 2.23V/клетка плаващ, тестови условия IEC 60896-21):
|
Дълбочина на разряд
|
Цикличен живот
|
Сценарий на приложение
|
Съответстващи години (1 цикъл на ден)
|
|
20% DOD
|
5500 цикъла
|
UPS импулсен разряд / често превключване на телекомуникационна базова станция
|
15+ години
|
|
30% DOD
|
4000 цикъла
|
Авариен плитък цикъл / частичен резерв
|
11+ години
|
|
50% DOD
|
2500 цикъла
|
Средно циклиране / слънчева изолирана система
|
7+ години
|
|
80% DOD
|
≥ 1500 цикъла (номинално)
|
Дълбок цикъл (номинално OPzV / измерено по спецификация 1300 цикъла)
|
3.5+ години
|
|
100% DOD
|
800 цикъла
|
Пълен разряд (аварийно състояние)
|
2+ години
|
допълнение v25: съвместна демонстрация на цикличния живот и разходите за жизнения цикъл TCO (типична 48V 1200Ah резервна система, 20-годишна обща цена на притежаване):
|
Разходна позиция
|
OPzV
|
OPzS
|
AGM клапанно-регулирана с плоска плоча
|
|
|
Тръбна гелова клапанно-регулирана (Chisen)
|
Тръбна залята (Chisen)
|
|
|
Първоначална цена на покупка (вкл. монтаж)
|
Средна (тръбна гелова)
|
По-ниска (тръбна залята / зрял процес)
|
Най-ниска (клапанно-регулирана с плоска плоча)
|
|
Проектен експлоатационен живот
|
20+ години (25°C плаващ)
|
20-25 години (25°C плаващ, с редовна поддръжка)
|
8-12 години (25°C плаващ)
|
|
Необходими замени за 20 години
|
0 пъти (купете веднъж, използвайте цял живот)
|
0 пъти (без замяна в продължение на 20 години при добра поддръжка)
|
1-2 пъти (около година 8 / година 16)
|
|
Годишни разходи за поддръжка
|
Много ниски (без поддръжка, само почистване)
|
Средни (доливане + почистване на всеки 3-6 месеца)
|
Средни (мониторинг на напрежението + почистване)
|
|
20-годишна обща цена на притежаване (TCO)
|
Средна (средна покупка + ниска поддръжка)
|
По-ниска (ниска покупка + средна поддръжка)
|
Висока (ниска покупка + кратък живот, изискващ множество замени)
|
B2B ключово заключение: тръбните батерии струват с около 1.5-2x повече първоначално от плоскопластинковите AGM, но издържат 2x+ по-дълго, а TCO за 20 години е с 30-40% по-нисък от AGM.
Стандартното напрежение на поддържащо зареждане на Chisen OPzV2-1200 е 2.25-2.27V/клетка (25°C, изравнително с независима компенсация от -5mV/°C) и изисква температурна компенсация на поддържащото зареждане от -3.3mV/°C/клетка.
Формула за температурна компенсация на напрежението на поддържащо зареждане (IEC 60896-21:2004):
V_float (actual temperature) = 2.27V + (-3.3mV/°C) × (actual temperature - 25°C)
|
Амбиентна температура
|
Изчислителна формула
|
Компенсирано напрежение на поддържащо зареждане
|
|
25°C (референтна)
|
2.27V (без компенсация)
|
2.25-2.27V
|
|
15°C
|
2.27 + (-3.3mV × -10)
|
2.30V
|
|
35°C
|
2.27 + (-3.3mV × 10)
|
2.24V
|
|
45°C
|
2.27 + (-3.3mV × 20)
|
2.20V
|
|
55°C
|
2.27 + (-3.3mV × 30)
|
2.17V
|
Изравнително напрежение (независима компенсация): 2.30-2.35V/клетка (@25°C) с компенсация -5mV/°C/клетка. Предназначение: презареждане на изоставащи клетки / веднъж месечно, след изравняване се връщайте на поддържащо зареждане.
Изискване за точност на напрежението на поддържащо зареждане: ±1% (±25mV); превишаването на този диапазон значително съкращава живота на батерията.
Ток на поддържащо зареждане: < 5mA/Ah (спецификация на Chisen), т.е. за батерия 1200Ah токът на поддържащо зареждане е < 500mA.
Работна температура на Chisen OPzV2-1200 по сценарий (класификация според спецификацията): разреждане -40°C ~ 65°C (геловият електролит има по-добра температурна устойчивост от течния), зареждане -30°C ~ 65°C (високотемпературната граница покрива приложения в тропически райони), съхранение -25°C ~ 45°C (най-строго условие за съхранение). Оптимална работна температура 25°C (точка на дефиниране на номиналния капацитет).
Влияние на температурата върху капацитета (измерено по кривата Капацитет спрямо Температура от спецификацията на OPzV, капацитет 10HR):
|
Амбиентна температура
|
Капацитет (10HR)
|
Препоръка за приложение
|
|
50°C
|
около 107%
|
Високотемпературна граница, животът значително намалява (животът се намалява наполовина за всеки 10°C над 30°C)
|
|
40°C
|
около 105%
|
Работа при висока температура, необходима е принудителна вентилация (живот около 5 години)
|
|
25°C
|
100%
|
Референтен номинален капацитет (проектен живот 20 години)
|
|
0°C
|
около 80%
|
Работа при ниска температура, леко намаление на капацитета
|
|
-20°C
|
около 55%
|
Работа при екстремно ниска температура, значителна загуба на капацитет (не е подходяща за разреждане с висок ток)
|
Влияние на температурата върху живота на поддържащо зареждане (измерено по кривата Температура спрямо Живот на поддържащо зареждане от спецификацията):
|
Работна температура
|
Живот на поддържащо зареждане
|
Приложим сценарий
|
|
20°C
|
около 22 години
|
Идеално сървърно помещение / подземна телекомуникационна станция / базова станция с климатичен контрол
|
|
25°C
|
20 години
|
Номинален живот (дефинирана точка в спецификацията)
|
|
30°C
|
около 10 години
|
Външен шкаф (без климатик), обмислете температурна компенсация + намаляване на натоварването
|
|
40°C
|
около 5 години
|
Сървърно помещение в пустиня / на плато (принудителна вентилация + засенчване)
|
|
50°C
|
около 2 години
|
Екстремни условия (не се препоръчва, живот на батерията < 3 години)
|
Изисквания за използване на голяма надморска височина (GB/T 19638): ≤ 3000m нормална употреба без специална обработка; > 3000m, капацитетът се намалява с 8% на всеки 1000m надморска височина; екстремно голяма надморска височина (> 5000m) изисква специална персонализация (уплътнение за ниско налягане + подсилен корпус).
Изискване за температурно компенсирано напрежение на поддържащо зареждане: 25°C = 2.25-2.27V/клетка / -3.3mV/°C/клетка. Етапите на зареждане допълнително използват компенсация от -5mV/°C.
Скоростта на саморазреждане на Chisen OPzV2-1200 е 2%/месец (измерена стойност от спецификацията на CHISEN, съхранявана напълно заредена при 20°C — забележка: индустрията обикновено използва 25°C като референция, а спецификацията използва 20°C).
Характеристична крива на саморазреждане според температурата на съхранение (измерено по раздел Self Discharge Characteristics от спецификацията на CHISEN):
|
Температура на съхранение
|
След 6 месеца
|
След 12 месеца
|
След 18 месеца
|
След 24 месеца
|
|
|
оставащ капацитет
|
оставащ капацитет
|
оставащ капацитет
|
оставащ капацитет
|
|
10°C
|
около 92%
|
около 85%
|
около 80%
|
около 75%
|
|
20°C
|
около 88%
|
около 78%
|
около 70%
|
около 60%
|
|
30°C
|
около 70%
|
около 50%
|
необходимо презареждане
|
необходимо презареждане
|
|
40°C
|
около 55%
|
необходимо презареждане
|
необходимо презареждане
|
необходимо презареждане
|
Продължителност на съхранение според температурата (без презареждане): при 20°C може да се съхранява 1 година (OPzV) / 9-12 месеца (OPzS) с 65-75% оставащ капацитет; при 25°C съхранение 1 година (OPzV) / 9-12 месеца (OPzS); при 35°C само 6-9 месеца преди да е необходимо презареждане, остават 60-70%; при 45°C само 3 месеца преди да е необходимо презареждане, остават 55-65%; при 15°C 18-24 месеца без презареждане, остават 65%+; при екстремен студ -20°C може да се съхранява 24+ месеца без презареждане.
Препоръки за съхранение: съхранявайте напълно заредена в суха, вентилирана среда при -25°C ~ 45°C, избягвайте пряка слънчева светлина, органични разтворители и корозивни газове. Извършвайте усилено зареждане на всеки 3-6 месеца (постоянно напрежение 2.27V/клетка (OPzV) / 2.24V/клетка (OPzS) за 24 часа). Батериите, съхранявани повече от 12 месеца, трябва да преминат тест за капацитет преди повторно пускане в експлоатация.
Препоръчителен максимален ток на зареждане на Chisen OPzV2-1200: 30A (максимално допустим, измерен по спецификация).
Таблица с препоръчителни параметри на зареждане (IEC 60896 + GB/T 19638):
|
Етап на зареждане
|
Напрежение (25°C)
|
Граница на тока
|
Приложим сценарий
|
|
Поддържащо
|
2.25-2.27V/клетка (OPzV) / 2.24V/клетка (OPzS)
|
< 5mA/Ah (≈0.5A)
|
Резервно захранване / поддържащ режим на готовност
|
|
Изравнително
|
2.30-2.35V/клетка (OPzV) / 2.35-2.40V/клетка (OPzS)
|
≤ 0.25C10 A
|
Веднъж месечно / презареждане на изоставаща клетка
|
|
Циклично зареждане
|
2.35-2.40V/клетка
|
≤ 0.20C10 A
|
Фотоволтаично съхранение на енергия / дълбок цикъл
|
|
Усилено (соларно)
|
2.35V±0.005V/клетка
|
≤ 0.20C10 A
|
Съхранение на слънчева/вятърна енергия (аварийно зареждане)
|
Температурна компенсация на зареждането: напрежението на зареждане следва напрежението на поддържащо зареждане, с компенсация -3.3mV/°C/клетка (поддържащо / изравнително с независима компенсация -5mV/°C/клетка).
Преценка за прекратяване на зареждането: батерията се счита за напълно заредена, когато токът на зареждане спадне под 0.5% C10.
|
Ток на разреждане I(A)
|
Крайно напрежение Vpc
|
Приложим сценарий
|
|
I < 0.05C
|
≥ 1.90Vpc
|
Продължително разреждане с много малък ток (резервно наблюдение)
|
|
0.05C ≤ I < 0.08C
|
≥ 1.85Vpc
|
Резервен режим на поддържащо зареждане с малък ток
|
|
0.08C ≤ I < 0.2C
|
≥ 1.80Vpc
|
Стандартно разреждане 10HR
|
|
0.2C ≤ I < 0.6C
|
≥ 1.75Vpc
|
Разреждане със среден ток 5HR
|
|
0.6C ≤ I < 1.0C
|
≥ 1.70Vpc
|
Разреждане с висок ток 1HR
|
|
1.0C ≤ I < 2.0C
|
≥ 1.60Vpc
|
Импулсно разреждане с висока мощност
|
Chisen OPzV2-1200 поддържа услуги за комплексна персонализация OEM / ODM. Всички персонализации не влияят върху характеристиките на стандартната спецификация.
Персонализация на цвета на контейнера
Персонализиран ABS контейнер по Pantone кода на клиента (стандартен сиво-бял + червен/син/зелен/жълт/оранжев + цвят, зададен от клиента)
Шелкографски печат на LOGO
LOGO на клиента, отпечатано върху контейнера (без ограничение за език, всеки език може да бъде персонализиран)
Лазерно маркиране
Лазерно маркиране отстрани на капака на батерията (модел / сериен номер / дата на производство / код на клиента / баркод)
Опаковка с цветна кутия / неутрална кутия
Стандартна цветна кутия + неутрална външна кутия, персонализирани Logo / цвят / баркод / защитен етикет срещу фалшифициране
Персонализация на етикета
Текстът на етикета на батерията се оформя според изискванията на клиента (без ограничение за език, всеки език може да бъде персонализиран)
Смяна на клемите
Φ16-M6 / Φ20-M8 / Φ24-M10 три опции (стандартна Φ20-M8)
Подобрено уплътнение на клемите
Стандартна + тройна уплътнителна структура + взривозащитен киселинен филтър (OPzS с опционален киселинноустойчив вентилационен отвор)
Тестови доклади от трети страни
По избор: предварителна инспекция преди експедиция SGS / TUV / BV + пълен тестов доклад по IEC 60896
Данни за MOQ и срок на доставка: пробна поръчка от 1 брой (запитване по имейл); малка партида 24 броя (24V система: 12 клетки + 12 резервни) / 48 броя (48V система: 24 клетки + 24 резервни); голяма партида 200+ броя (множество комбинации от напрежения с пълна OEM персонализация). За конкретния срок на доставка + условия на гаранцията вижте контактната информация в края.
Chisen OPzV2-1200 FAQ (25 въпроса). Всеки обхваща най-често задаваните въпроси от индустриалните инженери на терен, обхващащи технически параметри, оразмеряване, поръчване, доставка и следпродажбено обслужване.
Каква е настройката на напрежението на поддържащо зареждане за OPzV2-1200?
Стандартно напрежение на поддържащо зареждане 2.25-2.27V/клетка @25°C, трябва да се приложи температурна компенсация -3.3mV/°C/клетка (IEC 60896-21).
Цикъл на живот на OPzV2-1200?
≥ 1500 цикъла (80% DOD, 25°C), живот в буферен режим 20+ години. Конструкцията с тръбна положителна плоча е основното предимство (1.5-2x по-висок от плоската плоча AGM).
Работен температурен диапазон на OPzV2-1200?
-40~65°C разреждане / -30~65°C зареждане / -25~45°C съхранение (оптимално 25°C). OPzV gel с клапанно регулиране има по-добра устойчивост на температура от течните (flooded) батерии.
Степен на саморазреждане на OPzV2-1200?
2%/месец (измерено в спецификацията на CHISEN, съхранявана напълно заредена при 20°C), може да се съхранява 1 година без презареждане.
Тип батерия OPzV2-1200?
Батерия от тръбен тип GEL VRLA (valve-regulated lead-acid — оловно-киселинна с клапанно регулиране), структура с тръбна положителна плоча, гел електролит, запечатана с клапанно регулиране.
Разлика между OPzV2-1200 и OPzS2-100?
OPzV е запечатана GEL с клапанно регулиране, без поддръжка; OPzS е течен (flooded) отворен тип, изискващ периодично доливане (вертикалното положение е за предпочитане). OPzV има по-висок ток на късо съединение (1700A срещу 1500A), OPzS има малко по-ниско вътрешно съпротивление (0.001 срещу 0.0011 Ohm), OPzS е по-евтина (зрял производствен процес).
Вътрешно съпротивление на OPzV2-1200?
Около 1.1 mΩ напълно заредена (25°C), ток на късо съединение около 1700A.
Метод на зареждане на OPzV2-1200?
Препоръчва се постоянно напрежение и постоянен ток (CC-CV), буферен заряд 2.25-2.27V / изравнителен заряд 2.30-2.35V / цикличен заряд 2.35-2.40V. Максимален ток на зареждане 30A.
Условия за съхранение на OPzV2-1200?
-25°C ~ 45°C в суха, вентилирана среда; не е необходимо презареждане в рамките на 6 месеца съхранение. При съхранение > 6 месеца се препоръчва пълно зареждане (2.25-2.27V/клетка × 24h).
Кои национални стандарти се прилагат за OPzV2-1200?
Вижте §4 за списъка на приложимите стандарти (7+ международни / регионални / отраслови стандарти).
Тегло на OPzV2-1200?
13.0kg (28.7 lbs), включ. електролит (измерено в спецификацията на CHISEN); без опаковка / без клеми.
Размери на OPzV2-1200?
Дължина 103mm × ширина 206mm × височина 390mm (измерено в спецификацията на CHISEN, включ. клеми).
Момент на затягане на клемите на OPzV2-1200?
10-12 N·m (болтова клема Φ20-M8).
Ток на късо съединение на OPzV2-1200?
Около 1700A (25°C, напълно заредена), отговаря на изискванията за защита при късо съединение на големи UPS системи.
Проектен живот в буферен режим на OPzV2-1200?
20+ години (25°C, буферно напрежение 2.25-2.27V, температурна компенсация -3.3mV/°C).
Как да изберете между OPzV2-1200 и плоска плоча AGM?
Тръбната положителна плоча издържа по-дълго (1500+ цикъла срещу 500-1000 цикъла), подходяща е за дългосрочни проекти / критично резервно захранване; плоската плоча AGM е по-евтина, подходяща за краткосрочни проекти / чувствителни към бюджет. Вижте глава §11 TCO.
Ориентация при монтаж на OPzV2-1200?
Може да се монтира вертикално / хоризонтално / настрани (не с главата надолу), подходяща за ограничени пространства в шкафове. Конструкцията на OPzV с клапанно регулиране и запечатване няма риск от изтичане на електролит.
Изисква ли OPzV2-1200 доливане на вода?
Не. OPzV със запечатване с клапанно регулиране + гел електролит не изисква доливане през целия си експлоатационен живот.
Засяга ли температурата капацитета на OPzV2-1200?
40°C = 105% / 25°C = 100% / 0°C = 80% / -20°C = 55% капацитет (10HR степен на разреждане, съгласно кривата Капацитет спрямо Температура в спецификацията на CHISEN).
Какви документи са необходими за износ на OPzV2-1200?
Стандартни документи: опаковъчен лист + търговска фактура + CO сертификат за произход + MSDS + UN2794 транспортна оценка. Специални сертификати за страната на местоназначение (SONCAP / PVOC / SASO / BIS / ESMA) могат да бъдат съдействани при поискване.
MOQ на OPzV2-1200?
Мостра 1 брой / система 24V — 12 клетки / система 48V — 24 клетки / система 110V — 54 клетки / система 220V — 108 клетки. При закупуване на едро 200+ броя се ползва цена на едро.
Срок за доставка на OPzV2-1200?
Моля, изпратете имейл до sales@chisen.cn за оферта (срокът за доставка се определя от количеството + страната на местоназначение + очакваната дата на доставка).
Гаранция на OPzV2-1200?
Основна гаранция 24 месеца (от монтажа и въвеждането в експлоатация). Възможно е удължаване до 36 месеца, договаряно при търгове.
Поддържа ли OPzV2-1200 OEM персонализация?
Да, OEM/ODM персонализация на едно място: цвят на корпуса, копринен печат на LOGO, лазерна маркировка, цветна кутия за опаковка, персонализирани етикети, смяна на клеми. MOQ 50-100 броя.
Включва ли цената на OPzV2-1200 доставката?
Цена EXW от фабриката; морският превоз се оферира по пристанище на местоназначение (FOB/CIF/DDP по избор). Моля, свържете се с sales@chisen.cn за оферта.
Препоръки на Chisen за ежедневна употреба + поддръжка на OPzV2-1200 (практическо ръководство за инженери). Следването на тези спецификации може значително да удължи експлоатационния живот на батерията до 20+ години:
1. Избор на зарядно устройство: трябва да се използва индустриално интелигентно зарядно устройство (с функция за импулсно десулфатиране, съответстващо на напрежението на системата 12V/24V/48V); буферен заряд 2.25-2.27V/клетка (25°C) + температурна компенсация -3.3mV/°C/клетка; изравнителен заряд 2.30-2.35V/клетка (веднъж месечно, < 24h); максимален ток на зареждане 30A (съгласно измерената стойност в PDF спецификацията, използвайте с ограничение на тока), за да се избегне въздействието на висок ток върху плочите.
2. Среда за монтаж: монтаж в батериен шкаф / стелаж, на разстояние от пода ≥ 100mm (защита от влага), на разстояние от стената ≥ 50mm (разсейване на топлина); работна температура -40°C ~ 65°C (разреждане) / -30°C ~ 65°C (зареждане); принудително вентилационно охлаждане е необходимо над 45°C; при надморска височина > 3000m, капацитетът се намалява с 8% на всеки 1000m (GB/T 19638); дръжте далеч от източници на топлина + пряка слънчева светлина + корозивни газове.
3. Рутинна проверка (седмично / месечно за отдалечени обекти): проверете момента на затягане на клемните връзки 10-12 N·m, без разхлабване / окисление / прегряване (инфрачервено температурно измерване); проверка на корпуса за издуване / изтичане / пукнатини (OPzV е запечатана с клапанно регулиране, обикновено без изтичане); отклонение на напрежението на клетките < ±0.05V (при превишаване влезте в режим на изравнителен заряд); разлика между температурата на корпуса и заобикалящата среда < 5°C (при превишаване проверете връзките / зареждането).
4. Спецификации за дългосрочно съхранение: съхранявайте напълно заредена при -25°C ~ 45°C в суха, вентилирана среда (избягвайте пряка слънчева светлина); извършвайте дозаряждане на всеки 3-6 месеца (постоянно напрежение 2.25-2.27V/клетка × 24h); степен на саморазреждане 2%/месец (25°C), преди повторна употреба е необходим тест за капацитет, ако батерията не е зареждана повече от 1 година; батерии, съхранявани повече от 2 години, се препоръчва да се използват с намален капацитет.
5. Отстраняване на неизправности: спад на капацитета > 20% (спрямо номиналния) — извършете изравнителен заряд 24h за възстановяване, при неефективност сменете батерията; анормално буферно напрежение (> 2.4V или < 2.2V/клетка) — проверете зарядното устройство + температурната компенсация; издуване / изтичане / миризма — незабавно прекратете употребата и се свържете със следпродажбеното обслужване на CHISEN; късо съединение / обърнато свързване — проверете предпазителя + маркировката на поляритета (червен плюс, черен минус).
6. Активиране на батерии при първа употреба / дългосрочно неизползвани батерии: новите батерии от фабриката могат да се монтират и експлоатират веднага след получаване (VRLA със запечатване с клапанно регулиране, без стъпка за доливане на електролит); батерии, неизползвани повече от 6 месеца: първо разреждане с малък ток 0.05C до 1.80V/клетка, след това зареждане по нормалната крива на зареждане; последователни батерийни блокове (48V / 110V / 220V) изискват „изравняване за съвпадение на клетките" преди въвеждане в експлоатация, за да се гарантира отклонение на напрежението на клетките < 0.05V.
7. Предпазни мерки за безопасност: избягвайте метални инструменти, докосващи едновременно положителната и отрицателната клема (токът на късо съединение 1700A е смъртоносен); забранени са открити пламъци в зоните за зареждане (при зареждане на оловно-киселинни батерии се отделя водород, има риск от експлозия при открит пламък); носете предпазни очила + киселиноустойчиви ръкавици (електролитът съдържа разредена сярна киселина; при пръскане промийте очите с чиста вода за 15 минути и потърсете медицинска помощ); изхвърляйте батериите в края на експлоатационния им живот съгласно процедурите за опасни товари UN2794 (не разглобявайте и не разливайте електролит).
Производствен капацитет на CHISEN + глобална система за обслужване (защо да изберете Chisen).
1. Мащаб на производството: марката CHISEN е основана през 2002 г., над 20 години специализация в тръбни батерии; пълна продуктова гама с 200+ модела, покриваща всички нива на напрежение 2V / 6V / 8V / 12V, капацитет 4Ah-3000Ah; основните модели са на склад 100,000+ броя (незабавна доставка).
2. Глобална мрежа за обслужване: опит в износа към 60+ държави (Китай / Югоизточна Азия / Европа / Африка / Близкия изток / Латинска Америка / Централна Азия / Океания); промишлени проекти в далекосъобщенията / енергетиката / центровете за данни / фотоволтаиците / железопътния транспорт; 7×24 многоезична техническа поддръжка (английски / китайски / испански / френски / арабски / руски / виетнамски); отговор по имейл за 12h / пълна оферта за 24h / предложение за сложни проекти за 48h.
3. Контрол на качеството: сертификатите се прилагат според изискванията на клиента (елементите на сертифициране се определят от клиента); 100% фабрична проверка преди експедиция (тест за капацитет + тест за вътрешно съпротивление + тест за напрежение + проверка на външния вид); статистически контрол на процесите SPC върху ключовите процеси (намазване на плочи / сглобяване на групи / формиране / запечатване); сътрудничество с трети страни SGS / TUV / BV / CTI за проверка преди експедиция според изискванията на клиента.
4. Поддръжка на износа: първични митнически документи (търговска фактура / опаковъчен лист / CO сертификат за произход / MSDS / UN2794 транспортна оценка / пълен тестов доклад по IEC 60896); многоезична техническа документация (EN / CN / ES / FR / AR / RU); съдействие със специалните сертификати за страната на местоназначение при поискване: SONCAP (Нигерия) / PVOC (Кения) / SASO (Саудитска Арабия) / BIS (Индия) / ESMA (ОАЕ).
5. Политика за дългосрочно сътрудничество: специален технически координатор за дългосрочни клиенти; стратегическите OEM партньори могат да споделят търговски запитвания + обучение и поддръжка.
6. Ангажимент за устойчивост: оловно-киселинните батерии са рециклируеми; сертификатите се прилагат според изискванията на клиента (елементите на сертифициране се определят от клиента); съответствие с EU RoHS / REACH / WEEE (неограничен износ за Европа).
[CHISEN Battery] Над 20 години специализация в износа на тръбни батерии / потвърдена от клиенти в 60+ държави.
Начини за контакт:
1. Запитване по имейл: sales@chisen.cn (пълна оферта + предложение за оразмеряване в рамките на 24h)
2. Телефон / WhatsApp: +86 131 6622 6999
3. Уебсайт: https://www.chisen.cn